Cpu kullanımı 90 larda 100 e de ulaşıyor

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhabalar, bu sorunu şuan yaşıyorum oyunlarda kısa bir süre sonra bilgisayar donuyor, ekran kararıyor. Format atılmadan önce yaşıyordum bu sorunu hala yaşıyorum. Termal macununa kadar değiştirdim ama malesef sonuç değişmedi.. Yardımınızı bekliyorum teşekkürler

UNBAHTIBIL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yukaridaki mesajları okumadım ama donanım özellikleri düşük olduğundan olabilir. Yani sonuçta bir i5 2500k ile pentium dual core'un performansı arasında dağlar kadar fark var.

Öte yandan W-7 VE 8 XP'den daha fazla kaynak tüketir. Öyle ki, W-7 yüklü bir bilgisayarı rahatça kullanabilmek için en az 3-4 GB ram olması lazım.

Son olarak virüs programı olarak AVG'yi tavsiye ederim, çok iyidir.

houdini

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu olayın donanımsal olduğunu düşünmüyorum yani sorun muhtemelen yanlış çalışan veya bozuk bir programla ilgilidir. Veya bir ihtimal sistemsel windows ile ilgili de olabilir. En temizi güzel bir format atıp sonuçlara bakmak kolay gelsin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilgisayarım yeni virüs ptroğramından microsofttan taratıyorum virüste yok bilgisayarımda çok programda yok fan da güzel çalışıyo ama işlemci göstergesi %100 diyor bunu sebebini anlamadım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İşlemci açılırken ekranda CPU Temrature EROR derse napacağız.. Bilgin warsa bilgilendirmenden ilgi duyacağım saolasın...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler sorun belli bendede aynı sorun vardı çözdüm şimdi ilk görev yöneticisini açıp cpuya geleceksiniz internet fişini çekin ve cpuya bakın azalmış olacaktır eğer azaldı ise gereksiz internet ile ilgili programları silin ve kendini otomatik olarak güncelleyen programları manual yani otomatik güncellemesini kapayın bi reset çekin ve artık olmuştur javadanda olabilir çünkü onun otomatik güncelleme ayarı açıktır artık rahat rahat kullanabilirsiniz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşım bilgisayar fazla ısınıyor. Soğutma sistemi bozuk temrature error sanırım sıcaklık hatası demek

bur1515

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Norton 360 yükle çok kaliteli bir anti. Aynı sorun bendede oldu anında çözdü.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bitcoin'i kaldır düzelir antivirüs olarak norton IS veya 360'ını öneririm .Malwarebytes antımalwere'yi de deneyin antivirüsler'den bile daha iyidir.Öneririm

S

SDN Okuru

SDN Okuru
msconfig den başlangıçtaki programları kapattım düzeldi tşk...

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
yeni uygulamalar kurarken her seçeneğe next okey felan diyorun ondan oluyo bi sn durup okuyun ;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lenovo z580 driverlerini yükledin mi yüklemediysen driverleri yükle büyük ihtimal düzelir bilgisayarı aldığınızda cd gelmiş olması lazım onun içindeki bütün driverleri yükleyin yada google a lenovo z580 driver yazın lenovo nun sitesinden indirin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
En iyisi ram alcaksın 2gb bendede aynı sorun var :( 2gb ram alsam düzelirmi acaba ? :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
combofixle trojan teizliği yap,your unıstal programla derinlemesine gereksiz programları kaldır,işlemciyi sok alt plakasını temizle termal macun sür ve fanı işlemciye tak,pc cleaner progamıysa sistemi ağırlaştıran truvaları gereksiz dosyaları temizle,format atmış gibi tertemiz

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,729
Konu güncel, aynı sorun bende de var aşırı cpu kullanıyor win8.1 çoğu kişi rastlamış bu duruma

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bilgisayardan biraz olsun anlayan birisi olarak cpu nun 80-100 olması bilgisayarı ağırlaştırıp çalışamaz duruma getirmesidir...Bunun önüne nasıl geçebiliriz..Hiç bir şekilde program açık değil iken bilgisayarı yeni açtığınızda bilgisayarın cpu su 80-100 ise bilgisayarın fişini çekip 15 saniye bekleyip bilgisayar üzerinden elektriği attığı zaman tekrar bilgisayarı açtığınızda bilgisayar düzelecektir..Bilgisayarın cpu su 80-100 de zaten ilk açılırken kendini belli eder..işletim sistemi bilgisayarı açarken geç açar kendini zorlar bu durumda işletim sistemi kendini açmaya çalışırken elektriğini kesip tekrar açarsanız düzelir..Bilgisayara format da atsanız bunun önüne geçemezsiniz..Bilgisayarda binlerce değişik yazılımların programların olduğunu düşünürsek her programın bilgisayarda yaptığı etkiyi bıraktığı izleri kalıntıları kötü yazılımları..virüslerin cpu yu etkileyip ram i şişirdiğini varsayın..bunları nasıl temizleyebilirsiniz..Virüs programların bile çalışırken bilgisayarı aşırı derecede yorup.Bilgisayarı ağırlaştırdığını da bilmeniz gerekir..değişik virüs programları vardır..siz sanırsınız ki nasıl olsa virüs programım var bir şey olmaz. öyle değil işte..O virüs programı bile virüsü geçirirse siz bilgisayarı taratsanız dahi o virüsü o virüs programı görmeyebiliyor..yani o bilgisayarı başka bir virüs programıyla tarattırmanız gerekebiliyor..Size basit bir uygulama 2 tane hart disk var elinizde 2 sine de aynı işletim sistemi kurun..aynı programları ona da kurun diğerinede kurun 1 rine diyelim ki ücretsiz olan avastı kurun diğerine de ücretsiz olan 360 total security (çok hafif ücretsiz virüs programıdır) kurun..işletim sistemlerinden sadece 360 olanla bilgisayarı kullanın aradan zaman geçti diyelim 3 ay gibi 360 la taratıyorsunuz..virüsleri siliyorsunuz..sonra bilgisayarı kapatıp hard diskin fişini çekip diğer hard diski takıp bilgisisayarı açıyorsunuz..sonra bu çıkarmış olduğunuz hard diskin fişini yine takarak ekrandan 360 olanın sürücüsünü bu sefer avast la taratıyorsunuz o zaman benim ne demek istediğimi anlamış olursunuz..Bunun önüne de geçebilmek için bilgisayarı çöpe atmanız gerekiyor..bir daha da bunları yaşamazsınız..(((
Her bilgisayar da değişik programlar vardır...değişik programlar kullanılır..Herkes değişik sitelere yönelir..birinin girdiği siteye diğeri girmez..diğerinin girdiği siteye öbürü girmez..Her yerde değişik tehlikeler vardır..Örneğin bir sitede flim seyrederken aniden bilgisayar kendini açıp kapatır..Şimdi ne oldu bu bilgisayara kendini aniden kapatıp açtı..Siteler de genellikle virüs dolu olduğunu düşünürseniz..bunlar normaldir..Bu da insanlara bağlı olan bir şeydir..İyi niyetli olan..kötü niyetli olarak değerlendirebiliriz..Acaba bir şeyler anlatabildim mi? Her bilgisayarın sorunu değişik açıdan düşünürseniz..hepsinin sorunu değişiktir...
Ne kadar da yeni format atarsanız atın zaman la bunları yine yaşıyorsunuz..Format atarken dahi..yeri gelince format dahi atamıyorsunuz..Çünkü hard diskin içerisinde yazılım kalıntıları olduğu için..siz hard diskkin içerisindeki bütün dosyaları silin içerisinde bir şey kalmasın üstüne üstün birde biçimlendirin..o dosyalar hala o hard disktedir..bunu unutmayın...sadece o hard diske başka programlar yükleyerek eski sildiklerinizi yok edersiniz..yeni yükledikleriniz.o hard diskte yine kalır...İnşallah biraz yardımcı olabilmişimdir...Saygılar...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ZVNRAg.png
Beyler Açtıgım Her uygulama işlemcinin %50 sini kullanıyo İşlemcim intel g2030

Sarp K.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Formatla felan alakası yok.Bilgisayarın masaüstü ise git bilgisayarcıya kasanın içine temizlemesini söyle.Termal macun felan sürsün.Daha iyi olur bilgisayarın :) bende de oluyor du temizlettim içini sorun geçti :)

manter250

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar iki seçenek vardır .Konuyu tekrar bu yılda hortlattım ama sorun yüksek ihtimal ANAKARTIN kendisinden kaynaklanıyordur.İşlemci yuvasındaki bir pin zarar görürse bu olabilir . Çözüm formatta olabiliyor bazende bu başka bir nedenide olabilir . O yüzden aynı işlemciyi başka bir anakartta deneyin ne dediğimi anlayacaksınız..

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,729
Arkadaşlar iki seçenek vardır .Konuyu tekrar bu yılda hortlattım ama sorun yüksek ihtimal ANAKARTIN kendisinden kaynaklanıyordur.İşlemci yuvasındaki bir pin zarar görürse bu olabilir . Çözüm formatta olabiliyor bazende bu başka bir nedenide olabilir . O yüzden aynı işlemciyi başka bir anakartta deneyin ne dediğimi anlayacaksınız..
Bilgisayarı değiştirdim...