CPU'nun 93 derece olması normal mi?

Bu konuyu okuyanlar

abidn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
AMD Athlon II X4 630 2.8 GHz işlemcim var ve Medal of Honor Warfighter oynadıktan sonra 93 derece oluyor. Biraz sonra da 89-90 ama daha aşağıya inmiyor. Daha bugün işlemci soğutucusunun üstündeki plastik fanı kaldırdım ve fan da dahil olmak üzere soğutucunun metal bloğunun yaprakları arasını temizledim. Son 1 haftadır çok fazla ses yapıyor; ne yapabilirim? :(

Şimdiden teşekkürler.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
yakında alev alır normal olmadığını görürsün :) güzel bir soğutucu almanı öneririm.

sdn46

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sağlam bir soğutucu al bence

olympuskiller

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
ohio amerika, cpu dile gelse neler söyleyecek kim bilir

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
yerine güzel oturtamamış ta olabilirsin bnce bir termal macun sürmeyi dene sonra gerekirse yeni soğutucu alırsın

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
benim işlemcide amd athlon ii x2 3 ghz. bazen O\C ile 3.2-3.3 yapar kullanırım. en fazla 60 olur ki 60 olunca hızı biraz düşüroyr ve 1-2 dakikaya soğuyor.
kısaca işlemcin intel olsaydı normal derdim ama amd olduğu için anormal çünkü amd lerde ki max sıcaklık 70-80 gibidir oda en iyilerinde
bide algılayıcıda sorun olabilir yani amd ler okadar ısınmaz hele senin ki :)

ufon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
95 watt çekiyormuş :blink: x6'lar o kadar çekiyor neymiş bu öyle..Eğer kasa silkilasyonu ve arka fan yoksa stok fanla o ısıyı alırsın.
Dikkatini çekmesini istediğim diğer husus ise, bazı programlar ısıyı yanlış gösterir ve anakartın nedir bunuda bilmek lazım.
Bende ısıdan sorunluyum ve programlar hep birbirinden farklı ısı değeri veriyordu ama ben kasanın üst tarafını elimle yokladığımda hangisi doğru anlayabiliyordum.
Havalar şu sıralar çok sıcak ve kasa yan kapağı açık olması tavsiyemdir.Ben, 68 derece gören biriyim ve stok fanlada olsa voltaj vermedikçe normal değil senin ısı.
Kasanın arka fanını tersine çevirdiğimde, 17 derece geriye çektiğimi biliyorum ama yavaşlama meydana geldiği için tekrar normal konuma aldım.:biggrin:
Bence biosa gir ve birkaç dakika orda vakit geçir ve ordaki değere bakarak öngörüş elde edebilirsin.

abdullahcelik

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşın dediği gibi 24 ayar macun al ve güzelce sür iyicede otutturduktan sonra bir sıkıntı kalacağnı sanmıyorm....

Kuvvetmira

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Benim işlemci bozuk ozaman hiç ısınmıyor 40 derece :D

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
benim leptop unda fanı tıkandı nerdeyse dönmüyor ekran kartı 103 derece işlemcide 94-95 derece oluyor oyun açınca işlemci i7 zaten çok ısınınca ekran kararıyor hiçbirşey göstermiyor güç düğmesinden kapatıyorum servise göndercem tabi yakmassam :D sonuçta bilgisayarın markası HP olur mu olur

lqnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
hava atmak gibi olmasın ama bir kaç gün önce aldığım ısı değeri :)

celalim93

Doçent
Reaksiyon puanı
2
sıvı soğutma kullanıyorum h80i oda sıcaklığı 17-18 dereceydi bence normal :)

83 nerde 9.2 derece nerde arkadaş laptop için sıvı soğutma geliştirmek gerekir. hemen çalışmalara başlasam 10 yılda anca biter :D

lqnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
sıvı soğutmayı laptop a a yapabilirsin ancak hem taşınamaz olur masaüstü gibi kullanmak zorunda kalırsın hem de overclocok yapılmıyor laptoplara o yüzden gerek yok

abdullahcelik

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iletkenliği en iyi olan macun genelde süper pclerde kullanılır ama son kullanıcı odaklıda satılıyor....

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Fanı çıkar.Eski kurumuş termal macunu saf alkol ya da kolonya ile peçete yardımıyla sil.Sildikten sonra peçete kalıntısı kalmamasına dikkat et.İyice uçmasını bekle.Gerekirse nefesinle üfle.Sonra yeni kaliteli bir termal macunu sür.Fanı yerine tak.İyice oturduğuna emin ol.Mümkün mertebe düzelir.Eğer yine sıcaklık değeri 70 in altına düşmezse yeni fan al.