[Çözüldü] Nvidia Grafik Sürücüsü Uyumlu Donanım Bulunamadı Hatası

Bu konuyu okuyanlar

yvzkursat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar herkese iyi günler.

Bilgisayarimda NVIDIA GTX 750Tİ ekran kartı bulunmakta sürekli yaşadığım sorunlar sonrasında bilgisayarcıya götürdüm ve temiz bir format attirdim.Bilgisayari açtığımda aslında sorunlar düzelmiş gibiydi fakat bir yavaşlık fark ettim ve bilgisayarı kontrol ettiğimde aygıt yöneticisinde ekran kartı ATI REDAON 3000 GRAPİH gibi birşey var kendi ekran kartımı bir türlü yükleyemedim hata veriyor.Yardimci olur musunuz acaba.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Öncelikle geçmiş olsun. Bilgisayarcınız içindeki GTX 750Ti'yi çalıp, yerine eski bir ekran kartı koymuş. Bunuda size yutturmuş. Kasanızın içini açıp, bakın ne göreceksiniz. Bilgisayarcıya gidip kartınızı isteyin.

İyi Forumlar...
--- Gönderi Güncellendi ---
Güncelleme:
"Konuda etiket bulunmadığından, etiketler eklendi. Konu başlığı düzeltildi." Konu açarken diğer üyeler tarafından kolayca görülebilmesi için etiket ekleyin.

İyi Forumlar...

Son düzenleme:

yvzkursat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim aklıma da geldi ancak baktığımda ekran kartım duruyor sorun da bu zaten.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Resim paylaşabilir misiniz?

yvzkursat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şuan çalışıyorum ama akşam eve gittiğimde atabilirim ancak ama çok saçma zaten önümde kapattı kasayı sorun yoktu yani

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Sürücüleri tekrar kurmaya çalışın. Bu işlemden önce önceki sürücüleri DDU ile kaldırıp, güncel GTX 750Ti sürücüsünü kurun.

İyi Forumlar...

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Fazla anlamam ama Aygıt Yöneticisinden Driver güncellemesi yapar mısın?

İyi Forumlar.

yvzkursat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aygıt yöneticisinden denediğimde olmuyor.
DDU ile deneyeceğim eve geçince ama onun dışındaki çoğu şeyi denedim

yvzkursat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
DDU ile kaldırma işlemini yaptım aygıt yöneticisinde "Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı" olarak görünüyor ama kendi driveri yine yükleyemedim. Hata veriyor."Bu aygıtta sürücü bulunamadı" gibi team wiever gibi bir programla bağlanıp kontrol edebilecek varmı
DDU ile kaldırma işlemini yaptım aygıt yöneticisinde "Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı" olarak görünüyor ama kendi driveri yine yükleyemedim. Hata veriyor."Bu aygıtta sürücü bulunamadı" gibi t
Gerekli rehber paylaşıldı. Rehberi takip ederek, işlemleri uygulayabilirsiniz:
https://forum.shiftdelete.net/threa...-surucu-kaldirma-rehberi.524722/#post-4351984

İyi Forumlar...

Teamwiever gibi bir programla bağlanıp kontrol edebilecek var mı?

Son düzenleyen moderatör:

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Öncelikle sorun ile ilgili resim paylaşabilir misin? Kasanın içindekinin GTX 750Ti olduğuna emin misiniz? Zira öyle olsaydı sürücünüz sorunsuz kurulurdu...

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
:) bir güzel temiz pc teslim aldın geçmiş olsun Ekran kartın gg oldu

yvzkursat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
aa.jpg
Adsız.jpg
Arkadaşlar bilgisayarın içindeki ekran kartını ve sistemdeki özellikleri gösteren resimleri attın buyrun.

Öncelikle sorun ile ilgili resim paylaşabilir misin? Kasanın içindekinin GTX 750Ti olduğuna emin misiniz? Zira öyle olsaydı sürücünüz sorunsuz kurulurdu...
Resimleri paylaştım

Son düzenleme:

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Ekran kartı driverini aygıt yöneticisinden kaldırın onun yerine GTX 750TI ekran kartınızın driverını kurun veya ekran kartınızın driverını aygıt yönetcisinden kaldırdıktan sonra bilgisayarınızı Driver Booster ile taratın. ;)
İyi forumlar...

yvzkursat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekran kartı driverini aygıt yöneticisinden kaldırın onun yerine GTX 750TI ekran kartınızın driverını kurun veya ekran kartınızın driverını aygıt yönetcisinden kaldırdıktan sonra bilgisayarınızı Driver Booster ile taratın. ;)
İyi forumlar...
Vermiş olduğun bilgi için teşekkür ederim deniyorum ama olmuyor kendi gözünüzle görüp tam anlayabilmek adına Team Wiever ile bağlanıp kontrol edebilir misiniz acaba böyle bir ricada bulunsam

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Monitör kablosunu anakartın çıkışına mı? Ekran kartının çıkışına mı taktın? Ayrıca ekran kartınnın çalışıp yeterli gücü alabilmesi için, üstüne bulunan 6 pinlik güç kablosunu da takman gerekir. Belki de o yüzden görünmüyordur...

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Vermiş olduğun bilgi için teşekkür ederim deniyorum ama olmuyor kendi gözünüzle görüp tam anlayabilmek adına Team Wiever ile bağlanıp kontrol edebilir misiniz acaba böyle bir ricada bulunsam
Kardeşim ben forumu genellikle telefondan kullanırım. Bunun yerine sen buraya ekran görüntüsü at.

yvzkursat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Monitör kablosunu anakartın çıkışına mı? Ekran kartının çıkışına mı taktın?
Bak güzel yere vurgu yaptın daha önceden ekran kartı çıkışındaydı yanlış hatırlamıyorsam ekran kartına taktığımda çalışmadı ana kart çıkışına taktım.Şuan anakartta.
Kardeşim ben forumu genellikle telefondan kullanırım. Bunun yerine sen buraya ekran görüntüsü at.
KALDIRDIM.jpg

Önce aygıt yöneticisinden kaldırdım.
driver.jpg

Kurmaya çalıştığımda driver.
alınan hata.jpg

Aldığım hatada bu şekilde.

KALDIRDIM.jpg

Önce aygıt yöneticisinden kaldırdım.
driver.jpg

Kurmaya çalıştığımda driver.
alınan hata.jpg

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Bak güzel yere vurgu yaptın daha önceden ekran kartı çıkışındaydı yanlış hatırlamıyorsam ekran kartına taktığımda çalışmadı ana kart çıkışına taktım.Şuan anakartta.
Dostum, ekran kartında bulunan 6 pinlik güç girişine de PSU'dan 6 pinlik kablo bağlaman gerekir yoksa çalışmayacaktır. Fan dönse bile kart çalışmayacaktır...

yvzkursat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Monitör kablosunu anakartın çıkışına mı? Ekran kartının çıkışına mı taktın? Ayrıca ekran kartınnın çalışıp yeterli gücü alabilmesi için, üstüne bulunan 6 pinlik güç kablosunu da takman gerekir. Belki de o yüzden görünmüyordur...
Acaba bu söylediğin kablolar hangi kablolar ?

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Bilgisayara gel. Oradan sağ klik yap. Aygıt yöneticisini aç. Aygıt yöneticisinde Görüntü Bağdaştırcıları yazıyor. Ona tıkla. Grafik kartının üzerine iki kere tıkla.Açılan bölümde sürücü sekmesine gel. En altta cihazı kaldır yazıyor ona tıkla ve kaldır. Kaldırdıktan sonra Dirve Boosterla veya başka bir programla ya da GTX 750TI'ın programıyla sürcüyü güncelle. ;)
İyi Forumlar...

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Kartının tam ismini söyler misin? Sana link atayım. Kurmaya çalıştığın sürücü yanlış olabilir. Bir de eski grafik kartının sürücüsünü kaldırmadan bunu kuramazsın.

yvzkursat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dostum, ekran kartının üst bölgesine bak. 6 Pinlik bir giriş olacak. Oraya uygun bir kablo takıp, karta güç vermen gerek...
Evet ekran kartının ustunde 6 pinlik girişi gördüm orada eskiden de kablo vardı kabloyu geri taktım artık monitörü ekran kartına takabiliyorum ama yüklerken yine aynı hatayı verdi.
Bu arada ekran kartı Nvidia GTX 750Ti.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Dostum, kabloyu nasıl taktın tekrar resim paylaşabilir misin? Hata vermemesi gerek. Ekran kartının görüntü çıkışna takın monitör kablosunu. Eski sürücüyü kaldırın...

yvzkursat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dostum, kabloyu nasıl taktın tekrar resim paylaşabilir misin? Hata vermemesi gerek. Ekran kartının görüntü çıkışna takın monitör kablosunu. Eski sürücüyü kaldırın...
Kendi CD'sinin kurulumunu deniyorum halen " bu grafik sürücüsü, uygun grafik donanımı bulunamadı" hatası veriyor :S

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Kendi CD'sinin kurulumunu deniyorum halen " bu grafik sürücüsü, uygun grafik donanımı bulunamadı" hatası veriyor :S
Dostum emin misin? Kartın montajı doğru yapıldı ise, güç veriliyor sorunsuz çalışıyor ise hata vermemesi gerek. Siz kasa içini genel olarak tekrar resim paylaşabilir misiniz?

yvzkursat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dostum emin misin? Kartın montajı doğru yapıldı ise, güç veriliyor sorunsuz çalışıyor ise hata vermemesi gerek. Siz kasa içini genel olarak tekrar resim paylaşabilir misiniz?

Buyur kardeşim bence bir sorun yok gibi ama anlamadım.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
DDU ile eski sürücüyü veya diğer kart sürücülerini kaldırın...
Komut istemini(CMD'yi Yönetici) açın ve altta belirteceğim komutu girin, ardından sistemi yeniden başlatın güncel sürücüyü yeniden kurun:
Kod:
bcdedit /set pciexpress forcedisable

yvzkursat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
DDU ile eski sürücüyü veya diğer kart sürücülerini kaldırın...
Komut istemini(CMD'yi Yönetici) açın ve altta belirteceğim komutu girin, ardından sistemi yeniden başlatın güncel sürücüyü yeniden kurun:
Kod:
bcdedit /set pciexpress forcedisable
Kardeşim Allah ne muradın varsa versin.
Şuan ekran kartını aygıt yöneticisi üzerinde gördüm GeForce Experience yüklendi hallediyorum.
Çok teşekkür ederim.