[Çözüldü] Linux Dağıtımlarında Yaşadığım Youtube Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bir süredir Linux dağıtımlarında Youtube'da sorun yaşıyordum. Youtube'daki birçok videoyu göremiyordum.
Bu defa daha büyük bir sorun var.

Youtube'a girince şöyle oluyor. Sizce ne yapabilirim?
1520346724855.png

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
eklenti varmı tarayıcında bende kaç dağıtım gezdim ama hiçbirinde sıkıntı olmadı çünki

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
eklenti varmı tarayıcında bende kaç dağıtım gezdim ama hiçbirinde sıkıntı olmadı çünki
Eklentiyle alakasının olmadığını düşünüyorum. Tarayıcıda hiçbir değişiklik yapmamış olsam da bu sorunla karşılaşıyorum.

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Bu sorunun aynısını bir yerde yaşadım, ama çözdüm mü, hangi işletim sistemi ya da tarayıcıdaydı hatırlamıyorum bile.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Arkadaşlar sorun sadece Firefox'ta oluyor sanırım. Windows'ta böyle bir sorun yaşamıyorum ama ne zaman Linux'ta Firefox kullansam Youtube sorunu yaşıyorum. Linux'ta Opera'yı yükledim ve Youtube'a sorunsuz bir şekilde giriyor. Ama hala Firefox'taki sorun çözülmedi.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
@Halktan Biri,
Sorunu genel değil de tek dağıtım üzerinden bakarak çözmek gerektiğini düşünüyorum. Örnek olarak şu dağıtım derseniz onun üzerinden bakalım.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@Halktan Biri,
Sorunu genel değil de tek dağıtım üzerinden bakarak çözmek gerektiğini düşünüyorum. Örnek olarak şu dağıtım derseniz onun üzerinden bakalım.
Hocam sadece Xubuntu'da değil Kubuntu, Manjaro KDE gibi önceden yüklediğim dağıtımlarda da Youtube sorunu yaşıyordum. Ama bu defa biraz farklı bir sorun yaşıyorum.

Firefox'tan Youtube'a girince şöyle oluyordu. Opera'yı yükledim ve Opera'da böyle bir sorun yaşamadım.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Firefox ile Youtube arasında uyumsuzluk gibi birşeyler var sanırım.
Windows 10 kullanıyorum bende. Youtube ilk açtığımda arama kısmına birşey yazıp enterladığımda 2-3 saniyelik donma yapıyor, safayı sonra açıyor. Diğer PC' de ise videoyu tıkladığımda ekran geliyor ancak önerilen videolar kısmı ise yine 2-3 saniye sonra geliyor.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Taze yüklediğim Archlabs;

youtube.png
youtube.png

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@rise Son durumu şurada anlattım.
Sorunu dün @eronis 'le de konuştuk. Sorunu anladım sayılır ama halen sorunu çözemedim.
Evdeki internete bağlanıp Linux dağıtımı üzerinden hangi tarayıcıdan Youtube'a girersem gireyim sorun yaşıyorum. Ya Youtube yazısı çıkıyor sayfanın alt tarafının %80'i beyaz oluyor ya da videolar kısıtlanmıştır uyarısı çıkıyordu. Halbuki Youtube'daki kendi videolarımı bile izleyemiyordum.

Sonradan mobil interneti hotspot olarak paylaşıp bağlandığımda Youtube'da hiç bir sorun yaşamadım.
Yani sorunu şu şekilde özetleyebilirim. Evdeki internetimle Linux dağıtımları arasında uyumsuzluk oluyor.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Ekleme yapayım. Şu an diskimde Antergos Openbox yüklü. Antergos Openbox'ta Firefox'u denemedim ama Chromium tarayıcısı üzerinden Youtube'a girince sorun yaşamıyorum.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Arkadaşlar bugün Linux Mint 18.3 XFCE yükledim. Varsayılan olarak Firefox yüklü geliyor.
Firefox'tan Youtube'a girmeye çalışınca yine bu konuda belirttiğim sorunu yaşıyorum.

Daha sonra Chromium'u yükledim. Chromium'da sorunsuz bir şekilde Youtube'a girebiliyorum.