Crysis 2 DirectX 11 Tam Ekran Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
mrb arkadaşlar. crysis 2 oyununu bir de dx 11 ve hd pack ile oynayayım dedim. ancak dx 11 paketi kurduktan sonra oyunu tam ekrana yayarak çalıştırmaz oldu.

yani oyun full ekran ancak ekranın etrafında (sağ, sol, üst, alt) 2 cm kadar siyah boşluk var. çözünürlük kaç olursa olsun (ben 1920x1080 kullanıyorum. masaüstüm de aynı çözünürlükte) durum değişmiyor.

dx 11 efektini kapatınca sorun düzeliyor.

daha önce oynadığım dx 11 oyunlarda (bf3, dirt3, nfs) böyle bir sorun yaşamamıştım.

ekran kartım HD 6850. driver güncel.

şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkürler. :)

not:
ekran görüntüsü koymak isterdim ancak fraps ile screenshot alınca sorun belli olmuyor. ekran etrafındaki siyah boşluk resimlere yansımıyor. fotoğraf makinam da maalesef arızalı.

Carnage

Prime Сasual Dating - Actual Girls
Reaksiyon puanı
4
yani oyun full ekran ancak ekranın etrafında (sağ, sol, üst, alt) 2 cm kadar siyah boşluk var. çözünürlük kaç olursa olsun (ben 1920x1080 kullanıyorum. masaüstüm de aynı çözünürlükte) durum değişmiyor.
.

Aynı sorun bende NFS:Hot Pursuit ile oluşmaya başladı. Oyun bir yıldır kurulu,2 çekirdedği etkin bir biçimde kullanmasını sağlayan yamasını kurmadan önce bazı performans sorunlarını yaşıyordum yama kurulunca düzelmişti ancak bu problemle beraber oldukça yavaş çalışıyor. Hiçbir ayarı da değiştirmedim. Sistem konfigürasyonum iyi bir şey değil ama yama kurulunca hiçbir sorun yaşamıyordum aniden hiç olmadığı kadar yavaşlamasına anlam veremiyorum. fraps ile yaptığım ölçümlerde oyundaki fps oranları %60 kadar düştü.(3-4 fps'ye düştüğü bile oluyor.)

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Aynı sorun bende NFS:Hot Pursuit ile oluşmaya başladı. Oyun bir yıldır kurulu,2 çekirdedği etkin bir biçimde kullanmasını sağlayan yamasını kurmadan önce bazı performans sorunlarını yaşıyordum yama kurulunca düzelmişti ancak bu problemle beraber oldukça yavaş çalışıyor. Hiçbir ayarı da değiştirmedim. Sistem konfigürasyonum iyi bir şey değil ama yama kurulunca hiçbir sorun yaşamıyordum aniden hiç olmadığı kadar yavaşlamasına anlam veremiyorum. fraps ile yaptığım ölçümlerde oyundaki fps oranları ` kadar düştü.(3-4 fps'ye düştüğü bile oluyor.)
bende bu kenalardaki siyah boşluk dışında bir sorun yok. tabi dx 11 ile fps değerleri yer yer düşüyor. dx 9'da fix 60 fps ile oynarken dx 11'de bu değer bazen 20 fps'nin altına düşüyor.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Yahu bende de tam tersi.
Birçok yere konu açtım cevabını bulamadık.
Bende de directx11'i açınca yayılıyor görüntü.
halbuki ben siyah şerit çekmesini istiyorum ki adamlar şişmanlamasın orjinal halinde görünsün :D

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
boşuna uğraşma dx11 yamasıyla inanılmaz bir fps düşmesi oluyor anlamadım işin tuhaf tarafı adam gibi bir görsellik göremedim dx 10 da görüntüler daha keskin hatta :D ben direk sildim öyle olunca :)

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
ben dx 11 kaplamaları beğendim aslında. :) gerçi dx 9 hali de gayet güzeldi. ama tabi fps konusunda haklısın. çok ciddi düşüş var. yer yer oynanmaz hale geliyor.

şu tam ekran işini halledebilsem süper olacak ama. :)