Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Merhaba arkadaşlar.
Canon marka yazıcım var. Yazıcıda siyah-beyaz çıktı almada sorun yok iken renkli çıktı almaya çalıştığımda renkler yanlış çıkıyor ve bazen de yazdıracağım şey kesik kesik(çizgi çizgi) çıkıyor. Yazıcı tankında mürekkep var.

Sizce sorunun sebebi nedir ve sorunu nasıl çözebilirim? Bir de kartuşların bozulması bu soruna neden olur mu?

@FRosa

Edit: Sorun çözüldü. Sayfanın aşağısındaki mesajımda sorunu nasıl çözdüğümü açıkladım.

Son düzenleme:

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Merhaba arkadaşlar.
Canon marka yazıcım var. Yazıcıda siyah-beyaz çıktı almada sorun yok iken renkli çıktı almaya çalıştığımda renkler yanlış çıkıyor ve bazen de yazdıracağım şey kesik kesik(çizgi çizgi) çıkıyor. Yazıcı tankında mürekkep var.

Sizce sorunun sebebi nedir ve sorunu nasıl çözebilirim? Bir de kartuşların bozulması bu soruna neden olur mu?

@Hüseyin Özgür Ay
Büyük ihtimal kartuşta sorun var. Zira yazım işini kartuş yapıyor...

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Büyük ihtimal kartuşta sorun var. Zira yazım işini kartuş yapıyor...
Yazıcının garanti süresi hala var. Sizce ne yapmalıyım?
Bir bilgisayarcıya danıştığımda "yazıcıyı getir bakalım" dedi. Sizce garantiye mi yollayayım yoksa bilgisayarcıya mı götüreyim?

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Yazıcının garanti süresi hala var. Sizce ne yapmalıyım?
Bir bilgisayarcıya danıştığımda "yazıcıyı getir bakalım" dedi. Sizce garantiye mi yollayayım yoksa bilgisayarcıya mı götüreyim?
En iyisi garanti olacaktır. Belki değişim yaparlar. :D Ayrıca bilgisayarcılara pek güvenmiyorum açıkçası... Zira garantisi varken götürmek saçma olur.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Sıkıntı büyük ihtimalle kartuştadır. Mürekkep tankı dolu olsa dahi kartuşta sorun varsa çıktıda sıkıntı çıkartabilir.
Bende de aynı sorun olmuştu. Yeni bir kartuş alıp taktım, sorun düzeldi.
@Halktan Biri

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,350
İlk aldığınızdan beri böyle yapmıyorsa kesinlikle sorun kartuştadır

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
servise ver müdehale olursa garanti dşı kalır.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Arkadaşlar sorun çözüldü. İnşallah bir daha aynı sorunu yaşamam. Bu sorunu yaşayanlara yardımcı olmak amacıyla sorunu nasıl çözdüğümü anlatayım.

NOT: Konuda belirttiğim sorunu yaşıyorsanız ilk olarak yazıcı servisinizle/satıcınızla görüşün ve sorununuzu anlatın.
Eğerki acemiyseniz servise verin. Yardımcı olmak amacıyla sorunu nasıl çözdüğümü anlatıyorum. Kesinlikle sorumluluk kabul etmem.

Aşağıdaki videodaki işlemi gerçekleştirdim. Yalnız videodaki kişi kartuşu içerisinde su bulunan kavanoza koyuyor ama ben bir fincan tabağının içerisine ılık su koydum ve kartuşu fincan tabağındaki suda birkaç dakika beklettim. (Burada sizi uyarayım. Ben kartuşun tamamını suya sokmanızı önermem.) Birkaç dakika beklettikten sonra kartuşu sudan çıkardım ve peçete ile kuruladım.

Daha sonra yazıcının ayarlarına girdim ve yoğun temizleme seçeneğini kullandım. Bu şekilde hem yazıcının kartuşuna doğru mürekkep çekilmeye başladı hem de hortumlardaki hava boşlukları gittikçe azalmaya başladı. Bu işlemi yani yoğun temizleme işlemini yaklaşık 20-25 defa uyguladım. Sonunda yazıcının mürekkep hortumunda hava boşluğu kalmadı(bu iyi bir şey). En sonunda yazdırma denetim desenini yazdırdığımda renklerin doğru ve güzel bir şekilde çıktığını gözlemledim.

Evet arkadaşlar. Ben sorunumu bu şekilde çözebildim. Aynı sorunu yaşıyorsanız İnşallah sorununuz çözülür.

Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
çünkü kartuşlar yüzemez terminatorlerde yüzemez ...

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Çözümü açıkladığınız için teşekkürler. Umarım diğer üyelerimize yardımı dokunur...

İyi Forumlar...