[ÇÖZÜLDÜ] VW Bora 99 Model Comfortline 156000 km 17500tl Nasıl??

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşlar başlıkdada dediğim gibi bu akşam kesin karar vericem.ilk defa araba alıcam.17500 Tl ye 156000 Km de, Otomatik vites, arka kapının birinde çizikden yüzeysel boya var gerisi boyasız, temiz denilen cinste 99 model gümüş gri bora denk geldi.Comfortline serisi. resim ekleyebilirsem ekliycem de araba diri döşemeler temiz. bakımlı araç adam satmayı düşünmüyordu 2-3 ay önce binmek için almış bakımlarını yaptırmış binicem diye 16750 ye mal etmiş arabayı ben önce 17000 verdim yok düşünmüyom dedi bende 17500 dedim olabilir dedi. sizce nasıl? ne dersiniz? ben bunun içine 300 tl de harçıycam bide 500 km yoldan getiricem bana 18000 e mal olacak.
bunun yerine her masrafıyla yani devir, sigorta ilk aldığında yapılacak ufak tefek bakım gerek olursa bunlar içinde arabayı 20000 tl ye başka bişey önerir misiniz.? Saygımlarımla
img0153kopya.jpg

By recepsah at 2011-04-13
img0151kopya.jpg

img01611kopya.jpg

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
16 500 16 750 arası en fazla. 16 750 almışsa 16000 e bıraksın . aldığı fiyatı söylemesi ofsayt diret 16000 tl ye. Araçtan kar etmeyi düşünmesini engelle az zarar ettiğini düşündür.sahibinden de aynı fiyatlar var.

execute

Asistan
Reaksiyon puanı
0
20,000 tl ye değecek araç değil. Bencede araştır piyasayı

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
civic var bu fiyata 1.4 iesler . geç borayı bence

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Araba yakın akrabamın iş yerinden yakın bi arkadaşı polis ikisi de. adam zaten kar etmeyi düşünüp değil binmek için 2-3 ay aramış en iyi bunu bulmuş benim akraba kar teklif edince satmayı düşünmüş hatta karısı satma diyomuş. bende 1 haftadır gece uykusundan oldum en iyi fiyata en iyi arabayı bulayım diye. bu temizlikte bu fiyata başka yok ben bulamadım. Bide "otomatik" vites onu yazmamışım. bu fiyata aynı veya daha iyi özellikte bilen bulan varsa yazsın bakayım.

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
ben o yaştaki bir bora ya o fiyatı vermezdim.bence verme arkadaşım.ilk araban olduğu için çok araştır.

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1 haftadır uyku yok, nerdeyse yemek yok; araba bakıyom. foruma yazmak gelmedi aklıma nedense :(

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Öncelikle bahsi geçen araba için bu kadar para çok fazla...

Kim olursa olsun arabasını satarken en iyi fiyata satmaya bakar, genelde eşi arabanın satılmasını istemez veya çocuğu çok seviyordur satılacak diye ağlıyordur filan klasiklerdendir :)

Öncelikle tercihlerinizi belirtseniz, mesela otomatik vites konusu geçiyor ancak otomatik vites mi arıyorsunuz özellikle pek anlaşılmıyor... Hatcback mi? Sedan mı? Benzinli mi Dizel mi? Motor hacmi, kesinlikle düşünmediğiniz marka modeller vs.

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kusura bakma bi cevap yazdım ama site hata verdi ancak yeni girebildim. Öncelik sağlamlık,güvenlik. O yüzden hyundai,fiat,bi marka daha vardı ama şimdi unutmuşum onlar olmayacak.Ranault bile son tercihim olur oda model güven verirse. onun dışında sedan olacak.Temiz yani bakımı düzenli yapılmış, kronik sorunu olmayan periyodik bakım hariç (mucbir sebepler hariç,kaza,hatalı kullanınım v.s.) masrafı olmayan, verdiğim paranın hakkını verecek bir araba.15000 de versem 20000 tl lik bir arabada olsa değecek bir araba motor max.2.0 ama 1.6 öncelikli. vites,yakıt fark etmiyor.

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
Yakıt fark etmiyor demişsin ancak uzun süreli bineceksen yakıtta çok önemli... :)

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dizel olursa zaten sorun yok, benzinli olursa lpg takılır. hele benim gibi sınırdaysanız mazot, benzin yarı fiyatına bulabiliyosanız hiç sorun değil ama burdan başka yere gidersem o zaman etkileyebilir.

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle çok tşk vakit ayırıp aratmışsın. evet arabada yalnış çok şey arabanın bir parçasının boyanması değerini 1000 tl düşürür. bu araç tümden boyalı ilanı verende nedenini bilmiyom demiş. büyük ihtimalle taklalı bir kaza geçirmişti.hava yastıkları açılmış ve tamir edilmemiş yani boş bile olabilir.çünkü perte ayrılmış araçlarda yapılıp tekrar trafiğe çıkış alabiliyor. onlardan biri olabilir. yani çok riskli bir araba bu yüzden mantıksız.

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Evet iyice inceleyince farkettim komple boyayı :D Durup duruken komple boyanmaz araba :D
birde konsol resmi bir garip geldi bana, Mega foto'dan bakarsanız 7. sıradaki resim :D

Hava yastıklarının açıldığı nereden belli oluyor? bilmediğimden soruyorum :D

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Onu arabaya binince havayastıklarının yerine bakıp anlarsın.açıktır kapağı yada hava yastığı kapağı kırıldır zarar görmüş oldugu belli olur zaten.tabi bunları yeniden taktırabiliyosunuz ama bir tanesi en az 1000 tl ye mâl oluyor.

amiga.os

Asistan
Reaksiyon puanı
0
opel vectra'ları bir araştır derim, 20.000 tl vereceğin araba 99 model bora olmamalı. bora mı kaldı?

tr_alparslan

Asistan
Reaksiyon puanı
8
kesinlikle vereceğin paraya yazk. araba alrken acele davranma çok büyük zararlar edilebiliyor.

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle ilgilenenlere çok teşekkür ediyorum. Pazar piyasasını bilmiyorum.Çünkü Doğubeyazıttayım ve burda pazar kurulmuyor. Iğdır da da istediğim gibi sağlam araba bulamadım. İnternet fiyatlarına göre araştırma yaptım. aynı model aynı seri yani comfortline, gümüş gri (çünkü renk fiyat 1000'tl ye kadar etkilliyor) boraları sıralattığımda 17500 e ya komple boyalılar var( ki bunlara güvenilmiyor neden olduğuna, takla atmış olabilir deniliyor, yada kazalı yani değişen parçası olan arabalar var) bu dediğim şartlarda oluncada zaten ilerde satarken satması daha uzun vakit alıyor. her aracın bir alıcısı vardır ama öncelikle insanlar kazasız boyasız ararlar, istediği fiyata bulamayınca kazqalı yada ufak tefek çzik boyalı arabalara yönelinir. yani en azından benim yaptığım bu. link burda araç sahiplerinin açıklamarını okuytarak karşılaştırma yappın. dediğim arabada sadece bir kapıda çizikten lokal yüzeysel boya var. gerisi tamamen orjinal, ekspertiz raporuyla.
Bunlarda diğer sonuçlar
http://www.sahibinden.com/search.ph...field]=real_price&b[sort_order]=asc&b[page]=1 link tamamı aktif değil neden bilmiyorum,tamamını kopyalayıp bakarsanız daha kolay olur.

lazerboy

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bana göre o kadar para verilecekse Bora'ya verilmemeli zaten çoğu sağlam değilmiş yazdığınıza göre :) 2001 model Corolla alınabilir sorun da yapmaz.Yada başka modeller olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...