Çözülemeyen bildirim (bilen yardimci olursa sevinirim)

Bu konuyu okuyanlar

semiii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Screenshot_20190823-214607_One UI Home.jpg
Snapdrag9n 855 li s10 plus var imei kayitli ama bu bildirim nedir yardimci olabilir misiniz ?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
ABD'de üreticiler operatörle çalıştığı için telefonlar o operatör tabanlı olarak satışa çıkıyor. Aldığın cihaz Sprint tabanlı olduğu ve Abd dışında bi yerde kullanıldığından bunu bi sorun olarak algılıyor sanırım. Keşke alırken unlocked alsaydın.
Ayırca bildirime bi erişim sağlanıyor ve sonrasında herhangi bi seçenek sunuyor mu ?

semiii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Açıklamaniz icin cok tesekkur ediyorim hala arasfiriyordum ingilizce olmadihi icin google kamera ceviri vs derken şuan kafama tam oturmaya başladi
Bildirime tıkladigimda önume su açiliyor ve 3-4 dakkka bekledim birsey olmuyor izledigim amerikadaki verizon ttmobile vs sitelerinde parali açiliyor onlarida anlamiyorum ama size pratikte isime yarayan aklima takilan sorum vardi
Telefonu (s10 plus sd855) satin aldim imei kayiti e devlette gorunuyor benim merak ettigim bu bildirim yeni yasada olan imei sadece t.c. si üzerine kayitli bir hattin uzerine olan yasa seklinde mi kayitli
Ki e devlette 1 haziran oncesi 1 haziran sonrasi eski yeni yasa farkini goremeyince bu bildirimdeki sey kafami kurcalamaya basladi bayagi
Sizin yorumunuz nedir
1) bu bildirimdeki amerikadaki olayla turkiyedekinin baglantisi var mi yani yeni yasayi ben nasil anlicam suan telefon calisiyor internettwn aldim ama kayit eski mi yeni mi nasil anlasiliyor?
2 bu sey ilerde sıkıntı olur mu bana
3 birde bu telde ayarlar yuzde 25 türkçe türkce dil destegini secsemde farketmiuor buna yol gosterebileceginiz bir sey var mi
(Cok soru sordum uzun yazdim kusurra bakmayin cevaplamasanizda yinede çok sag

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190824-021241_Gallery.jpg
    Screenshot_20190824-021241_Gallery.jpg
    21.6 KB · Görüntüleme: 206

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Açıklamaniz icin cok tesekkur ediyorim hala arasfiriyordum ingilizce olmadihi icin google kamera ceviri vs derken şuan kafama tam oturmaya başladi
Bildirime tıkladigimda önume su açiliyor ve 3-4 dakkka bekledim birsey olmuyor izledigim amerikadaki verizon ttmobile vs sitelerinde parali açiliyor onlarida anlamiyorum ama size pratikte isime yarayan aklima takilan sorum vardi
Telefonu (s10 plus sd855) satin aldim imei kayiti e devlette gorunuyor benim merak ettigim bu bildirim yeni yasada olan imei sadece t.c. si üzerine kayitli bir hattin uzerine olan yasa seklinde mi kayitli
Ki e devlette 1 haziran oncesi 1 haziran sonrasi eski yeni yasa farkini goremeyince bu bildirimdeki sey kafami kurcalamaya basladi bayagi
Sizin yorumunuz nedir
1) bu bildirimdeki amerikadaki olayla turkiyedekinin baglantisi var mi yani yeni yasayi ben nasil anlicam suan telefon calisiyor internettwn aldim ama kayit eski mi yeni mi nasil anlasiliyor?
2 bu sey ilerde sıkıntı olur mu bana
3 birde bu telde ayarlar yuzde 25 türkçe türkce dil destegini secsemde farketmiuor buna yol gosterebileceginiz bir sey var mi
(Cok soru sordum uzun yazdim kusurra bakmayin cevaplamasanizda yinede çok sag
İlk önce şunları sorayım ; bu bildirim telefonu satın aldığından beri var mı yoksa yeni mi çıktı ve şuan cihazın şebeke bağlantısı var mı ?
Eğer edevlette telefon senin üstüne kayıtlı gözüküyorsa ve şebeke varsa ilersi için bi sorun olacağını sanmıyorum. Ama yine de bu işlerle ilgilenen kurumla bi görüş tam olarak senin üzerine kayıtlı olduğundan emin ol.
Türkçe dil desteği konusunda ve bu bildirimin tam olarak ne olduğu ve nasıl ortadan kaldırılacağı konusunda bence Samsung ile iletişime geç mutlaka bi çözüm bulurlar.
Çok bi bilgim olmadığı için pek yardımcı olamadım kusura bakma ama gelişmelerden beni haberdar et.

semiii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İlk önce şunları sorayım ; bu bildirim telefonu satın aldığından beri var mı yoksa yeni mi çıktı ve şuan cihazın şebeke bağlantısı var mı ?
Eğer edevlette telefon senin üstüne kayıtlı gözüküyorsa ve şebeke varsa ilersi için bi sorun olacağını sanmıyorum.
Türkçe dil desteği konusunda ve bu bildirimin tam olarak ne olduğu ve nasıl ortadan kaldırılacağı konusunda bence Samsung ile iletişime geç mutlaka bi çözüm bulurlar.
Çok bi bilgim olmadığı için pek yardımcı olamadım kusura bakma ama gelişmelerden beni haberdar et.
Telefon ikinci el sayilir kurulu geldi ve sim kartimda internette sorun olmadi 2 gundur elimde telefon...
Ben 2. El aldigim icin kayit benim adima degil e devletre kaydi var ama simim calistigina gore eski sistem uzerinden mi kayitli bilmiyorum.
Acaba telefonun sim kilidini gecici acip o sekilde mi gonderdiler onu da bilmiyorum sıfırlanmis kurulmus o sekilde devam etmistim bende...
Ayarlarla ilgili olarak samsung benden fatura isteyebulir mail donuslerinde ki fatirasi olsa amerika samsung a sim kilidinden oturu kod almak icin mail yazicaktim