CRYSİS 2 Hakkında Düşünceleriniz ?

Bu konuyu okuyanlar

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Merak ettiğim bir kaç şey var ve burda cevaplanır diye düşündüm.

1)EA SETUP'u çalıştırdığımda türkçe çalıştı türkçe kuruldu ve oyun türkçe başladı.Başka ülkelerde de mi böyle yoksa tahmin ettiğim gibi bilgisayarın diline göre mi ?

2)Prophet'e ne olduğunu öğrendik olmasaydı keşke ama Nomad ile Psycho nerede ?Bilgisi olan var mı ?Nomad'e bağlanmıştım oynarken.Hem bu yeni karakterin konuştuğunu da görmedim ?Doğrusu oyunun yarısındayım ama olsun.

3)Bir de ilk oyunda hatırladığım kadarıyla oynayanlar bilir Binbaşı Strickland diye biri vardı yanlış hatırlamıyorsam ölüyordu.Yeni oyunda Tara Strickland diye biri var onun kızı mı acaba ?Bizim tarafımıza geçme gibi bir durumları oluyor mu ?

4)Hoşuma gitti bir hastalıklı insanın yanından geçerken dedi ki bana. Hey bak bana halime bak.Sonra da uzaklaş burdan sana da bulaşmasın falan diyordu.Giderken de bağırıyordu bana ne olacak şimdi he ne olacak diye.Dublajlar gerçekten başarılı ama şu lazla hala karşılaşmadım. :D

5)Bu bordo birlik dedikleri ne ya ?C.E.L.L askerleri de ne oluyor ?Hargreave tam olarak kim ?

6)Bir de oyun kasmıyor normalde ama bölüm sonunda hani uydu görüntüsü gibi bilgiler veriyor bir video ile orda video donmuyor ama sesler donuk donuk gidiyor çözümü nedir sizce ?

7)Grafikler bana ilk oyundan daha iyi gibi geldi ?

8)Bu sorularıma cevap vermenizi umuyorum.Sonra da düşüncüleriniz falan oyunu tartışırız yani Modern Warfare 2'den daha çok sevdim bu oyunu sanki oynadıkça göreceğiz.

rozabay

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
34
Başta her şey kusursuzdu. Taki laz konuşana kadar.
Harbiden acaba ne amaçla oyuna laz sesi ekleme düşüncesine kapıldılar ? Amaç neydi ?

Y!LM@Z

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Prophet'e ne olduğunu öğrendik derken ilk bölümdekini mi kastediyorsun yoksaa.....:)
Şimdi sana bunları sırayla açıklayacak adam çok ama bence kendin oynayarak öğren sonra sıkılabilirsin.

Cloakengaged

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
1-) Bilgisayar diline göre.
2-) Oyunun yarısındaysan Prophet'e ne olduğunu henüz öğrenmemişsin demektir. Nomad ile Physco'ya tam ne olduğu söylenmiyor ama Lingshan adasındaki operasyonla ilgili bilgiler veriliyor. İlerledikce göreceksin.
3-) Evet Binbaşı Strickland, "Gerekirse denizin üstünde yürürüm deyip bunu denerken yaratığın ayakkabısına yapışan adam. Tara'da onun kızı.
5-) C.E.L.L. (Crynet Enforcement and Local Logistics) seflere karşı kurulan bir birlik. Virüsü yaydığını düşündüğünden Prophet'in de düşmanıdırlar.

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Oyunun başı da güzeldi kıyafeti ilk giydiğimizde kapıyı açarken kolun elimizde kalması :D Nomad ile Psychoyu gerçekten merak ediyorum.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
[video=youtube;DT2EDn24cFo]http://www.youtube.com/watch?v=DT2EDn24cFo[/video]

fatihcamli

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ouyn güzel ama Multiplayerdeki Küfürler cok canımı sıktıgı icin oynamıyorum hakaret gibi algılıyorum... Bazı yerde Küfür abartıya kaçmış Oyunda Küfür az olsa iyi olucaktı oyun...... bunu disinda güzel...

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Ouyn güzel ama Multiplayerdeki Küfürler cok canımı sıktıgı icin oynamıyorum hakaret gibi algılıyorum... Bazı yerde Küfür abartıya kaçmış Oyunda Küfür az olsa iyi olucaktı oyun...... bunu disinda güzel...
Hep söylenir.Fuc.k kelimesi ve ya diğer küfürler tam çevrilmiyor diye.Tam çevirince de böyle oluyor demekki:D.
Oyunun simple player bölümü güzel.Yorucu ve ya sıkıcı değil.
Başka bir konuda yazmıştım.Oyunun multiplayer bölümüyle ilgili bir çok sıkıntı mevcut.Bunların acil çözülmesi lazım.

Bir yerde okuduğum kadarıyla oyunu orjinal almayanlarda sallamasyon keyler ile multiplayer oynanabiliyormuş.Bunu deneyen varmı? Eğer bu doğruysa oyuna boşuna para verdik.

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
oyun güzeldi en azından sıkılmadan bitrdim. Laz olayı fena değil hoş olmuş ama savaş sırasında pek ciddi değil laubali olmuş biraz o yüzden tutmadım. grafikler oldukça başarılıydı ışık yansımaları gölgeler kusursuz diyebilirim. ana karakterimiz tek bir harf bile çıkmadığı ağzından ha bire elbise konuşuyor hatta ilerleyen bölümlerde hakaret bile ediyor :D ps3 te grafikler berbattı ara videolar ingilizceydi. Xbox 360 da grafikler daha başarılı kaplamalar ve köşe yumuşatmalar daha başarılı ps3 te rezalet ötesiydi ve joystickle oynamak işkenceydi. oyun bitişi beni kesmedi en azından bi boss felan bekliyordum ama kısmet değilmiş anlaşılan :D genel itibari ile iyiydi online pek sarmadı call of ta ayrı bir hava var nedense :D

vedat256

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vay be.Buradan oyunu yapan herkesi tebrik etmek istiyorum.Hileciler, bağlantı sorunları üstüne birde bu.Oyun değil çile satın almışız.

hocam adamlar ne yapsın o kadar crack le uğraşan kişiler var ki başa nasıl çıksınlar
doğru demiyormuyum arkadaşlar?

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Ya ben bir bölümde takıldım bu arada ya ?Böyle uzaylı binası gibi birşey var ilk böyle damarları yok ediyom sonra merkezi sabote edicem ama merkeze nereden çıkacağımı bilmiyorum ?

vedat256

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dediğin tabirle damar dan
3 tane var ilkini hallettikten sonra bölgeyi iyi araştır yukarıya uzanan halat gibi teknolojik aletler varya ordan yukarıya bir yol var sonrasını bulursun zaten

Y!LM@Z

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Oyun çok güzel ancak multiplayerdaki bazı kişiler insanı soğutuyor. MP hilesi varmı bilmiyorum ama yabancı serverde adamın bi koşuşu var 1 dk tüm mapı dolaşıp geliyor nerdeyse. Ayrıca oyun tam sürüm olmasına rağmen içinde hatalar yok değil dikkatinizi çektimi bilmem ama mp'de haritaya tam gireceği sırada alt kısımdaki açıklama yerinde imleç çıkıyor ve istediğinizi yazabiliyorsunuz :D

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Oyunu yeni bitirdim.Ama gıcığıma giden şey o kadar Alcatraz diye oynuyoruz sonra Benim Adım Prophet(oynayanlar bilir).Hem PSYCHO falan da gördüm birkaç yerde bir de prophetin anılarına falan bakın hikayeyi tam olarak anlıyorsunuz hele son video prism.Oyun da yine sonu açık bitti.Ben bu hastalıklılar zombi falan olur diye düşünmüştüm ama olmadı.Neyse olmaması daha iyi zaten.Ama film gibi oyundu ya şuan oynadığım en iyi oyun Modern Warfare 2'idi koltuğu Crysis 2'ye devretti :)

Ha bu arada lazla da baya karşılaştım karşılaşmasa mıydım :D

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Ya beyler bende bir sroun var bir bölümde büyük bir yaratık geliyor onu yok ediyoruz 2 tane jip geliyor içinden adam iniyor görev olarak arabaların oraya dön diyor ama ben gidiyorum mavi yere mavi simgede adamın üstünde hiçbirşey olmuyor normalde ekran kararması filan lazım diye biliyorum ama yok kaç kere tekrardan oynadım o bölümü yinede aravidyo girmiyor ???

crysis22011032818071355.jpg

crysis22011032817351367.jpg

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Arabalardan birine binicen orda.Adamı boşver arabaya binmeye çalış.

murat_57_

Asistan
Reaksiyon puanı
2
evet oyun güzel bende henüz yarısındayım ama gerçekten tatmin ediyor ya grafikler açısından falan hoşuma gitti yani özelliklede türkçe oyun oynamak çok zevkli oyunu yaşıyor insan :D

JrPsiko54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyun tek kelime ile mükemmel ötesi. oyundaki seslendirmeler grafikler vb herşey bn hiç kusur bulamadım oynadğım en iyi Modern Savaş diyebilirim.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Multiplayer oynayan arkadaşları isimlarini paylaşırsa arkadaş ortamı oluşturabiliriz diye düşünüyorum.
Oyundaki adım: fthtsdmr

M.Uzun

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
harika bir oyun valla :) bulletstorm oynuyordum bitirdim onu ve hemen imdadıma crysis 2 yetişti, bulletstorm'dan daha iyi bir oyun ve Türkçe olması ilgimi çok çekti.. türklerden böyle bir oyun çıkması çok iyi bir yolda olduğumuzu gösteriyor..

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Ya merak ettim herşey tamam da şu Karl Earnst Rasch kim ?Kaç haftadır hep aklımda bu isim.Bir yerlerden gözüm ısırıyo ama ?

Carnage

Premier Сasual Dating Authentic Maidens
Reaksiyon puanı
4
Biraz Crysis 2 oynadım ve grafiklerin oyuncuların beklentilerini karşılayabilecek kalitede olmadığını gördüm. Tam 4 sene önce çıkan ilk versiyonundaki görsel kalitenin bugün için bile oldukça yüksek olduğunu düşünürsek ben de oyundan çok üst düzey grafikler bekliyordum. Oyunun grafik ayarlarına girdiğimde gamer,advanced ve hardcore adında üç seçenek bulunduğunu ve hiçbir şekilde detaylı bir şekilde ayar yapamadığımızı-oyunda developer console bile yok- görünce oyunun konsollarda çalışabilmesi uğruna hacamat edildiğini anladım.

Aslında benim gibi külüstür ekran kartı sahipleri için Crysis 2 bulunmaz bir nimet,çünkü CryEngine 3 düşük sistemlerde bile kaliteli efektler sunabiliyor. Fakat sırf bu oyun için birkaç bin dolarlık bir sistem toplamış olsam kafayı yerdim. Anladığım kadarıyla oyun konsollarda çalışabilsin diye Electronic Arts görsel kalitenin düşürülmesi istemiş ki bu durumda Cevat Yerli ve ekibini suçlamak oldukça anlamsız. Daha önce belirttiğim gibi CryEngine 3 müzelik sistemlerde böyle görsellik sunabiliyorsa Crytek büyük bir iş başarmış demektir.Ayrıca yılın en çok beklenen birkaç FPSlerinden birinin introsunda "A Cevat Yerli Game" yazısını görmek beni oldukça mutlu etti.

Senaryoya gelirsek,hiçbir şey beklemeyin. Konu da, diyaloglar da,anlatım da klişe.

Edit: İlk oyunda olduğu gibi ana klasörde autoexec.cfg isimli bir dosya açıp ilgili komutları girersek oyundaki grafikleri en ince detayına kadar ayarlayabiliyoruz.

Ozgurky

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Oyunu ilk kurduğumda biraz oynayabildim, vizelerden sonra bitiririz inşallah, "Bir Cevat Yerli oyunudur" yazısı gururlandırmadı değil hani :D Hikayeye tam anlamıyla hakim olamadım ama oyunun orta seviye bi ekran kartıyla bile rahatça oynanabilir olması güzel, sadece aralarda giren videolarda sesin takılması can sıkıcı oluyor. İlk başladığımda bi yapmacıklık gözüme çarptı ama insan alışıyor zamanla.

VurguN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
multiplayer adım eL_WarrioR eklerseniz sevinirim kendimi çok yalnız hissediyorum:)
ben multiplayer iiçin çalışan crack olduğunu sanmıyorum bi tane gördüm ama orijinal aldığım için denemedim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler bendede aynı sorun var bilen varsa lütfen başlık veya bunun altına yazabilirmi şimdiden teşekürler.:confused1: