Çözünürlüğü 1024x768 yapınca mavi ekran hatası alıyorum

Bu konuyu okuyanlar

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Merhabalar, PC'nin çözünürlüğü 1024x768 yapınca mavi ekran hatası veriyor çözümü bilen var mı?

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Driverda sıkıntı olmalı.
Benim pc kapatıp açılınca otomatik küçük oluyor, büyütünce mavi ekran alıyor bir de bu arada xp uyumluluk modunda çalıştırdım, çünkü xp uyumlu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Driverda sıkıntı olmalı.
Nasıl düzelecek ve sinir oldum her açılışta başlangıç onarım aracını açıyor ne yapabilirim?

Benim pc kapatıp açılınca otomatik küçük oluyor, büyütünce mavi ekran alıyor bir de bu arada xp uyumluluk modunda çalıştırdım, çünkü xp uyumlu.

Nasıl düzelecek ve sinir oldum her açılışta başlangıç onarım aracını açıyor ne yapabilirim?
Tarama iptal de olmuyor

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Evet, Windows 7 Professional Build 7601 orjinal sürümdür.
Service Pack 1
Başka bir konuda Windows 7 SP3 güncellemesi yaptığını yazdığını okumuştum; (Ancak Windows 7 için en yeni hizmet paketi SP1'dir) onun için sistemin orijinal mi diye sordum. Demek ki sonradan yeniden Windows 7 yüklemesi yapmış olmalısın.

Sistem Geri Yükleme'yi deneyebilirsin.

Windows 7:

Sırasıyla Başlat, Programlar, Aksesuarlar, Sistem Araçları ve Sistem Geri Yükleme'yi tıklatın.
Sistem geri yükleme, en son oluşturulmuş geri yükleme noktası olan bir geri yükleme noktası önerecektir. Sistemin bu önerilen tarihte düzgün çalıştığından eminseniz, İleri'yi tıklatın; emin değilseniz, Farklı bir geri yükleme noktası seç'i tıklatın. Bu, tarihe göre sıralanmış bir kullanılabilir geri yükleme noktaları listesi görüntüleyecektir. Sisteminizin doğru çalıştığını bildiğiniz bir tarih seçin ve İleri'yi tıklatın.
Bir onay penceresi görünecektir. Geri yükleme işlemini başlatmak için Son'u tıklatın. Sistem, bu işlem sırasında otomatik olarak yeniden başlayacaktır.

Eğer yine sorun yaşanırsa, sistem yükleme medyası üzerinden bilgisayarı başlatarak Sistem Geri Yükleme'yi denersin.

(Görsel temsilidir.)