Cruise Control

Bu konuyu okuyanlar

fangoso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
46
Arkadaşlar geçen gün bir arkadaşın aracına hız sabitleyici taktım 2008 otomatik vites benzinli corolla. Elimden biraz iş gelir ama hız sabitleyici takma işi normalde yapmayacağım bir iş. Arkadaş "çok kolaymış" dediği için peki bakalım dedim gerçekten de öyleymiş. Direksiyonun sağında solunda iki kapak var çıkarıyorsun. Deliklerden direk görünen birer vida var torx vida diye adlandırılan vidalardan. Tek olay burada zaten torx vida için uygun uç varsa bunları söküyorsunuz airbag ayrılıyor. Sağ kapağın içinden hız sabitleme kolunu geçirip vidalıyorsunuz soketini yerine bağlıyorsunuz airbag i yerine takıyorsunuz hepsi bu. Toplamda 5 dakika ya sürüyor ya sürmüyor. Arkadaş hız sabitleme kolunu n11 den 180 liraya almış. Bana çok kolay ve ucuz geldi gerçekten. Servise gitseniz 1000 liradan aşağı bağlamazlar. Hız sabitlemesi olmayan bir corollanız varsa bir araştırın derim.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Soket hazır olan arabaya takması kolay servis 1000 tl almaz 300 tl para alır daha önce yaptıran arkadaşlarım oldu belki markadan markaya değişir ama o kadar para almazlar soket olmayan arabalarda iş değişiyor..

fangoso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
46
Soket hazır olan arabaya takması kolay servis 1000 tl almaz 300 tl para alır daha önce yaptıran arkadaşlarım oldu belki markadan markaya değişir ama o kadar para almazlar soket olmayan arabalarda iş değişiyor..
Yetkili servisten bahsediyoruz değil mi?

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Yaptırdığımız araç honda 1.5 sene oldu ama dediğim gibi markadan markaya değişebilir..

fangoso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
46
Yaptırdığımız araç honda 1.5 sene oldu ama dediğim gibi markadan markaya değişebilir..
1.5 senede ülkede çok sey değişti hocam. Bende skoda var vag grubun yedek parcasinin gereksiz pahali ve servisin herseye dunya istemesinden bana ucuz gelmiş olabilir.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Servislerin zaten ne kadar pahalı olduğunu biliyorum 2014 3.20d var bakımına istedikleri paraya dışarda 3 - 4 kere bakım yaptırım dışarda yaptırıyorum bakımını servis baştan savma yapıyorum birkaç korun yaşadım o günden veri hiç yetkili servise götürmedim arabalarımı gerekte yok..

Son mesajlar