CPU Sıcaklığı boşta 23 derece

Bu konuyu okuyanlar

Brobaba290

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar merhabalar benim bilgisayarımda ryzen 3 1300x var ve asus b350m-a anakartım var 16 gb ram mevcut 1060 6gb ekran kartım mevcut fakat ben bilgisayarı açtığımda işlemci ısı değeri core temp ile ölçtüğümde 23-24 lerde gözüküyor ve buda çok düşük sanırım sıcaklığı 30 35 ideal olması gerekirdi işlemcim ve anakartım yanmıştı tekrar aynısını aldım ve bir süre sonra böyle bir durum var havalar soğuk belki onunnda etkisi vardır ama önceden böyle bir sounum yoktu ve enson 10 dk önce pubg oynadım ve işklemci sıcaklığı önceden 55 felan olurdu şimdi ise 45 oldu bu bir sorun teşkil edermi

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    146.9 KB · Görüntüleme: 456

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Soğuk olması zararlı deyil iyidir benimki yazın 55 lerde gezerdi şimdi 45civarları geziyor boşda 30 derece falan benimkide işlemciler -0 da performans dalgalanması yapar ama ryzen bu işlerde de iyi azotla gördük yani.

Brobaba290

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
sistem birde anakarttak bios da optimal extrimal yani kendiliğinden overclock lu onun için biraz endişelendim açıkcası

---- Mesajlar birleştirildi ----

en düşük kaç olması gerekir durumu iyidir diye bilmek için

Son düzenleme:

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Ev sıcaklığı kadar düşmesin yeter mesela ev 20derece islemcinin 28 30 falan olması lazım yoksa işlemci kendini kapatmış ekran kartına vermiş yükü patronluk yapıyor dicez.

Başka program deneme şansınız varmı birde boşda sıcaklık değerleri önemli değildir aslında önemli olan yükde kaç derecelerde geziyor onlar gerekli msi afterburner programını indirip oyun değerlere bakabilirsiniz öyle çok daha iyi bilgi alırsınız.

Son düzenleme: