"Crysis 2" ilk izlenimlerim

Bu konuyu okuyanlar

aruchan.blog

Müdavim
Reaksiyon puanı
56

Bu konuyu açıp açmamakta baya tereddüt yaşadım ama içimden gelen sese engel olamadım ve açtım:)
her ne kadar junior editör bile olmasam da sabırsızlıkla çıkmasını beklediğim bu oyunu deneme fırsatım oldu ve ilk izlenimlerimi yazmak istedim...inşallah faydalı olur:)

Oyunu açar açmaz Türkçe menüyle karşılaşınca zaten içinize bir ferahlık geliyor. Hatta biraz da gurur geliyor diyebilirim: "vay be, bir Türk Dünya'nın en güzel oyununu yapmış" diyorsunuz bir an:D
ben kendime ve PC'me pek güvenmediğim için oyuna en kolay modda başladım ve grafikleri de biraz düşük yaptım:)

Lafı fazla uzatmadan artılara ve eksilere geleyim:

ARTILAR:

-Öncelikle Tükçe menü ve Türkçe seslendirmeler çok hoşuma gitti:)
-Grafikler gerçekten oyunun ismine layık:)
-Oynanış hiç te zor değil ve Türkçe yönlendirildiğiniz için daha da zevkli oluyor:)
-Resmen gerçekten savaş ortamında gibisiniz...hem de tek başınıza...size yardım edebilecek tek şey ise üzerinizdeki nano giysi:)
-Kesinlikle ilk oyundan farklı ve daha gerçekçi...hele hele yeni nano giysinin özellikleri çok süper:D
-Grafiklere falan bir bakayım diye girdim ve 5 saat başından kalkamadım:)
-Bol bol çatışma bölümü konulmuş:)

Gelelim EKSİLER'e

-Grafikler uzaktan çok gerçekçi olsa yaklaştıkça görüntü kötüleşiyor.
-Oyunda her şey Türkçe olmasına rağmen bazen sizden ne istendiğini anlamakta zorlanıyorsunuz.
-Yapay zeka bazen sizi güldürebiliyor. Crysis 2 gibi bir oyunda hala duvarın içine girmeye çalışan ya da dibinize kadar geldiği halde sizi görmeyen düşman askerleri görmek trajikomik bence:) (gerçi ben oyunu kolay seviyede oynadığım için mi böyle şeylerle karşılaştım tam bilmiyorum ama gene de komik)
-Düşmanlarınızın ölüm efektleri çok abartılmış. Bazen öldü diye yanına yaklaştığınız düşman askerinin cesedi aniden ileri doğru fırlayabiliyor:D
-En kolay modda bile düşmanları öldürmek zorlaştırılmış. Biraz ateş edince ölmüş gibi yere düşen asker hemen tekrar ayağa kalkıyor:)
-Oyunu istediğiniz yerde kaydedemiyorsunuz...bazı kayıt bölgeleri var ve oraya canlı ulaşmanız gerekiyor...eğer ölürseniz aynı bölümü en baştan oynuyorsunuz:)
-Silahları da pek beğenmedim açıkçası...daha etkili ve daha çeşitli silahlar olabilirdi:)
-NanoSuit daha da güçlendirildiği için "acaba 3. oyunda bize gerek kalmadan giysi kendisi mi savaşacak" diyorsunuz:D

son olarak da Crysis 3 için bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum:

Sayın Cevat Yerli ağabey sesimi duy ve 3. oyunda şu özelliklere de yer ver:)
1. NanoSuit 3.0 çıkarsa eğer ona öyle özellikler koy ki her oyuncu kendi nanosuitini kendi isteğine göre geliştirsin:) yani daha fazla seçenek istiyorum:) böylece nanosuitle daha iyi bütünleşiriz ve birbirimizi anlayabiliriz:D

2. Sayın abim, Assasins Creed oyununun bile yeni versiyonu İstanbul'da geçiyor. Elin yabancıları bile İstanbul'un kıymetini biliyor:) Bir Türk olarak senden 3. oyunun İstanbul'da geçmesini talep ediyorum:) Böylece bir taşla 2-3 kuş vurmuş oluruz: 1. yabancılarda İstanbul'a gelme isteği oluşur:) 2. İstanbul'u bilen gençlerimiz oyunu daha kolay oynar :D 3. Türkiye'nin reklamı yapılmış olur. hatta 4. olarak da: hep oyunlar Amerika'da falan geçiyor...oyun dünyasına yeni bir alternatif saha sunmuş oluruz:D

Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın artık...sıkılmadan okuyacağınızdan eminim:)

Eğer beğenilirse oynadığım diğer oyunlarla ilgili ilk izlenimlerimi yazabilirim:)

NOT: Siz de bu oyunla ilgili ilk izlenimlerinizi buraya yazabilirsiniz:)

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
Biraz geç oldu sanki ha ne dersin? :D

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
güzel yazı. Ben daha bitiremedim :( bitsin yazarım düşüncelerimi :)

rozabay

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
34
Aldığıma alacağıma pişman oldum ancak görsel açıdan harika olan bir oyun.
Son olarak yazı güzel olmuş. Eline sağlık.

Gold Eagle

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Güzel yazı olmuş :) Benim içinde eksileri:
-Önceki oyunda o kadar gördüğümüz VTOL'ler neredeyse hiç yok,tekrar kullanmak isterdim açıkçası :D
-Bizim adam biraz fazla sessiz gibi :D
Gould "Sen Prophet değilsin" diyo,silahı kaldırıyo bizimki "Abi bu bana Prophet'ın hediyesi" diyemiyo :D
-Gauss tüfeği sadece bir bölümde var,X-23 Mike'ın cephanesi de fazla yok :D

aruchan.blog

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
Güzel yazı olmuş :) Benim içinde eksileri:
-Önceki oyunda o kadar gördüğümüz VTOL'ler neredeyse hiç yok,tekrar kullanmak isterdim açıkçası :D
-Bizim adam biraz fazla sessiz gibi :D
Gould "Sen Prophet değilsin" diyo,silahı kaldırıyo bizimki "Abi bu bana Prophet'ın hediyesi" diyemiyo :D
-Gauss tüfeği sadece bir bölümde var,X-23 Mike'ın cephanesi de fazla yok :D

bizim elemanın konuşmaması beni de çok şaşırttı...hatta oyunun başında bize soru soruluyor ve sadece kafa sallayabiliyoruz:D
prophet denen adam giysinin içinde konuşabildiği halde bizim eleman niye konuşamıyor anlamadım...belki de giysi yan etki yapmıştır bizim elemana:D

Ozgurky

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Silahlar ve bizim sessizliğimiz dışında her şey çok güzeldi. Bizi konuşturmayı unutmuşlar sanırım :D

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
oyunun konusunu unutmaya başlamıştım iyi olmuş başlık hatırladım tekrar

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Ben o konuşmama sorununu çözdüm birşey sorunca veya birşey olunca ben sesli konuşuyorum oda cevap verince çok zevkli oluyor. :D İşte sen o değilsin diyor ben diyorum abi o kafasına sıktı elbiseyi bana verdi. Annem az sormadı kimle konuşuyorsun diye :D kesinlikle deneyin :D

---------- Post added at 00:41 ---------- Previous post was at 00:39 ----------

Ayrıca belki de oyun firmasının yapmak istediği şeyde budur. Oyun karakterleri ile bizi konuşturup gerçekçiliği üst seviyeye taşımak.

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Oyunu çıktığı ay bitirdim.Allah'ı var çok güzel oyun yapmışlar.Ama işte dediğin gibi Türkiye'de geçse ya.Hatta en çok istediğim şey bir gta oyunununda Türkiye'de bir yerde geçmesi.Yine de ilk oyundan güzel olmuş.İlk oyunda hep şunu yap şunu yapmak için şunu yap genelde de askeri üs basıyorduk zaten.O core bölümünden sonra çekildi zaten ordu adadan.Benim merak ettiğim bu prophet ile psycho ve nomadin buluşmarı.O sondaki asyalı kıza noldu.Nomad ile Psycho öldü mü?Nomad güzel konuşuyordu.Pyscho tam böyle savaşma istekli iyi bir asker.

-Yok ya sam amca senin k.çı korumak için 1 milyon dolar harcayacak öyle mi :D Özledim bu adamları ya sempatik karakterlerdi.

aruchan.blog

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
Ben o konuşmama sorununu çözdüm birşey sorunca veya birşey olunca ben sesli konuşuyorum oda cevap verince çok zevkli oluyor. :D İşte sen o değilsin diyor ben diyorum abi o kafasına sıktı elbiseyi bana verdi. Annem az sormadı kimle konuşuyorsun diye :D kesinlikle deneyin :D

---------- Post added at 00:41 ---------- Previous post was at 00:39 ----------

Ayrıca belki de oyun firmasının yapmak istediği şeyde budur. Oyun karakterleri ile bizi konuşturup gerçekçiliği üst seviyeye taşımak.

çok güzel yorumlar yazılmış ama samilcan senin yorum daha bi hoşuma gitti:D

Bi anket bi başvuru bişey yapalım da crysis 3'ü İstanbula getirelim bence ya:D
SDN ailesi destek bekliyorum:D

Gold Eagle

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Oyunu çıktığı ay bitirdim.Allah'ı var çok güzel oyun yapmışlar.Ama işte dediğin gibi Türkiye'de geçse ya.Hatta en çok istediğim şey bir gta oyunununda Türkiye'de bir yerde geçmesi.Yine de ilk oyundan güzel olmuş.İlk oyunda hep şunu yap şunu yapmak için şunu yap genelde de askeri üs basıyorduk zaten.O core bölümünden sonra çekildi zaten ordu adadan.Benim merak ettiğim bu prophet ile psycho ve nomadin buluşmarı.O sondaki asyalı kıza noldu.Nomad ile Psycho öldü mü?Nomad güzel konuşuyordu.Pyscho tam böyle savaşma istekli iyi bir asker.

-Yok ya sam amca senin k.çı korumak için 1 milyon dolar harcayacak öyle mi :D Özledim bu adamları ya sempatik karakterlerdi.

Psycho ile Nomad öldü herhalde.
Prophet Hargreave ile konuşurken;Hargreave:"Kayıplar verilebilir,bu normal" gibisinden birşeyler demişti.
Herhalde öldüler :/

Ama bir süpriz yapılabilir :D (İyimser bakalım :D )

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Öldüler ne demek! :D Ben onları bağrıma basmıştım aztec öldüğü an içim parçalanmıştı bir arkadaşım daha gitti diye.Psychonun canavarlara ettiği küfürleri duyamayacak mıyım?Nomad'in sempatik konuşmalarını dinleyemeyecek miyim ?(örn:hsktir, o ne lan,ayıpsın,ananı...)Hem alcatraza noldu adam bir kalkıyor benim adım Prophet oldu mu şimdi.O kadar alcatraz ile oyna gel oğlum diyip kafasına sıksın adam sonra sen yönet desin.Gelip elimizden alsın.Ha birde bu Prophet'ın kıyafet en güçlüsüymüş herhalde diğer adamlar dahil(kendi adamları nomad, aztec falan(ilk oyundan))Senin kıyafetin farklıydı falan diyor ya Hargreave sonra bizi bilerek o adaya yollamış ne olduğunu biliyormuş.Crysis 3 bence en güzeli olacak.Bütün hikaye anlaşılmaya başlanacak.Hani birde sonunda sefler her yerdeydiler diyor ya Prophet.İşte belki İstanbul'a da uğrarız taksimde sef kovalamacası :DTahminimce İstanbul olursa Marmaray'a da gelir bunlar ha :D

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
ben 2. defa bitirdim dün piyasadaki en güzel fps şu anda

volgan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben epey kötümserim bu konuda bişiler yazmıştım şuraya kendimce (buraya kopyalayıp sayfayı doldurmayayım).

ama epey bug gördüm youtube da arasanız bi dünya görürsünüz, ama multiplayer olarak güzel kanımca :D

ayrıca şu resme de bakmanızı tavsiye ederim :D

cinho.jpg

ne de olsa karadenizli

aruchan.blog

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
volgan kardeş ben senin incelemeni görmemiştim...sen daha çok şey bulmuşsun:)
ben de kendi çapımda bişeyler yaptım işte:D

Son mesajlar