Crysis 3 Alpha İzlenimleri

Bu konuyu okuyanlar

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27

arkadaşlar, crysis 3 oyununun kapalı alfa testleri başladı. internette çeşitli siteler alfa key dağıtıyor. ben bu adresten aldım ancak orda bitmiş. nette ararsanız bulabilirsiniz sanırım.

keyi aldıktan sonra ilk iş origin üzerinden aktifleştirdim ve oyunu indirmeye başladım. toplam 2.5 gb boyutunda bir multiplayer modu geliyor. bu modda sadece kaza alanı görevinde ve tek haritada oynayabiliyorsunuz.

buyrun size oyundan birkaç ekran görüntüsü:

oyunun grafikleri crysis 2'ye göre baya ağır. ben amd x4 965 işlemci ve HD 6850 ekran kartı ile ancak medium ayarda oynayabildim. very high ve high detay seviyesinde çok kastı. hatta medium ayarda bile yer yer takılmalar mevcut. akıcılık yer yer kayboluyor. yani oyun tam bir sistem canavarı... aynı sistemde birinci oyunu en yüksek detayda, ikinci oyunu da high detayda oynayabiliyordum.

zaten netteki yorumlar da genelde bu yönde. üst seviye ekran kartlarında bile kastığını söyleyen var.

oyunun kensi ise baya eğlenceli. en azından ilk izlenimlerim bu yönde. tasarlanan atmosfer, kaplamalar, gayet güzel.

şimdilik yazacaklarım bunlar. umarım faydalı olmuştur. :)

edit:resimler

Antibiotic

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Oyunu bende oynadım e-posta olarak gelmiş key :D,benim sistemde hiç bir kasma olmadı very high 1920x1080p'de oynadım phenom x6 1100T,sapphire 6950 2Gb,oyundan küçük bir video'da çektim izlemek isteyenler için onuda ekliyorum.Oyun Alpha olduğundan bazı sorunlar mutlaka olacaktır ama forumlarda görüyorum oyunu hemen topa tutmuşlar :D,neyse fazla uzatmadan video vereyim,iyi seyirler.Ayrıca ben oyunu beğendim :D.
[video=youtube;1xh1mHwH69A]http://www.youtube.com/watch?v=1xh1mHwH69A&feature=g-upl[/video]

veyselkalin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nvidia ekran kartım var desteklenmeyen ekran kartı diyo giremiyorum ağlayacam :(

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Hocam GTX 670'de ne olur? :D

Ayrıca key bulunacak bi site olursa haber edin :)

veyselkalin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam sorun yokmuş ekran kartı sürücümü güncelledim DX11 e geçtim oyun açıldı ama şimdiki sorunum internet bağlantım 300 pingle oynuyorum :(

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Ben facebook sayfasından almıştım lisansı. (Teklif ala tıklayınca kodu vermişti. Hâlâ devam ediyor mu bilmiyorum.)

Ben de düşük ayarda oynuyorum.

zeroaxa

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
facede crysis sayfasını beğenmiştim oradan davet kodu geldi ama benim gt9600 dx10 kabul etmedi acele ederseniz hala 1400 kişimi arıyorlar yoksa stres testi içinmi okadar adam lazım ingilizce olmayınca anlayamadım ama :) bakın isterseniz bide dx10 güncellemeyle 11 olmurmu diye soracağım ama son güncellemeyide yaptım ama çalışmadı

veyselkalin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=64194]zeroaxa[/MENTION] bilmiyorum ama sanırım gt9600 nvidia eğer doğru sanıyosam gir nvidianın siteye orda ekran kartını otomatik buldur özelliklerinde yazıyo DX11 destekleyip desteklemediği ben öyle farkettim :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende aldim kot ama nerden girecegimi bilemedim oyuna yardım edebilirmisiniz

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
arkadaşlar bende aldim kot ama nerden girecegimi bilemedim oyuna yardım edebilirmisiniz
önce origin yazılımı yükleyeeksin:

http://www.origin.com/ie/download

sonra yazılımı kurup origin hesabınla giriş yapacaksın. (hesabın yoksa yeni hesap al.)

sonra origin yazılımındaki, sol üst köşeden Origin > Redeem Product Code bölümüne kodu gireceksin.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
önce origin yazılımı yükleyeeksin:

http://www.origin.com/ie/download

sonra yazılımı kurup origin hesabınla giriş yapacaksın. (hesabın yoksa yeni hesap al.)

sonra origin yazılımındaki, sol üst köşeden Origin > Redeem Product Code bölümüne kodu gireceksin.

Hocam bu Nvidia kod veriyormuş da geç kalmışız ya, fazla var mı sende :)

LeaveNhA

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Hocam bu Nvidia kod veriyormuş da geç kalmışız ya, fazla var mı sende :)

key istiyorsanız facebook official fan sayfasında dağıtıyorlar kolay birde formalite soru var eğlenceli hava katmak için isterseniz iletişime geçip isteyebilirsiniz de diye tahmin ediyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
nvidiada da fireplayde de yok batlle logda konu açmışlar orayı takip etmek lazım

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Nvidia key verirken ben almadım işe yaramaz diye keşke, alsaymışım sizden birine verirdim. :)

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Böyle bir oyunun alpha'sını yayınlamak da nasıl bir fikir.. Oyunu alpha olarak oynayıp bir de üstüne final sürümünü oynayanlar, böylece bir dolu zamanı boşa harcayıp, yaptıkları şeyden de bir tat alamayacaklar. Bu tür senaryo oyunları bir defadan fazla oynamak, canı çok ama çok sıkılan, hayatta yapacak bir şeyi kalmamış bir kimsenin yapabileceği bir şey olabilir ancak. Bu nedenle böyle ciddi bir oyunun alpha sürümünü yayınlama fikri böyle bir firma için biraz fazla acemice.

Y!LM@Z

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Madem böyle birşey var niye önceden söylemiyorsunuz arkadaş :) Dün gece bu konuyu görünce key için girmediğim site kalmadı :D tabi sonuç malum 1 tane bile bulamadım. Neyseki crysis forumda key veren birkaç kişi varmış sağolsun biri gönderdi :D

Elinde varmı bilmiyorum ama şansınızı bir deneyin. Yapmanız gereken adamı takip edip crysis3 iletisine oyunun geçtiği yılı yazmak ve RT yapmak. https://twitter.com/eXoTic_br33ze

Oyunu laptopa kurdum ve very high ayarında hiç kasma yaşamadım. Sadece hangi ayardan kaynaklanıyor bilmiyorum ama koşarken adam öyle bir hareket ediyor ki nereye gittiğimi anlayamıyorum :D

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Böyle bir oyunun alpha'sını yayınlamak da nasıl bir fikir.. Oyunu alpha olarak oynayıp bir de üstüne final sürümünü oynayanlar, böylece bir dolu zamanı boşa harcayıp, yaptıkları şeyden de bir tat alamayacaklar. Bu tür senaryo oyunları bir defadan fazla oynamak, canı çok ama çok sıkılan, hayatta yapacak bir şeyi kalmamış bir kimsenin yapabileceği bir şey olabilir ancak. Bu nedenle böyle ciddi bir oyunun alpha sürümünü yayınlama fikri böyle bir firma için biraz fazla acemice.

Hocam multiplayer modu sadece yayınlanan.

LeaveNhA

Doçent
Reaksiyon puanı
5
facebook.com/crysis mi?

iş yerindeyim, eve gittiğimde sayfa linkine bakıp mesaj geçerim üstadım.

ama resmi sayfasında türk bir admin bulabilirsen elbette yardımcı olucaktır, crysis hep dikkat ediyorum kullanıcı odaklı ya hani hep candan ilgili bi tavrı var oyunculara karşı, her alanda...

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
iş yerindeyim, eve gittiğimde sayfa linkine bakıp mesaj geçerim üstadım.

ama resmi sayfasında türk bir admin bulabilirsen elbette yardımcı olucaktır, crysis hep dikkat ediyorum kullanıcı odaklı ya hani hep candan ilgili bi tavrı var oyunculara karşı, her alanda...

Bu heralde üstadım https://www.facebook.com/crysis/posts/10151499642042501 Teklifi al dedim bi de yorum yaptım. Mailime birşey gelmedi sonra gönderecekler heralde.

Böyle dedi.
Tekifini şimdi kullanmak için, http://bit.ly adresine git.
Teklifini 9 Kasım 2012 tarihine kadar kullanmak için, Facebook'un m*****[email protected] adresine gönderdiği e-postada yazan talimatları izle.

Adın ve e-posta adresin Crysis ile paylaşılmadı.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
[MENTION=16260]__kadıköyRAP__[/MENTION] ve [MENTION=43929]rtsbora[/MENTION], evet haklısınız senaryo modu değil multiplayer tek harita modu yayınlanmış. Oyun motoru ve oynanış aynı olduktan sonra oyunun final versiyonu zaten bunların da sorunlarını çözecektir. O yüzden "beta" yayınlanması çok anlaşılabilir bir durum fakat alpha yayınlanması sanki "personel sıkıntımız var biraz yardımcı olun abiler şuna bi el atın" demeye benziyor. :)

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
bji2tzhj.png

Bizim sürücüyü sürücüden saymadılar herhalde. :D

Düzenleme: Directx11 desteği olmayan sürücüler alpha sürümü oynayamıyor diye açıklama yapmışlar.

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
The Crysis 3 Multiplayer Closed Alpha comes to a close today!

The stress test was a great success, and we couldn't have done it without our amazing fans playing the game. Because of your feedback, we're hard at work making improvements before the release in February 2013.

LIKE this post if you can't wait to play Crysis 3 Multiplayer!

:)
COMMENT on your favorite Closed Alpha experience!