[Cözüldü]Windows Hizmetler cpu kullanıyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

m2dark

Üyecik
Merhaba cıhazı 2 saat once formatladım suan guncelleştırmelerı yapıp drıverlerı yukluyorum fakat cpu nun %25 ini kullanan sistem kesintileri(Ertelenen yordam çağrıları ve hizmet kesinti yordamları) butun cpu yu yıyıyor bunu hızmetlerden kapatamadım ıntarnette bırsuru yol denedım yıne olmadı sızın bır onerınız varmı

Frosa

Dwayne Rock Johnson
Dostum, ilk açıldığında böyle olabilir. Bir süre sonra düzelecektir. Önerim Windows Defender ile sistemini tarat...

İyi Forumlar...

Son düzenleme:

Cyb3r_K1ng

Bamsı Alp
Onursal Üye
Hayırlı olsun sonunda ssdye yükleyebilmişsin. @Hüseyin Özgür Ay dediği gibi bir süre sonra düzelir. Benim tavsiyem ccleanerle biligisayarını mutlaka tarat. Advanced System Care ile de tarat ve son olarak pcni iobit driver booster ile tarat sürücülerin güncel olsun.
İyi forumlar... :)

m2dark

Üyecik
Duzelır ınş.Şimdi yinede ben 1 kez daha usb ıle format atacağım.Pılı anakartı sokup tekrardan takacağım. ıcınden bataryalı olduğu ıcın ssd yı degıstırırken batarya takılıydı ama pc kapalıydı ondan olabılırmı (sıstem kesıntılerı)

Cyb3r_K1ng

Bamsı Alp
Onursal Üye
O yüzden olmaz. Sen benim yukarıda söylediğim şeyleri yap. Zamanla düzelir. Olmazsa ileride format atarsın yeniden. :)
Duzelır ınş.Şimdi yinede ben 1 kez daha usb ıle format atacağım.Pılı anakartı sokup tekrardan takacağım. ıcınden bataryalı olduğu ıcın ssd yı degıstırırken batarya takılıydı ama pc kapalıydı ondan olabılırmı (sıstem kesıntılerı)

m2dark

Üyecik
Arkadaslar yine. Usb ile format attim ozel seceneklerde ayrilmis bolumlerde recovery fln yaziyor ondan olmasin ssd uzerine kurdum yine windowsu

Cyb3r_K1ng

Bamsı Alp
Onursal Üye
Sıkıntı o yüzden olmaz recovery yazan şey: sen bir diski ikiye böldüğünde böyle 500 mb disk çıkıyor ama pcyi formatladığında gözükmüyor. Bilgisayrını temizlemen gerek. Yukarıda söylediğim temizlik programlarıyla temizlemelisin. Eski windows kalıntılarını temizlemen gerek. ;)
İyi forumlar...

m2dark

Üyecik
Sıkıntı o yüzden olmaz recovery yazan şey: sen bir diski ikiye böldüğünde böyle 500 mb disk çıkıyor ama pcyi formatladığında gözükmüyor. Bilgisayrını temizlemen gerek. Yukarıda söylediğim temizlik programlarıyla temizlemelisin. Eski windows kalıntılarını temizlemen gerek. ;)
İyi forumlar...
Pc yi formatladım duzelmedı şımdı senın yontemıne başlıcam bakalım ne olacak

Frosa

Dwayne Rock Johnson
Windows kalıntılarını format attıktan sonra eski kurulu olan diske sağ tıklayıp, özellikler, diski temizle, seçeneklerinden eski işletim sistemi kalıntıları tikini aktif ederek temizleyebilirsiniz.

İyi Forumlar...

Cyb3r_K1ng

Bamsı Alp
Onursal Üye
Sorun zamanla düzelir. Diski temizlemeyi dene? Eski windows dosyalarını sil boşuna bilgisayarında yer kaplamasın.

Frosa

Dwayne Rock Johnson
Zamanla düzelecektir, Windows Güç Ayarları'ndan ''Performans'' moduna alır mısınız?

m2dark

Üyecik

Performans modundaydı . hdd dekı eskı wındowsuda bıcımlendırmıstım suan tamamen boş sabahtan beri kullanıyorum sorun şimdıye geçmesı lazım degılmıydı

Frosa

Dwayne Rock Johnson
Oyuna girdiğinde veya masaüstündeyken takılma hissi yaratıyor mu bu durum?

m2dark

Üyecik
Evet nerdeyse %25 lık bı durum buda cıddı bır fps yaratıor oynadıgım oyunda

Frosa

Dwayne Rock Johnson
Dostum, FPS'i sormuyorum, takılma, tekleme vs. diye soruyorum. Böyle bir sorun mevcut mu?

Frosa

Dwayne Rock Johnson
İşlemler, kısmından o işlemi sonlandırmayı denediniz mi?

Frosa

Dwayne Rock Johnson
Sistem özellikleriniz neler? Belirtir misiniz...

stat counter