Cristian'ın ayağını kırın

Bu konuyu okuyanlar

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
her insanın çeşit çeşit huyu vardır fakat bunlar komple aşağılık kompleksinden oluşmuşlar. karakterlerindeki bu dengesiz dağılım davranışlarına da yansıyor haliyle.

yabancı futbolcular kibarlık edip "türkiyede futbol çok sert oynanıyor" diyorlar fakat gerçek şu ki yakalamıyorsan indir anlayışı var aslında.
bırakın teknik kaliteyi daha insanlıktan nasibini almamışlar var aramızda. önce bunların içindeki hayvanları evcilleştirmek lazım futbol sonra gelir. çünkü futbol insanların oynadığı bir oyundur.

kamaleyte

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kocaaaaa davayı o kadar kanıta rağmen yok sayanlar nasıl da birden iki tane hayalperestin rüyalarını ciddiye alıp koca şehre laf atıyorlar. yazık ki ne yazık.

Yalnız haberin sonundaki olay gözlerimi yaşarttı:biggrin:Adam saydırıyor sonunda alakasız bir olayla insanlıktan dem vuruyor.Biraz daha profesyonel gazeteciler istiyoruz.

storm61

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
1- Trabzon taraftarı küfrediyor fener ve diğerleri zikir çekiyor, rahmet okuyor, kaybedilen maçlar ve şampiyonluklar nedeni ile fenerliler hiç polis aracı ve benzin istasyonu yakmadı, savaş çıkarmadı, tribün yakıp koltukları sahaya doldurmadı...

2- Göksu çok şanlı adam...

3- Umarım gelecek maça hiç bir fenerlinin elini sıkıp, hiçbir topçumuz lavaboya koşmak zorunda kalmaz...

4- Allah kabul etsin ama, ufacık yardım, 3 temmuz gibi büyük günahlara keffaret olmaz, bir kaç milyon taraftarın ahı kaldı...

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Konu başlığındaki ifadeyi kimse bana açıklayamaz. Trabzonlu arkadaşlar boşuna savunma yapmasın. Yok fener şöyle yok fener böyle. Onu diyen adamın asılması lazım. Ne demek ayağını kırın. Aynı şekilde polis aracını yakın, terör estiren fenerlilerde asılmalı.

Futbolun böylelerinden kurtarılması lazım. Açık konuşayım; daha öncede belirttim fenerden nefret eden biriydim. Trabzon taraftarını gördükten sonra fenere nefretim azaldı. En azından eskisi kadar nefretim yok. Biz şöyleyiz biz böyleyiz biz asarız biz keseriz mantığıyla, karşındakinin de senin gibi bir insan olduğunu kabul etmemekle taraftarlık mı olur? O da insan sende insansın. Adam şunu dediya maçta; "bir insan eğer top değilse nasıl feneri tutar. feneri tutanların hepsi top,ibne." Sevgilisine diyor bunu, tam arkamda" E yuh dedim. Önce karşındakinin insan olduğu kafana sokacaksın. Sen bu ve buna benzer söylemler kullanırsan herkesde karşında olur.

Feneri savunmak gibi bir niyetim yok. Onlarında yaptıklarını gördük. O polis otosu yakmaları affedilemez. İnşaallah müebbet yemişlerdir. (idam yok bari müebbet yesinler) Canlarına ot tıkanmıştır inşaallah.

Trabzon taraftarının söylemleri kabul edilemez. O kadar fenerli tanıdığım var,sülalemin yarısından fazlası fenerli. Hiçbirinden "bi insan top değilse nasıl şu takımı tutar" tarzında bişeyler duymadım.

AMMA FENER TARAFLARININ O YAPTIĞI DA AFFEDİLEMEZ. AFFEDEN ŞEREFSİZDİR.

Trabzon taraftarının en büyük eksikliği; trabzonsporu taparcasına sevmeleri. Hayatlarındaki en önemli yeri "trabzonspor"un işgal etmesi. Kötü insan insan olduklarından değil, aksine çok iyi insanlar; ama trabzonspor hayatlarındaki en önemli şey olduğu için koyu ile yazdığım ilk durum benzeri şeyler ortaya çıkabiliyor. Belki o adam gerçekte çok iyi biri, ama o söylem yüzün onun değerini gözümüzde eksiye düşürüyor ve önyargıyla yaklaşmamıza neden oluyor.

kamaleyte

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konu başlığındaki ifadeyi kimse bana açıklayamaz. Trabzonlu arkadaşlar boşuna savunma yapmasın. Yok fener şöyle yok fener böyle. Onu diyen adamın asılması lazım. Ne demek ayağını kırın. Aynı şekilde polis aracını yakın, terör estiren fenerlilerde asılmalı.

Futbolun böylelerinden kurtarılması lazım. Açık konuşayım; daha öncede belirttim fenerden nefret eden biriydim. Trabzon taraftarını gördükten sonra fenere nefretim azaldı. En azından eskisi kadar nefretim yok. Biz şöyleyiz biz böyleyiz biz asarız biz keseriz mantığıyla, karşındakinin de senin gibi bir insan olduğunu kabul etmemekle taraftarlık mı olur? O da insan sende insansın. Adam şunu dediya maçta; "bir insan eğer top değilse nasıl feneri tutar. feneri tutanların hepsi top,ibne." Sevgilisine diyor bunu, tam arkamda" E yuh dedim. Önce karşındakinin insan olduğu kafana sokacaksın. Sen bu ve buna benzer söylemler kullanırsan herkesde karşında olur.

Feneri savunmak gibi bir niyetim yok. Onlarında yaptıklarını gördük. O polis otosu yakmaları affedilemez. İnşaallah müebbet yemişlerdir. (idam yok bari müebbet yesinler) Canlarına ot tıkanmıştır inşaallah.

Trabzon taraftarının söylemleri kabul edilemez. O kadar fenerli tanıdığım var,sülalemin yarısından fazlası fenerli. Hiçbirinden "bi insan top değilse nasıl şu takımı tutar" tarzında bişeyler duymadım.

Trabzon taraftarının en büyük eksikliği; trabzonsporu taparcasına sevmeleri. Hayatlarındaki en önemli yeri "trabzonspor"un işgal etmesi. Kötü insan insan olduklarından değil, aksine çok iyi insanlar; ama trabzonspor hayatlarındaki en önemli şey olduğu için koyu ile yazdığım ilk durum benzeri şeyler ortaya çıkabiliyor. Belki o adam gerçekte çok iyi biri, ama o söylem yüzün onun değerini gözümüzde eksiye düşürüyor ve önyargıyla yaklaşmamıza neden oluyor.

Söylem ile icraatı birbirinden ayırmak lazım.Bacağını kırın demekle kimse birbirinin bacağını kırmıyor ya da top olmuyor maalesef.Sadece Trabzon değil Türkiyedeki tüm statlarda edilen lafları duysaydınız kulüplerin kapılarına kilit vurmanız gerekirdi.Futbolu Trabzonspor bu hale getirmedi getirenler belli Trabzon bu ülkenin günah keçisi değil.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Ben trabzonspordan mı bahsettim, futbolun durumundan mı bahsettim, iyi oku dediklerimi. İnsan gibi maç izlemeyi bilmiyoruz diyorum. Trabzon sadece bir örnek.

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
her insanın çeşit çeşit huyu vardır fakat bunlar komple aşağılık kompleksinden oluşmuşlar. karakterlerindeki bu dengesiz dağılım davranışlarına da yansıyor haliyle.

yabancı futbolcular kibarlık edip "türkiyede futbol çok sert oynanıyor" diyorlar fakat gerçek şu ki yakalamıyorsan indir anlayışı var aslında.
bırakın teknik kaliteyi daha insanlıktan nasibini almamışlar var aramızda. önce bunların içindeki hayvanları evcilleştirmek lazım futbol sonra gelir. çünkü futbol insanların oynadığı bir oyundur.
düşünsenize bir de kimileri var ceza alıp da dışarı çıktı diye adamı omuzlarına alıyorlar. inanmadıkları ülke mahkemelerindeki davaları yok sayıp, yurda karşı kendilerini gerçek manada aklayabilecekleri tek davayı çekiyorlar. sonra da bunu pişkin pişkin sağa sola laf yetiştiriyorlar. harbiden tam hak ettiğimiz gibi yönetiliyoruz. her köşemizle, her etkinliğimizle.

biz de onu diyoruz. bu haberi yazan adam çıkacak diyecek ki. aha şu adamdı bunu diyen. öyle kilimcinin köroğlu böyle dedi dedin mi olmaz o iş. kimse sana bunu da açıklayamayacak. buldular bir gurup gazeteci müsveddesi. ne deseler yazdırıyorlar. bir tanesi de aha şu adam :

http://s1.directupload.net/images/121225/ismbonrs.swf

oksijen yetmediğinde bu oluyor zannımca. 32 yaşında ronaldo transfer etmekle barcelona olacağını sanıyor adam. te alllaaaam

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
3- Umarım gelecek maça hiç bir fenerlinin elini sıkıp, hiçbir topçumuz lavaboya koşmak zorunda kalmaz...

siz!
bu ifadelerinizle fenerbahçelileri küçülttüğünüzü mü zannediyorsunuz yoksa?
yok, hayır arkadaşım...
bu ifadeler sizi küçültüyor.
hayır, bunun trabzonsporla, fenerbahçeyle falan ilgisi yok.
bunun direkt sizin gibilerin kişiliğiyle ilgisi var.

böyle herzel tabirler kullanan birinin tedaviye ihtiyacı var demektir.
edep ve terbiye tedavisine,
başka sözüm yok.

kin ve öfke histerisine tutulanlara verilecek en müessir cevap susmaktır çünkü!

xyz1234

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Yahu fenerlilerin her türlü yönünü gördüm de kör olduklarını ilk kez görüyorum pes doğrusu:laugh:Size tavsiyem 1461 Trabzonun sitesine girmeniz yalnız öyle bir site yoktur demenizden korkuyorum:laugh:
avatarındaki saatimi kullanıyorsun. ben 2006 da aldım. pil ömrü 3 yıl diyordu ama hala değiştirmedim. ayrıca güzel bir özelliği gece kolunu belli bir açıyla kaldırdığın zaman saatin ekran ışığı yanıyor..

maç konusuna gelince izlemem, izlemeyi vakit kaybı olarak görürüm. yazık insanların bir basit sebep uğruna birbirlerine düşman olmaları. hemde çok yazık. bu fanatizmin sonu nereye gider bilmiyorum..

kamaleyte

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
avatarındaki saatimi kullanıyorsun. ben 2006 da aldım. pil ömrü 3 yıl diyordu ama hala değiştirmedim. ayrıca güzel bir özelliği gece kolunu belli bir açıyla kaldırdığın zaman saatin ekran ışığı yanıyor..

maç konusuna gelince izlemem, izlemeyi vakit kaybı olarak görürüm. yazık insanların bir basit sebep uğruna birbirlerine düşman olmaları. hemde çok yazık. bu fanatizmin sonu nereye gider bilmiyorum..

Evet kullanıyorum memnunum.Tek eksi yanı ağır biraz yalnız sağlam saat.

storm61

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
siz!
bu ifadelerinizle fenerbahçelileri küçülttüğünüzü mü zannediyorsunuz yoksa?
yok, hayır arkadaşım...
bu ifadeler sizi küçültüyor.
hayır, bunun trabzonsporla, fenerbahçeyle falan ilgisi yok.
bunun direkt sizin gibilerin kişiliğiyle ilgisi var.

böyle herzel tabirler kullanan birinin tedaviye ihtiyacı var demektir.
edep ve terbiye tedavisine,
başka sözüm yok.

kin ve öfke histerisine tutulanlara verilecek en müessir cevap susmaktır çünkü!

Yorumumda ne hakaret ne küfür nede başka bir şey var,
olsa zaten hazır kıta modlarınız ilgilenirdi.
cevap ta vermeyecem
sadece bir haberi okuyun yeter..
kimde ne seviye var ortada...

Aziz Yıldırım ile Halil Ünal'ın kavga ettiği iddiası gündeme bomba gibi düştü!
Süper Lig'de sezonun ikinci yarısının başlamasına sadece 2 gün kala transfer haberlerinin meşgul ettiği gündemi değiştiren haber Bodrum'dan geldi. Transferleri gölgede bırakan bu haber Kulüpler Birliği'nin eski başkanı Aziz Yıldırım ile mevcut başkan Halil Ünal'ın kavgası.

Kavganın yaşandığı yer ise futbol dünyasına yakınlığı ile bilinen ve son olarak Aykut Kocaman'ın istifa kararından dönmesinde büyük rol oynayan Yüksel Çağlar'ın yaklaşık 10 gün önce Bodrum'da verdiği özel davet. Bodrum'un merkezinde yer alan ve sadece 10 masanın bulunduğu bu küçük mekânda Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Beşiktaşlılığı ile bilinen işadamı Mubariz Mansimov, Kasımpaşalı yönetici ve işadamı İhsan Kalkavan, F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, başkan vekili Abdullah Kiğılı, ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen ve yapımcı Acun Ilıcalı, Çağlar'ın davetlisi olarak bir araya geldi.

ÖZGÜR SOHBETİ ORTAMI GERDİ

Ekibin futbol orijinli olması nedeniyle gecede ağırlıklı olarak futbol konuşulurken, ilerleyen saatlerde Eskişehir ve Kulüpler Birliği Başkanı Halil Ünal da teknik direktörü Ersun Yanal ile birlikte ekibe dahil oldu. Ünal'ın F.Bahçe'nin kadrosunda düşünmediği ve almak istedikleri Özgür Çek'le ilgili sözleri muhabbetin hararetlenmesine neden oldu. Es-Es Başkanı transferin planladıkları rakamlardan daha yükseğe çıkması nedeniyle Aziz Yıldırım'a tepki gösterdi. Halil Ünal, Ersun Yanal'ın Aziz Yıldırım'ın yanına oturmasına ve ikilinin aralarında konuşmasına da bozuldu.

PROMİL SEVİYESİ ARTINCA...

Ersun Yanal ile Rıdvan Dilmen'in sigara içmek için dışarı çıktığı ve promil düzeyinin yükseldiği 02.00-03.00 sularında ise Eskişehir Başkanı, "Sen benim hocamı ayartmaya mı çalışıyorsun?" diyerek Aziz Yıldırım'a adeta patladı. Başta alttan alan ve böyle bir durum olmadığını anlatmaya çalışan F.Bahçe Başkanı da iş uzayınca "Ben başkan olduğum sürece Ersun bu takımda çalışamaz" diyerek sert çıktı. Ancak bu yanıta rağmen sakinleşmeyen Ünal "Hayır! Sen onu istiyorsun. Ben seni tanıyorum" sözleriyle karşılık verince ise kavga çıktı.

ÜNAL TERK ETTİ, YANAL KALDI

Karşılıklı küfürleşmelerin ardından masalar devrilirken, ikiliyi aralarında oturan İhsan Kalkavan ayırdı, gecenin ev sahibi Yüksel Çağlar da ortamı sakinleştirdi. Kavgadan sonra Eskişehir Başkanı Halil Ünal mekandan ayrıldı, hocası Ersun Yanal oturmaya devam etti. Güzel başlayan futbol gecesi tartışmaların gölgesinde sabah 05.00 sularında son buldu.

Kaynak: http://www.sabah.com.tr/SabahSpor/Futbol/2013/01/16/aziz-yildirim-ile-halil-unal-kavga-etti

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Yakında bütün takımlara düşman olurlar, laz mantığı dosta ihtiyacı yok zannediyor!!!
bu olaylar başka maçlarda cereyan ederse dediğin gibi bütün herkes bize düşman olur.ama sadece belli bir maçlarda oluyorsa ozaman hatayı karşı tarafta aramak lazım:)hem fb nin kendi taraftarının dışında başarılı olmasını isteyen yok malesef.kımlerın sevılmedığı bellı olmuyor mu:D

Bizans oyunları tescilli fenerli bir yazar ve gazete tarafsız habercilik bu işte.Hala 96 daki ali şen taktikleri eskidi onlar kimse yemiyor artık.Polis arabası devirip ortalığı yak üstüne başkasını alın teriyle dalga geç hakkını gasp et sonra da hiç bir şey olmamış gibi ağla.Adaletin olmadığı yerde anarşi başlar bizde böyle ve devam edecek işinize gelirse.
başkanları aziz efendi maçtan önce açıklama yapmıştı.en ufak bir saldırı olursa uçağa atlayıp geri dönün diye.:D :D
senin gibiler yüzünden orta karadenizden nefret eder oldu herkes. bende doğkaradenizli birisi olarak konuşuyorum.
senin gibiler yüzünden de tüm dünya fenerbahcenizden nefret eder oldu:dil:

Yahu fenerlilerin her türlü yönünü gördüm de kör olduklarını ilk kez görüyorum pes doğrusu:laugh:Size tavsiyem 1461 Trabzonun sitesine girmeniz yalnız öyle bir site yoktur demenizden korkuyorum:laugh:
dur bakalım sen daha çok şey göreceksin:laugh:

Trabzon taraftarı böyle yaparak bir şey elde edemiceğini ne zaman anlıcak.Sadrinin işine geliyor.bütün başarısızlıklarını örtüyor.Adam resmen kinden,nefret'ten besleniyor.trabzonun gerçek taraftarı birgün bu gerçeği anlıcak ama.iş işten geçmiş olacak galiba.
fener taraftarı polis otolarını,stadları yakarak ne elde etti.biz hiç olmazsa vatan hainliği yapmıyoruz.

[h=1]Ulaş Özdemir: "Küfür Eden Ahmet Ercanlar'dır"[/h]
Hürriyet gazetesi bugünde Trabzonlu bir gazeteciyi hedef aldı
Hürriyet gazetesi dün 1461 Trabzon Fenerbahçe maçıyla alakalı yapmış olduğu tam sayfa haberde, basın tribünün de olaylar yaşandığını iddia etmiş hatta bir gazetecinin “Cristian’ın ayağını kırın” şeklinde bir ifadesi olduğunu savunarak, Trabzon hakkında hiçte hoş olmayan ifadelerle haberleri Yayınlamıştı.

1hab.20130116112903.jpg

Gün boyu sosyal medyadan taraftarların tepkilerinin odağı olan haberin yazarı Ahmet Ercanlar’ın ”Tsyd’ye desteğinden dolayı teşekkür ederim” şeklinde mesajlarını okumuştuk.
twit.20130116112924.jpg

Taraftarların özellikle "o bağıran gazeteci kimdi?" Sorularını yanıtsız bırakan Ahmet Ercanlar’dan, bugün beklenen manevra geldi ve bir Trabzonlu yazarı hedef göstermeye çalışıldığı haberin tam metninde;
“TSYD Trabzon Şubesi, Hürriyet’te yer alan “Cristian’ın ayağını kırın” haberinde bahsi geçen gazetecilere ceza verdi. Şube Başkanı Cevat Kol, Sabah Gazetesi Trabzon Bölge Müdürü Ulaş Özdemir’e küfür nedeniyle 3 hafta ceza verdiklerini belirtirken, diğer kişiler hakkında da işlem yapılacağını söyledi. 1461-F.Bahçe maçı sırasında basın tribününde Aziz Yıldırım, Aykut Kocaman ve F.Bahçelilere ağır küfürler
edilmişti.”
İfadelerine yer veren hürriyet gazetesinin haberinden sonra konunun muhataplarındaN ulaş Özdemir’e telefon ile ulaştık. Ulaş Özdemir yaptığı açıklamada “ Dünkü Hürriyet gazetesinde çıkan haberden sonra İstanbul TSYD Ahmet Ercanlara kimin küfrettiğini soruyor ve Ahmet Ercanlar benim ismimi veriyor, 3 tane de şahidi olduğunu söylüyor, bunun üzerine TSYD 3 maç değil 2 maç ceza vererek kararı Trabzon TSYD ye bildiriyor. Sadece bir kişinin şikayeti üzerine sorgusuz sualsiz bir ceza veriliyor. Küfür eden ben değil Ahmet Ercanlar’dır. Bu konuda benim de 3 şahidim var. Tüm bunları geçersek, kesinlikle küfür etmedim, ufak tefek tepkilerim olmuştur, acaba Ahmet Ercanlar Saracoğlu’nda maç izlerken hiç tepki vermeden mi maç izliyor.” şeklinde konuştu.

Hürriyet gazetesinin bu manevrası ; Trabzon Kürsüsü’ nün son zamanlarda ki çalışmalarının sonucunda bazı çevrelerin rahatsız olduğu,suni bir gündem oluşturarak ulusal medyada görev yapan ve aynı zamanda Trabzon kürüsüsü’nün kurucularından olan Ulaş Özdemir üzerine oynanan bir oyun şeklinde algılandı.

kaynak

volgan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
1 tu kaka trabzon
2 tu kaka trabzon
3 tu kaka trabzon
4 oooo kocaman 3 lira vermiş teyzeye
bu fb taraftarı yok mu, işiniz gücünüz tatava, tetikçi medyadan devam edin, bunlar kadar namuslu olamadık gitti arkadaş :D

tarıkbuğra

Doçent
Reaksiyon puanı
3
tüpçü efendi, şimdiye kadar mahkemenin verdiği kararları uygulasaydı bu durumlar yaşanmamış olacaktı.
benim hala anlamadığım fbliler hakkıyla şampiyon olduklarını iddia ediyorlarsa neden o sezon şampiyonlar ligine alınmadılar?madem katılmak onların hakkıydı neden uefayı CAS a şikayet etmekten vazgecitiler?hiçbir fb li buna bir açıklama getiremiyor?ama ben söyleyim haksı olduklarını bildikleri için daha fazla ceza yemekten korkuyorlar

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
bu olaylar başka maçlarda cereyan ederse dediğin gibi bütün herkes bize düşman olur.ama sadece belli bir maçlarda oluyorsa ozaman hatayı karşı tarafta aramak lazım:)hem fb nin kendi taraftarının dışında başarılı olmasını isteyen yok malesef.kımlerın sevılmedığı bellı olmuyor mu:D

Size kimse düşman olmuyor ki siz başka takımlara düşman oluyorsunuz!!! Burak'ı gönderdiniz GS aldı burda hatayı GS'de neden arayalım yollamasaydınız! Türkiye kupasını alınca bişey yok ama ligde şampiyon olamayınca şike var Fenere düşman olun, Bursa nasıl şampiyon olabildiyse sizde olsaydınız hatayı kendinizde arayın puan kayıplarınızda oyuncularınızda teknik direktörünüzde ve başkanınızda... İsteyince çok hata bulabilirsiniz ama başkasında hata aramayın...

Naaa

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
burda fenerlide trabzonluda şapkayı önüne koyup düşünmeli. neden bu pis işlerin içindeyiz diye. yahu beşiktaşla alakalı böyle durumlar neden olmuyor hiç bunu düşündünüz mü ?

storm61

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
burda fenerlide trabzonluda şapkayı önüne koyup düşünmeli. neden bu pis işlerin içindeyiz diye. yahu beşiktaşla alakalı böyle durumlar neden olmuyor hiç bunu düşündünüz mü ?

hahahahahahaaaaaaaaaaaa
kardeş sen hangi memlekette yaşıyorsun....