[Çözüldü] Linux Mint 18.3 Synaptic Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Kliptomanik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ekran Görüntüsü - 2018-04-10 12-17-04.png
Daha yeni kurdum sistemi fakat synaptic sorunu var. sayfaları yukarı aşağa kaydıramıyorum.

---- Mesajlar birleştirildi ----

beyler lütfen herşeyi çözdüm tek bu kaldı

Son düzenleme:

Kliptomanik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ali Yatarkalkmaz
Linkini verdiğim yerden konunun altına yorum olarak yazarsanız size cevap verecektir. ;)

Teşekkür ederim. Şuan dediğinizi yaptım inş cevap gelir. başka bir şey daha var. ben bu synaptic paketini kurmam için yetkiyi nasıl alıcam ve dokunmatik yüzeyde sayfaları yukarıdan aşağaya sürükleyemiyorum.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Konsola şunu yazın:

sudo apt install --fix-broken

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Şimdi burası bir forum ve Google tarafından indexleniyor, iyisiyle kötüsüyle bu forumda linux hakkında iki üç ahkam edecek insan var, sorun da büyük bir sorun değil. Hani sorunun çözümü çok aman aman bir şeymiş gibi milleti başka siteden birisine yönlendirmek veya başka siteye yollamak ne kadar mantıklı? Teknoseyiri severim, lakin bu forumdaki bir konuyu çöpe çevirecek kadar ileri ne olabilir? @Jubei

Kliptomanik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Şimdi burası bir forum ve Google tarafından indexleniyor, iyisiyle kötüsüyle bu forumda linux hakkında iki üç ahkam edecek insan var, sorun da büyük bir sorun değil. Hani sorunun çözümü çok aman aman bir şeymiş gibi milleti başka siteden birisine yönlendirmek veya başka siteye yollamak ne kadar mantıklı? Teknoseyiri severim, lakin bu forumdaki bir konuyu çöpe çevirecek kadar ileri ne olabilir? @Jubei
Ekran Görüntüsü - 2018-04-10 13-15-08.png

BUNDAN SONRA NE YAPAYIM ?

Kliptomanik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

ABİ KUSURA BAKMA BENİM SIĞIRLIĞIM BEN AÇTIM O SİTEYE KONUYU ÖZÜR DİLERİM.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
ABİ KUSURA BAKMA BENİM SIĞIRLIĞIM BEN AÇTIM O SİTEYE KONUYU ÖZÜR DİLERİM.
Yok estağfurullah. Tabii ki açabilirsiniz, ben jubeiye kızdım ama o da kendisince iyi niyetlidir. Sadece forum kültürü böyle olmaz.

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Yok estağfurullah. Tabii ki açabilirsiniz, ben jubeiye kızdım ama o da kendisince iyi niyetlidir. Sadece forum kültürü böyle olmaz.
Aynen dediğiniz gibi iyi niyetliyim, ayrıca bu kadar duyarlı olduğunuza göre, estağfurullah dediğiniz yoruma da kızmanız gerek diye düşünüyorum ?

Kliptomanik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Son düzenleme:

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Ekli dosyayı görüntüle 38125

AZ KALDI GALİBA AMA OLMADI

YA ABİ KUSURA BAKMA TAMAM LÜTFEN BAK BU SORUNU HALLEDERİM BİRLİKTE SÖZ FORUM ÜYELİĞİNDEN ÇIKICAM.
Beni ilgilendirmez, teknoseyir sdnden daha kalitelidir. Yani buna ilgili herhangi bir hassasiyetim yok, sadece foruma sık sık uğrayan birisi olarak daha konuyu görmeden birisinin cevabı başka foruma yollaması biraz sinirimi bozdu. Yoksa orada da yardım arayabilirsiniz bunda yanlış bir nokta yok.

Neyse, güncellemeleri yaptınız mı?

sudo apt dist-upgrade

Bunu deneyin önce.

Aynen dediğiniz gibi iyi niyetliyim, ayrıca bu kadar duyarlı olduğunuza göre, estağfurullah dediğiniz yoruma da kızmanız gerek diye düşünüyorum ?
Neden kızayım? Dediğim tek şey, bunun forum kültürüne yakışmadığıdır. Yani Google'dan gelen bir adam bir gelecek, başka bir foruma yönlendirilmiş orada da belki cevabı bulur belki bulamaz. Eğer arkadaş isterse ayrıca sorabilir, bunda sorun yok.

Son düzenleme:

Kliptomanik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

YA ABİ KUSURA BAKMA TAMAM LÜTFEN BAK BU SORUNU HALLEDE
Beni ilgilendirmez, teknoseyir sdnden daha kalitelidir. Yani buna ilgili herhangi bir hassasiyetim yok, sadece foruma sık sık uğrayan birisi olarak daha konuyu görmeden birisinin cevabı başka foruma yollaması biraz sinirimi bozdu. Yoksa orada da yardım arayabilirsiniz bunda yanlış bir nokta yok.

sudo apt dist-upgrade

Bunu deneyin önce.

Neden kızayım? Dediğim tek şey, bunun forum kültürüne yakışmadığıdır. Yani Google'dan gelen bir adam bir gelecek, başka bir foruma yönlendirilmiş orada da belki cevabı bulur belki bulamaz. Eğer arkadaş isterse ayrıca sorabilir, bunda sorun yok.
Ekran Görüntüsü - 2018-04-10 13-49-06.png

ŞİMDİ

sudo apt dist-upgrade

Bunu deneyin önce.

ABİ BİR ŞEY SORUCAM PEKİ BU SYNAPTİC YERİNE BAŞKA BİR ŞEY YAPILAMAZ MI ?

ya allah rızası için şu allahın belası şeyden kurtarın beni

Son düzenleme:

Kliptomanik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ya nasıl yaptığımı paylaşmasam. Çünkü bende bir yardım almadım. Ben 2010 yılından beri windows kullanıyordum. Bir gün geldi linux kurdum
bu sorun çıktı kısacası bende linux sistemini kurcalayıp buldum. Onlarda kurcalasın. Bak sırf internetten araştırma yapıp başka bir forumdan
araştırdım diye @Formun Ağası Finix den fırça yedim.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Ya nasıl yaptığımı paylaşmasam. Çünkü bende bir yardım almadım. Ben 2010 yılından beri windows kullanıyordum. Bir gün geldi linux kurdum
bu sorun çıktı kısacası bende linux sistemini kurcalayıp buldum. Onlarda kurcalasın. Bak sırf internetten araştırma yapıp başka bir forumdan
Bizde herkesin kendi kurcalayıp çözüme ulaşmasının tarafıyız fakat bazı kullanıcılar sizin kadar şanslı olmuyorlar ne yazık ki.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Yok, kesinlikle yanlış anlamışsınız. Ben bunu eleştirmem, hele ki fırçalamak çok yanlış bir laf. Eğer öyle bir anlaşılma olduysa özür dilerim tabii k. Tabii ki farklı farklı forumlara danışacaksınız, bu çok doğal. Anın stresinden ne demek istediğimi anlamamış olabilirsiniz ama vaziyetin pek doğru olmadığı açık. Bu foruma eğer konu açıldıysa olması gereken şey cevap üzerine konuşmaktır, arkadaş özelden gelip "Bak Teknoseyir'da daha yardımcılar" dese umurumda olmazdı açık konuşayım. Ama tam bir şey önermek için girdiğimde bir başkasının "Burada ekmek yok şuraya git" demesi şu açıdan saçmalık:

1- Forumlar bilgi paylaşımı içindir. Burada ben sorunun problemini çözmek için fikir sunarım, geribildirime göre cevap veririm. Sonra gelen kişi konuyu okur, değerlendirir ve ona göre çözüme ulaşır. Verdiğiniz link çok kalıcı bir link değil, yarın bir gün gelecek birisi bu linke ulaşamazsa konu çöp olur.
2- Zaten Teknoseyir'de soruyu sorduğunuzu varsayarak konuşuyorum, iki tarafta da bu kadar adam dolaşıyorken herşeyi tekele bağlamak çok mantıklı değil. Burası da yardım eder, orası da. Birbiriyle kıyas haline sürüklemek anlamsız.

Linux'ta esas olan topluluk yardımıdır bu arada, bütün Linux camiası birbirine kenetlenmiş halde ilerler. Siz bir hata bildirirsiniz, bir bakmışsınız sizin bildiriminiz örnek gösterilerek patch yayınlanır. Yani bu yüzden "Nasıl yaptınız?" sorusu özellikle Linux camiası için önemlidir, zira bu bir komite işidir. Linux'un en kapsamlı wikileri olan Debian, Arch ve Gentoo wikileri tamamen kullanıcıların yaşadığı problemler baz alınarak hazırlanmıştır. Tabii çözümü vermek istemezseniz siz bilirsiniz.