Crysis 3 en uygun grafik ayarı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

reachthetop

Üyecik
Merhabalar ben,geçtiğimiz hafta Asus X serisinden bir laptop aldım. İşlemcim intel core i7 3537U,ekran kartım ise Nvidia Geforce GT720M,8GB Ram,4m önbellek. Crysis 3 yükledim en yüksek ayarlarda kasma yapıyor. Alıdğım laptop ve oyun performansı hakkında ne diyebilirsiniz? Crysis'i grafikleri çok da düşürmeden nasıl oynayabilirim. Oyunlarda istenilen performansı alabilirmiyim? Şimdiden teşekkürler...

Odessa

Profesör
O ekran kartı Crysis 3 ten beklediğin performansı sana hiçbir zaman vermez. En yüksek hayal ötesi olur. Orta ayarlar için bile iç açıcı birşey söyleyemeyeceğim.

onurmx

Asistan
aldığınız laptopun grafik kartından fazla performans beklemyino kart sadece kart var mı var için yapılmıştır

reachthetop

Üyecik
Öncelikle cevaplar için teşekkürler. Peki diğer oyunlar için örneğin BlackOps2 vs... genel olarak oyunları oynatır mı yani çoğu oyun crysis'in istediği özelliklerden çok az özellik gerektiriyor. Benim derdim diğer oyunlardaki performansın na hadde olabileceği. Ayrıca laptop'u 1.890TL ye aldım. Bunu karşılar mı ? teşekkürler...

Odessa

Profesör
Öncelikle cevaplar için teşekkürler. Peki diğer oyunlar için örneğin BlackOps2 vs... genel olarak oyunları oynatır mı yani çoğu oyun crysis'in istediği özelliklerden çok az özellik gerektiriyor. Benim derdim diğer oyunlardaki performansın na hadde olabileceği. Ayrıca laptop'u 1.890TL ye aldım. Bunu karşılar mı ? teşekkürler...
Black Ops tan da ümidini kes. 1890 tl ye eminim daha iyi laptop tavsiyeleri yapılırdı. Sağlık olsun neyse. Oyunları düşük ayarda oynarsın. Yeni çıkmış yada çıkacak oyunları unutmanı söyleyebilirim. Önceki senelerde çıkmış oyunlara yönel.

reachthetop

Üyecik
yeniden teşekkürler. Peki yeni ekran kartı monte edebilirmiyim pc Asus X550C serisinden olur mu.

karacaerc

Profesör
Merhabalar ben,geçtiğimiz hafta Asus X serisinden bir laptop aldım. İşlemcim intel core i7 3537U,ekran kartım ise Nvidia Geforce GT720M,8GB Ram,4m önbellek. Crysis 3 yükledim en yüksek ayarlarda kasma yapıyor. Alıdğım laptop ve oyun performansı hakkında ne diyebilirsiniz? Crysis'i grafikleri çok da düşürmeden nasıl oynayabilirim. Oyunlarda istenilen performansı alabilirmiyim? Şimdiden teşekkürler...
En düşük ayarlarda dahi 22fps yani oynanamaz bir seviyedesin. Laptop ekran kartı değişmez denir, tabi harici ekran kartı değişe de bilir iyi bir tamircide. En iyisi hiç bozma laptopun garantisi oyun dışı işlerde kullan ;)

blackdown

Profesör
geforce gt sersinde ilk rakam giriş-orta-üst seviyesini belirler ama bu 7** li bir ekran kartının 6** dan daha iyi olacağı anlamına gelmez hatta çoğu 6** ekran kartı 7 serisinden daha üstteddir yani ilk rakamın çok önemi yok ikinci rakam performans anlamını belirler bu rakamın yüksek olması çok önemlidir mesela gt650m gt720m den daha iyi bir ekran kartıdır bu açıklamdan sonra sizin ekran kartının performans anlamında başarılı olmadığını gösterir Crysis 2 yi iyi oynarsınız ama 3 için kötü bir ekran kartı bu ama ekran kartı giriş yerine uyacak şekilde değişebilir:yes:

reachthetop

Üyecik
geforce gt sersinde ilk rakam giriş-orta-üst seviyesini belirler ama bu 7** li bir ekran kartının 6** dan daha iyi olacağı anlamına gelmez hatta çoğu 6** ekran kartı 7 serisinden daha üstteddir yani ilk rakamın çok önemi yok ikinci rakam performans anlamını belirler bu rakamın yüksek olması çok önemlidir mesela gt650m gt720m den daha iyi bir ekran kartıdır bu açıklamdan sonra sizin ekran kartının performans anlamında başarılı olmadığını gösterir Crysis 2 yi iyi oynarsınız ama 3 için kötü bir ekran kartı bu ama ekran kartı giriş yerine uyacak şekilde değişebilir:yes:
Yani başka uygun bir ekran kartı takılabilir? Sistemin diğer özellikleri bence güzel,ama ekran kartı canımı sıktı. Nvidia olsun,Ati olsun uygun bir ekran kartı takılabilir o zaman değil mi?

blackdown

Profesör
Yani başka uygun bir ekran kartı takılabilir? Sistemin diğer özellikleri bence güzel,ama ekran kartı canımı sıktı. Nvidia olsun,Ati olsun uygun bir ekran kartı takılabilir o zaman değil mi?
Harici ise takılabilir ama nasıl takılacağı hakkında çok bilgim yok iyi bir bilgisayarcıya sor

Odessa

Profesör
Paylaşımsız 2GB ekran kartı, cümleyi açıklar mısın kardeşim pek bilgim yok da,ne demek istediğini anlayamadım .
Ekran kartı belleği paylaşımlı ise oyunlarda bellek yetmediği zaman, sistem belleğine ihtiyaç duyuyor ve bu da bilgisayarın performansını düşürüyor. Paylaşımsız ise harici demektir yani sistemdeki belleğe ihtiyaç duymaz.

reachthetop

Üyecik
Ekran kartı belleği paylaşımlı ise oyunlarda bellek yetmediği zaman, sistem belleğine ihtiyaç duyuyor ve bu da bilgisayarın performansını düşürüyor. Paylaşımsız ise harici demektir yani sistemdeki belleğe ihtiyaç duymaz.
onu biliyorum,astarı yüzünden pahalıya gelir derken ne demek istiyorsunuz ben onu anlamadım. Yani değiştirilebilir mi,nasıl olur?

onurmx

Asistan
bence laptop yeniyse değişim iste fatura gibi şeylerini atmadıysan tabii sonra nereden aldığını söyle ve sana 1890 tl ye canavar gibi bilgisayar bulalım ama değişim varmı bunu sor bi çünkü 1890 tl o laptop için uçuk bir fiyat

stat counter