Cpu Hız Sorunu..

Bu konuyu okuyanlar

Sc@RFaCe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S.a ark.Lar Makine özeLLikLerini Konunun sonuna yazacağım gayet iyi işLemcisi eski oLabiLir ama neden böyle yapıyor 2 web açtımmı kasıyor firefox cpu yu % 90 oLarak kullanıyor Bkz;
hatan.png

4 Program açık ve bu haLe geLiyor..

Ayrıca;
Ben overcLock oLayını birçok forumda okudum benimki overclocksuz haLde 4 saat içinde monitörde ısınma yaşanıyor bunun sebebi işLemciden kaynakLanabiLir mi? ayrıca overcLock yapmayı düşünüyorum ama anakartı yakmakda istemiyorum
Pc özeLLikLeri;

İnteL CeLeron 2.00 Ghz 1gb Ram 80 Gb Hdd 256 mb Geforce FX5500
eski anakart celeron ama ben güveniyorum 5 yıLLık anakart.OvercLock yapmamı öneriyor musunuz?
yaparsam 2.80 oLur mu?

windows7seven

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Overclock her anakartla yapılacak iş değil. Sağlam modeller lazım.

İşlemci sorununa gelince Görev yöneticisinden CPU sırala. en üstte en çok cpu yiyen proğram gelir. Onuda mesajında belirt.

CPU Hataları:
İşlemci ve çevresi tozlanmıştır. Fan dahil.
İşlemci ve fan arasındaki termal macun bitmiştir.
Fan anakarta tam montelenmemiştir. Bazen ayakları tam oturmuyor yada vidalamıyoruz.

Sc@RFaCe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eyv zaten yukarıda beLirtmişim açıLış vs herşey güzel hızLı giriyor çaLışıyor ama bi web tarayıcıda 3 siteye giriyorum giriyorum herşey bitiyor.. firefox cpu yu % 90 oLarak kullanıyor

jungeman

Müdavim
Reaksiyon puanı
67
Kardeş celeron işlemciye vista kullanma bence. Gel babalar gibi Xp Professional Sp3 kur.

İnternet tarayıcını da Google Chrome yap nasıl oluyor gör. Özellikle belirtiyorum Google Chrome

Sağda solda Chrome şöyle Chrome böyle diye yorumlara kanma. Cpu'nu da kasma

Chrome kullan ;) Overclock yapmaya bence kalkışma. Ne bilgisayarcılar yapamıyor :lol:

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Virüs programın yok sanırım her ihtimale karşı kur belki virüs vardır onlar da kullanıma geçiyordur ve işlemci kullanımı artıyordur. Overclock yapma çünkü overclock yaptığın zaman iyi bir fana ihtiyacın olacaktır kasa içindeki havayı iyi şekilde sulkinasyon yapman lazım.

@jungeman Zaten pc de xp kurulu sanırım

Sc@RFaCe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
google chrome öyle şöyLe değiL en sağLam web browser oLan mozilla yı kullanıyorum ie daha beter kasıyor nod32 özeL kodLanmış gizli sistemde çaLışır vaziyettedir..Windows xp pro sp3 zaten vista tema sadece..Yani pc ye virüsün girme ihtimaLi yoktur virüs arkapLanda çaLışır ki benim görememe ihtimaLim sıfırdır yine özeL kodLanmış görev yöneticisi programıyla açık prog.ları tarattım ondan kaynakLanmıyor tşkLer
yorumLarınızı bekLiyorum ark.Lar..

jungeman

Müdavim
Reaksiyon puanı
67
@jungeman Zaten pc de xp kurulu sanırım

Yok vista yüklü. Tema klasik.

DUZELTME

O zaman disk birleştirme yap. chkdsk yap. Harddisk'i bi rahata eriştir. Bakalım ne olucak.

Ve vista temasını kaldırmayı deneyebilirsin. Ama chkdsk lazım bi yap bakalım.

Eğer fayda etmezse işlemci ısısnı kontrol et, fanı kontrol et, bunların macunu oluyormus onu bi kontrol et

ALMİ

Müdavim
Reaksiyon puanı
60
Büyük ihtimal vista kullanıyosun ve celeron 2 ghz lik işlemciyi hiç program açmasan bile vista yüzde 40-45 kullanır