Çözüldü | Musallat.exe Virüsü Nasıl Temizlenir?

Bu konuyu okuyanlar

Hanidebenşm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba Arkadaşlar. Eski bir flash belleğimi buldun içinde ne var diye taktım Musallar.exe bulaştı. Usb disk koruma programı ve windows defender açık olmasına rağmen virüs bulaştı bazı klasörlerde klasör isminden bir daha .exe li biçimde var. Arkadaşlar nasıl temizlerim. Format gerektirirmi? Tehlikeli bir virüsmü? bilgisayarımda ki özel dosyalar ele geçermi?

Reaksiyon puanı
5,172
Merhaba Arkadaşlar. Eski bir flash belleğimi buldun içinde ne var diye taktım Musallar.exe bulaştı. Usb disk koruma programı ve windows defender açık olmasına rağmen virüs bulaştı bazı klasörlerde klasör isminden bir daha .exe li biçimde var. Arkadaşlar nasıl temizlerim. Format gerektirirmi? Tehlikeli bir virüsmü? bilgisayarımda ki özel dosyalar ele geçermi?
Bu bizim klasik Musallat.exe olmasın :D

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
şu windows defender ı hala kullanan var mı :) ya hiç bir işe yaramıyor ki... webroot full yükle kullan, temizlesin.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Eski bir virüstür kendisi. Güncel herhangi bir antivirüs programı ile temizleyebilirsiniz. Örneğin Eset Smart Securty'nin deneme versiyonu ile sıkıntınızdan kurtulabilirsiniz. Beğenirseniz lisans alırsınız orası size kalmış. Bu virüsü yapanın temizlemek için yaptığı anti musallat var fakat önermem. Kolay gelsin, iyi forumlar :)

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Benim hdde vardı. Sildiğim anda gücü kestim gitti.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Hakkını helal et.exe hiçbiriniz hatırlamıyor mu yav nerede eskiler nerede...
hakkını helal et.exe mi? :D Öyle bir şey var mıymış?
--- Gönderi Güncellendi ---
Okulda akıllı tahtaya takılan USB belleklerde musallat.exe virüsüne denk geldiğim oluyor.
McShield isimli programı beğeniyorum. İsterseniz siz de kullanabilirsiniz.
MCShield ::Anti-Malware Tool::

Hanidebenşm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yani Formata gerek yok mu?
Normal Antivirüs ile temizlenebilirmi
Ke
hakkını helal et.exe mi? :D Öyle bir şey var mıymış?
Okulda akıllı tahtaya takılan USB belleklerde musallat.exe virüsüne denk geldiğim oluyor.
McShield isimli programı beğeniyorum. İsterseniz siz de kullanabilirsiniz.
MCShield ::Anti-Malware Tool::
Kespersky ile temizledim 21
adet exe dosyası temizledi
Bu bizim klasik Musallat.exe olmasın :D
Galibe Klasikleşmiş bayağı konu açılmış çok eski bir virüs :)
Eski bir virüstür kendisi. Güncel herhangi bir antivirüs programı ile temizleyebilirsiniz. Örneğin Eset Smart Securty'nin deneme versiyonu ile sıkıntınızdan kurtulabilirsiniz. Beğenirseniz lisans alırsınız orası size kalmış. Bu virüsü yapanın temizlemek için yaptığı anti musallat var fakat önermem. Kolay gelsin, iyi forumlar :)
Kespersky ile temizledim 21 adet exe dosyası temizledi. Yani formata gerek yok mu? Yeterlimi antivirüs? Zarar verirmi bilgisayarıma?
Fotoğrafcılık ile ilgilendiğim için düğün çekimlerim var onlar giderse yanarım verilerime bir şey olmaz demi?

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Yani Formata gerek yok mu?
Normal Antivirüs ile temizlenebilirmi
Ke

Kespersky ile temizledim 21
adet exe dosyası temizledi

Galibe Klasikleşmiş bayağı konu açılmış çok eski bir virüs :)

Kespersky ile temizledim 21 adet exe dosyası temizledi. Yani formata gerek yok mu? Yeterlimi antivirüs? Zarar verirmi bilgisayarıma?
Fotoğrafcılık ile ilgilendiğim için düğün çekimlerim var onlar giderse yanarım verilerime bir şey olmaz demi?
Aynen öyle antivirüs ile tarama yapıp temizlemen yeterli.Eski bir virüstür kendisi aslında kötü huyu yoktur.Şöyle ki görev yöneticisini falan açmanızı sevmez birde takılan USB'lere hemen bölünerek çoğalır.Öyle hemen format olmaz.Önce sakin yaklaşacaksın,ürkütmeyeceksin ki zarar vermesin.Tedbir şart bu arada.Antivirüs programları fotoğrafla vb. şeylerle uğraşan insanlar için iyi.Böyle basit virüslerin trojanların girmesini bir yere kadar engeller.Photoshop falan kullanıyorsanız indirdiğiniz fırçalara vs. dikkat edin bu aralar virüsler çoğaldı.İyi forumlar :)

Hanidebenşm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aynen öyle antivirüs ile tarama yapıp temizlemen yeterli.Eski bir virüstür kendisi aslında kötü huyu yoktur.Şöyle ki görev yöneticisini falan açmanızı sevmez birde takılan USB'lere hemen bölünerek çoğalır.Öyle hemen format olmaz.Önce sakin yaklaşacaksın,ürkütmeyeceksin ki zarar vermesin.Tedbir şart bu arada.Antivirüs programları fotoğrafla vb. şeylerle uğraşan insanlar için iyi.Böyle basit virüslerin trojanların girmesini bir yere kadar engeller.Photoshop falan kullanıyorsanız indirdiğiniz fırçalara vs. dikkat edin bu aralar virüsler çoğaldı.İyi forumlar :)
Çok teşekkür ediyorum. Antivirüs programı ile taradım exe dosyalarını sildi. Format dursun o zaman benim aklım direk formata gidiyor. Eski alışkanlık abim direk format atardı virüs kapmış diye. Yıllarin alışkanlığı. Format kısa sürüyor ama sonrasında programları kurmak can sıkıcı.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Son düzenleme:

marurdee.txt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bu konu hakkında şurada da bahsedilmiş. :)
musallat.exe | Laik Sözlük
Anladığım kadarıyla o virüsü yapan kişi daha sonradan bir araç yayımlamış ve o araçta hakkımı helal ediyorum seçeneğini seçince virüs kalkıyormuş.
Şurada da Musallat.exe Virüsü Temizleyici isimli araç paylaşılmış.
Musallat.exe Virüsü Temizleyici
Bu konu hakkında şurada da bahsedilmiş. :)
musallat.exe | Laik Sözlük
Anladığım kadarıyla o virüsü yapan kişi daha sonradan bir araç yayımlamış ve o araçta hakkımı helal ediyorum seçeneğini seçince virüs kalkıyormuş.
Şurada da Musallat.exe Virüsü Temizleyici isimli araç paylaşılmış.
Musallat.exe Virüsü Temizleyici
Bu günlerde okullara bile güvenmemek gerekiyor. musallat.exe varmı diye kontrol etmek için okul sitesinden hakkınıhelalet.exe indirdim ondada virüs çıktı 2023dede pc sinde bu virüs olanlar avast kaspersky gibi av leri kullansn musallat.exe temzleyici virüslü.

nagaracuga

Doçent
Reaksiyon puanı
494
Bu günlerde okullara bile güvenmemek gerekiyor. musallat.exe varmı diye kontrol etmek için okul sitesinden hakkınıhelalet.exe indirdim ondada virüs çıktı 2023dede pc sinde bu virüs olanlar avast kaspersky gibi av leri kullansn musallat.exe temzleyici virüslü.
Aynı kişi yazdıysa o exede de virüs olabilir.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,765
Abi gavurun virüsü bulaşacağına bırakın Helalinden Müslüman virüsü bulaşsın.
Deymeyin keyfinee

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Hahaha çok sevdiğim bir virüstür kendileri. İlk yapıldığında bilgisayar mühendisi arkadaşa bulaşmış bana gelmişti birçok antivirüs programı kaldıramamıştı da advanced systemcare 6 versiyonundaki gömülü antivirüs eklentisi kaldırabilmişti :) güzel zamanlardı

Mexy_1864

Öğrenci
Reaksiyon puanı
75
Aynı kişi yazdıysa o exede de virüs olabilir.
Videoyu izleyin. Anlarsınız olayı. Ayrıca virüs vs. yok temizleme programında.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Sürekli çıkıyordu sağ köşede. :tearsofjoy:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yalnız şöyle bir ayrıntı var ayça bugün ortalama 42 yaşında ?

Artık genç erkek avcısı oldu ?

Ekli dosyalar

• images (7).jpeg
    images (7).jpeg
    24.7 KB · Görüntüleme: 68
Son düzenleme: