Crysis 3'ü Korsanlardan Korumak için Çabalıyoruz

Bu konuyu okuyanlar

TurKCodeX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
27323_550x250.jpg
Crysis 3 bakalım beklenilen satış performansını gösterecek mi?

Crysis 2'nin özellikle PC platformunda korsana erkenden yenik düştüğünü görmüştük. Bu durum da Crysis 2'nin satış rakamlarını etkilemişti. Crytek bu defa yaş tahtaya basmak istemiyor, bu nedenle oyunlarının korsan oynanmaması için ellerinden geleni yapacaklar.

Crytek'ten Rasmus Højengaard, korsan oyuna karşı çeşitli önlemler alacaklarını şu sözlerle açıkladı: "Korsan konusunda elimizden gelen her şeyi yapacağız, ama neler yapacağımızı şu an için söylemem zor. "

Crysis 2'deki korsan konusunda da değinen Rasmus Højengaard korsan oyun oynayanlara da şöyle bir gönderme yaptı: "Malesef internet üzerinden en çok indirilen oyun olunca herhangi bir ödül vermiyorlar. İnsanlar bizim oyunlarımızı oynamayı kesinlikle seviyor, ama onları satın almak istemiyorlar"

2011 yılının en çok korsan olarak indirilen oyunlarından biri de Crysis 2 olmuştu. Oyunun henüz tamamlanmamış bir sürümü PC için 1 ay öncesinden internete düşmüştü. Bu tamamlanmamış sürüm bile 4 milyon kişi tarafından indirilmişti.

Kaynak: http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Crysis_3u_Korsanlardan_Korumak_icin_Cabaliyoruz-27323.htm

rozabay

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
34
Umarım korsanları engelliyecez derken orjinal kullanıcıları mağdur etmezler.

aquess1999

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Madem oyunu seviyorlar orjinal niye almıyorlar merak ediyorum. :)

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Bu adamlara destek olunmalı onların sayesinde bir çok oyuna tükçe desteği veriliyor :)

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Crysis2'yi satın aldım bunuda çıkınca satın alcam. Hayatımda hiç bu oyun kadar güzel ve anlayarak oynadığım oyun olmamıştı. zaten herkes orjinal alsa satış oranı yükselse başka oyunlarıda bu sayede türkçe oynayabiliriz. onlarda türkçe dil desteği sağlarlar ama bizim bu oyunu mutlaka orjinal almamız lazım. tabi imkanı olan varsa yoksada zaten yapılacak bişey yok...

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
"İnsanlar bizim oyunlarımızı oynamayı kesinlikle seviyor, ama onları satın almak istemiyorlar"

kendisi de söylemiş sebebini.

satışın korsanla fazla alakası yok. BF3, MW3 korsan indirilmiyor mu sanki? crysis grafik, atmosfer, müzik gibi konularda çok iyi ancak hikayesi yeterince akıcı değil. ayrıca 2. oyun grafik bakımdan ilk oyunların gerisinde kaldı. bu da pek çok kişiyi memnun etmedi. sonradan gelen dx11 ve HD pack de sistemleri fazla zorladı.

satış rakamlarını arttırmak için;

-daha akıcı bir senaryo kugulamaları lazım.

-multiplayer kısmına daha çok özenmeleri lazım.

-hilecilere karşı daha fazla önlem almaları lazım.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
multiplayer'ı özendirilerse ve iyi bir multiplayer versiyonu çıkartırlarsa büyük kazanç elde edebilirler. örneğin ben gittim paşa paşa battlefield 3'ü aldım. çünkü mükemmel bir multiplayer deneyimi sunuyor ve bunu korsanda asla sağlayamıyorsunuz. çünkü sunucular 64 kişilik yani maliyetler çok yüksek

xyz1234

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
genelde oyunları korsan oynarım ama konu crysis ise parasını verir alırım...

Fecr-i Turan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hata kendilerinde "en iyi grafikli oyunu" yapıyoruz dersen millet en iyi grafikli oyunu oynar. Ancak satın alınmasını istiyorsan biraz daha duygulara oynaman gerekir.Örneğin Homefront. Hiç iyi bir oyun değil ancak pazarlama stratejisi sayesinden Crysis 2 den fazla sattı. Şikayet etmek yerine sebeplerini araştırsı... cümlemi bitirmiyorum oyunun nasıl çok satılacağını bizden iyi biliyorlar ama uygulamak onlara kalmış.

3D-Clan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
multiplayer'ı özendirilerse ve iyi bir multiplayer versiyonu çıkartırlarsa büyük kazanç elde edebilirler. örneğin ben gittim paşa paşa battlefield 3'ü aldım. çünkü mükemmel bir multiplayer deneyimi sunuyor ve bunu korsanda asla sağlayamıyorsunuz. çünkü sunucular 64 kişilik yani maliyetler çok yüksek

Aynen hocam benim şuana kadar aldığım tek oyun bf3 onuda 30 tlye almıştım :D Keyini sadece rus keyi :D

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Aynen hocam benim şuana kadar aldığım tek oyun bf3 onuda 30 tlye almıştım :D Keyini sadece rus keyi :D
aynen bende rus keyi ile aldım (origin). ingilizce paketleride yükleyince canavar oldu. şimdi düşünüyorum back to karkand da alsam mı diye

3D-Clan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
aynen bende rus keyi ile aldım (origin). ingilizce paketleride yükleyince canavar oldu. şimdi düşünüyorum back to karkand da alsam mı diye

Bende düşünüyorumda hocam ben almıcam gibi çünkü işe felan gidiyorum az oynamaya başlladım bu aralar gerek yok yani diğer haritalar yeter de artar bile :)

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Bende düşünüyorumda hocam ben almıcam gibi çünkü işe felan gidiyorum az oynamaya başlladım bu aralar gerek yok yani diğer haritalar yeter de artar bile :)

valla bf2 de strike at karkand oynadım süper bir bölümdü ayrıca silah geliştirmeleride var. ben alıcam tek endişem multiplayerdaki oyuncu sayısı yeterlimi onu bilmiyorum.

3D-Clan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
valla bf2 de strike at karkand oynadım süper bir bölümdü ayrıca silah geliştirmeleride var. ben alıcam tek endişem multiplayerdaki oyuncu sayısı yeterlimi onu bilmiyorum.

Hocam kullanıcı adını verde beraber takılırız :)

VurguN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şahsen benim satıl aldığım tek oyun crysis serisi.

xsxixsx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
türkçe dil desteği olmadık tan sonra orginal almam tek orginal aldığım cd cm10 oda türkçe dil desteği olduğu için gene türkçe fdil desteği olan bir oyun çıksın gene orginal alırım

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
çıksında indirelim şey yani satın alalım :D