Crysis 3 Beta - Multiplayer görüşleriniz

Bu konuyu okuyanlar

SerdarGokcen

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar merhaba.

Oyunun betası çıktığı gün indirdim ama performans yerlerde sürünüyordu(Makinanın anasını ağlattı...)

Şu an iyi kötü oynuyorum ama oyunun multiplayer'ı süper olmuş.

Hiç lag yaşamadım(uydunet 10mbit sınırsızda hiç sorun çıkartmadan oynatıyor)

Hunter olarak savaşmak süper oluyor. Cell askerlerini öldürüyoruz bu modda. Genelde bu tür oyunlara girdim.

Airportta takıldım genelde. Ama müze de güzel. Süper olmuş ama büyük olasılık bana ya xbox a yada yeni bir makinaya mal olacak gibi.

Oyunun çıkmasına çok az kaldı. Gün sayıyorum artık.

Sizlerin de görüşünü almak isterim. Genel de multi player olarak cs den başka bir oyun oynamadım ama c3 çok ilgimi çekti.

Not: intel core i7 2630qm, nvidia gt 550mb, 10 gb ddr 1333 mhz ram. Bu sistem ağlıyor şuan(1024 x 768 de low efektlerde...) Siz de de oluyor mu bu?

rozabay

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
34
Kasa masa oyamışsın sen ona dua et. çoğu kişi oyuna dahi giremedi. illa dx11 kart istiyor zibidi.

SerdarGokcen

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Valla son beta ile 1366 * 768 de orta seviye oynattı nasıl mutlu oldum anlatamam.

Gold Eagle

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
O sistemle nasıl takılma yaşadın? :D
Biz nabıcaz? :D

SerdarGokcen

Asistan
Reaksiyon puanı
3
O sistemle nasıl takılma yaşadın? :D
Biz nabıcaz? :D
Korkuyordum açıkçası(DX11 den dolayı) Başıma da geldi.

Konsola port edidiğini zaten biliyoruz... Konsollarda belirli bir fps e ayarlanır(60 genelde) ve efekler vs port edilen platform a uygun tekrar elden geçirilir. Bu fps hızı mecburidir yoksa televizyon karşısında oyun kötü etkileyebilir.

Ama şu bir gerçek ki pc de o grafikleri çok rahat konsollarda alabiliyoruz.

Y!LM@Z

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Not: intel core i7 2630qm, nvidia gt 550mb, 10 gb ddr 1333 mhz ram. Bu sistem ağlıyor şuan(1024 x 768 de low efektlerde...) Siz de de oluyor mu bu?

Anası ağlıyordan kastın kasma problemi ise bence senin makinada bir sorun var çünkü ben i72630, 525m ve 6gb donanımla 1366 x 768 çözünürlüğünde oynadım hiç kasma sorunu oluşmadı. Tabii low ayarlarda :D ancak oyunun alpha versiyonunda very high'ta bile en ufak sorun yaşamazken beta sürümde neden böyle oldu hala anlamış değilim. Bu gidişle piyasada final sürümünü kaldıracak makina kalmayacak :D

Oyun hakkında ise hunter modu en sevdiğim mod oldu sürekli görünmez modda gezmek baya zevkliydi :D uçağın kuyruğuna saklanıp geçeni indiriyordum. XP kasmak içinse crash site çok iyi oluyor pompalı silah ve "C" tuşuyla yapılan şu hareket(havadayken yumruğu yere vurma) en çok kullandığım oldu.

SerdarGokcen

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Donanım satmak amaç, sadece oyun değil donanım da aldıracaklar. Makinayı güzel ce bir temizlicem. Windows 8 de sorun var sanırım. Olmadı windows 7 kurarım :D

O oyunu çıktığında alıp oynamam gerek uykuma giriyor :p

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Ben full hd full grafikte kasmadan oynadım ama gel gelelim ben de oyunu sevmedim :D

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
medium da anca kaldırıyor pc,tek kişilik modu nasıl olacak ben onu merak ediyorum

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Korkuyordum açıkçası(DX11 den dolayı) Başıma da geldi.

Konsola port edidiğini zaten biliyoruz... Konsollarda belirli bir fps e ayarlanır(60 genelde) ve efekler vs port edilen platform a uygun tekrar elden geçirilir. Bu fps hızı mecburidir yoksa televizyon karşısında oyun kötü etkileyebilir.

Ama şu bir gerçek ki pc de o grafikleri çok rahat konsollarda alabiliyoruz.

Çok fark var.
Bir oyunun ana platformunun ne olduğu oyunu baştan sona değiştiriyor.
Konsola port edidiğini zaten biliyoruz.
Konsola port edilmedi. Konsolda yapıldı PC'ye port edildi. Bu güne kadar hep yalanlıyorlardı ilk kez kendi ağızlarından da kabul ettiler ya da kaçırdılar demek daha doğru.

Y!LM@Z

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Detaylarını bilmiyorum ama bu videoya bakınca konsoldaki o kaliteyi(!) pc'ye portlarken ne kullanmışlar hala çözemedim :D

[video=youtube_share;-a3eilZRlyk]http://youtu.be/-a3eilZRlyk[/video]

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
port demek konsollar ile aynı görünmesi demek değil.
neyse niye anlatıyorsam bizdeki Crysis tabusunu kıramadık gitti.

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Crysis 3 beta origin üzerinden indirdim ama Çoğu Multıplayer oyununu sevmediğim gibi bunuda sevmedim multiplayer için en az 5 kişi lazım İnternet kafelerde crysis 3 gibi bi oyunun boyutundan dolayı , Çogu insanların Counteri seçtiğinden dolayı zevksiz gelıyor online (multıple) oyunlar , ama Offline tarafı çok güzel :)

SerdarGokcen

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Port demek = oyun pc de geliştirilir, cross platform denilen donanımlara uygun olarak derlenip binary formatına çevrilir. XBox ile PC birbirine çok benzer kodlama sağlar = DirectX sağolsun... İlla konu dağıtacaksınız. İlla bilgili görüneceksiniz. Google yüzünden herkes bir şey biliyor.

Neyse.

Oyunda xp kazanmak isteyenler, hunter modda yakından headshot çok güzel xp veriyor.

Capture mod da kendi alanınızı koruyun(Orda ne kadar çok kalırsanız o kadar xp) yada karşı takımın alanını sabote edin.

Sniper alıp airportta bir yere çöküp headshot takılın.

Notebook kullananlar(2. nesil core i serisi ve üzeri) Origin e sağ tıklayıp Yüksek Performanslı grafik işlemcisini seçin.(NVIDIA için söylüyorum yoksa uyarır dx 11 kart yok der)

Munitionis

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Konsol konusunda Ben üstada katılıyorum işin tamamen içine ettiler.Crysis 1 zamanında konsolda ki oyunlarla pc de ki oyunlar karşılaştırılıyordu pc lerde bizde crysis var olum diyordu şimdi crysis konsol oyunu oldu.Gelelim betaya hunter moddunu özellikle çok beyendim.Crash site ta fena değildi.Pc im zoraki kaldırıyor elimde konsol var ondan oynamayı düşünüyorum Crysis 3 bakalım hikaye modu nasıl olacak ??

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Port demek = oyun pc de geliştirilir, cross platform denilen donanımlara uygun olarak derlenip binary formatına çevrilir. XBox ile PC birbirine çok benzer kodlama sağlar = DirectX sağolsun... İlla konu dağıtacaksınız. İlla bilgili görüneceksiniz. Google yüzünden herkes bir şey biliyor.

Neyse.

Oyunda xp kazanmak isteyenler, hunter modda yakından headshot çok güzel xp veriyor.

Capture mod da kendi alanınızı koruyun(Orda ne kadar çok kalırsanız o kadar xp) yada karşı takımın alanını sabote edin.

Sniper alıp airportta bir yere çöküp headshot takılın.

Notebook kullananlar(2. nesil core i serisi ve üzeri) Origin e sağ tıklayıp Yüksek Performanslı grafik işlemcisini seçin.(NVIDIA için söylüyorum yoksa uyarır dx 11 kart yok der)

Buralarda harcanıyorsun, Cevat Yerli olsam seni kaçırmazdım.

SerdarGokcen

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Konsol konusunda Ben üstada katılıyorum işin tamamen içine ettiler.Crysis 1 zamanında konsolda ki oyunlarla pc de ki oyunlar karşılaştırılıyordu pc lerde bizde crysis var olum diyordu şimdi crysis konsol oyunu oldu.Gelelim betaya hunter moddunu özellikle çok beyendim.Crash site ta fena değildi.Pc im zoraki kaldırıyor elimde konsol var ondan oynamayı düşünüyorum Crysis 3 bakalım hikaye modu nasıl olacak ??

Konsollar da gelişiyor ama donanımsal değil yazılımsal. Ben ciddi ciddi düşünüyorum xbox almayı. Artık makinayı sadece video ve programlama için düşünüyorum. 3 aydır şu crysis olmasa oyun bile yüklemedim(hoş zaman yok ama crysis için ayırıyorum. Oyun çekici geliyor.)

TV yi takacaksın, konsolu açacaksın, bağlanacaksın xbox networke. Arkadaş listeni oluşturup dalacaksın maçlara yada tekli oyuncu moduna.

FPS hiç oynamadım(half life 2 yi denedim ps3 de küfür etmekten oyun oynamadım) ama yarış oyunları çok zevk veriyor açıkçası ne yalan söyliyeyim.

İşin bir de şurasından bak. Oyun için olduğu için zırt pırt ekran kartım yetmedi, işlemcim eskidi vs derdin bitiyor. Oyun alıyorsun microsoft bir windows çıkartıyor, arkasından dx güncelleniyor. Bundan sonra oyun yapımcıları sırf donanım üreticileri ile anlaşıp donanıma yükleniyorlar...

FarCry 1 i hatırlayın. 5 güncelleme çıktı. Fx5200 ve amd athlon 2500 xp ile oynuyordum çok rahat kasmadan. Niye oyun tutsun çok satılsın sonra kasarız dediler. Nitekim de öyle oldu...

Beta da yazıştım bir kaç kişiyle. Genelde konsolcu çıkıyor. Yanlız oyun çıkınca arkasından bir yama çıkacak gibi duruyor. Performans sürünüyor. Yukarıda da konuşuldu.

Buralarda harcanıyorsun, Cevat Yerli olsam seni kaçırmazdım.
Ben Kenobi, başkalarına karışmayıp kendine odaklan. Benim yada Cevat Yerlinin ne düşüneceği seni hiç ilgilendirmez... Anlatabildim mi? Konunun odak noktasını sapıttırdın zaten sesimi çıkartmıyorum hala uzatıyorsun. Başkalarının düşünceleri niye ilgilendiriyor ki bizi.

SerdarGokcen

Asistan
Reaksiyon puanı
3
[video=youtube;TZ1rzJMlaT8]http://www.youtube.com/watch?v=TZ1rzJMlaT8[/video]

Şu büyük cihazlar ile iletişime geçip kendimize çevirmek süper olmuş. HD izleyin.

Dazu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Oynamak isterdim :( İnş en kısa zamanda deneyeceğim.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
@SerdarGokcen konuya geri dönersek Crysis ana platformu konsollardır hatta doğrudan örnekle Xbox'tur.
PC'de geliştirilmesi bir anlam ifade etmez cep telefonu oyunları da PC'de geliştiriliyor.

SerdarGokcen

Asistan
Reaksiyon puanı
3
@SerdarGokcen konuya geri dönersek Crysis ana platformu konsollardır hatta doğrudan örnekle Xbox'tur.
PC'de geliştirilmesi bir anlam ifade etmez cep telefonu oyunları da PC'de geliştiriliyor.

http://stackoverflow.com/questions/12338874/how-videogames-are-ported-to-xbox-360-ps3-pc

Bak tek bir cümle : "game porting to xbox" google a yazarsın bir çok sonuç çıkar karşına.

Bu yeterli cevaptır. Aç visual studio 2010 u. Kur xna studio yu yaz ve porting ile xbox 360 ya da windows phone a.

Bir daha babama yada başka bir şekilde bana laf çarptırırsan sıkışıp, kalbini kırarım. Saygılı ol. Gelmiş dünkü çocuk bana programlama öğretiyor ve utanmadan saygısızlık edip terbiyesizlik yapıyor. Ayıp hakikaten ayıp.

@mr_rain mesajları editlemek yerine uyarmayı tercih edersen daha iyi olur bence. Yoksa hala hakaret etmeye devam ederler sıkıştıklarında. Yada gelip terbiyelerini bozuk ortamı gererler...

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Merak etme. Biliyorum ben ne yapacağımı. Profiline girersen görürsün aldığı uyarıyı

Son mesajlar