[Çözüldü] Kasa Çalışıyor Monitöre Görüntü Gelip Gidiyor

Bu konuyu okuyanlar

gessef

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhabalar arkadaşlar. Bugün bilgisayarı açtıktan yaklaşık 1 saat sonra ekran kendi kendine kapandı ama bilgisayar çalışıyor haldeydi arka planda şarkı çalıyordu ve kontrol edebiliyordum bilgisayarı yani şarkılar arası geçiş vs yapabiliyordum, açıkçası kasada sorun olduğunu düşünmüyorum. Monitörün kablolarını kontrol ettim belki oynamıştır diye yedek kablo ile de doğruladım fakat görüntü gelmedi. Bilgisayarı kapatıp biraz bekledikten sonra tekrardan açtım windows açılıyor görüntüsü gelip gidiyor en sonunda görüntü kesiliyor ve windows sesi geliyor pc açılıyor. Sorun tam olarak bu arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
kablo bağlantı noktaları gecşek olabilir veya ekran kartın yerinden oynamışda olabilir bunları kontrol ettin mi ?

gessef

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kablo bağlantı noktaları gecşek olabilir veya ekran kartın yerinden oynamışda olabilir bunları kontrol ettin mi ?
Evet kontrol ettim bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca bir bilgi daha eklemek istiyorum, monitör yaklaşık 10 senelik markası samsung. 2 sene önce flörasanları değişmişti benzer problem vardı.

Reypax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Monitör'ün arızalı olmadığından emin ol, örneğin başka bir kasa v.s varsa ona tak eğer arızalıysa yallah bilgisayarcıya...

Ek olarak : Ekran kartı, ve kablolardan da olabilir.

gessef

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Monitör'ün arızalı olmadığından emin ol, örneğin başka bir kasa v.s varsa ona tak eğer arızalıysa yallah bilgisayarcıya...

Ek olarak : Ekran kartı, ve kablolardan da olabilir.
Hocam monitörü test etme gibi fırsatım olmadı en yakın zamanda test edicem fakat şuan gözlemlerime göre bilgisayarın power tuşuna bastığımda ekran kartı fanları dönmeye başlıyor 5-10 saniye sonra duruyor o arada da monitöre görüntü gelip gidiyor acaba sorunu burdan yakalayabilir miyiz? Bu arada ekran kartı modelim nvidia 1050 Ti

Reypax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yeni fan almanı öneririm. Bakmadan bilemem sorunu

Ar0505

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Hocam monitörü test etme gibi fırsatım olmadı en yakın zamanda test edicem fakat şuan gözlemlerime göre bilgisayarın power tuşuna bastığımda ekran kartı fanları dönmeye başlıyor 5-10 saniye sonra duruyor o arada da monitöre görüntü gelip gidiyor acaba sorunu burdan yakalayabilir miyiz? Bu arada ekran kartı modelim nvidia 1050 Ti
ben bilgisayar programcısıyım fanın patlamış veya bozulmuş olabilir yenisiyle degiştirmen daha akıllıca olur voltlarına dikkart ederek al.

Yanlış Bilgi!

Son düzenleyen moderatör:

gessef

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben bilgisayar programcısıyım fanın patlamış veya bozulmuş olabilir yenisiyle degiştirmen daha akıllıca olur voltlarına dikkart ederek al
Hocam sorun fanda veya ekran kartında değilmiş 1050 ti fanlari 60 derece olmadan çalışmıyormuş sorun monitörde sanırım

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Ekran kartınızın fanları 60 derece olmadan 0 db de çalışıyor. Sorun büyük ihtimal monitörde.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
tüplü olsa şoklarlardı ama üç ay bile zor giderdi fakat florasanlar değişmiş dediğine göre kalitesiz florasan kullanmışlar. bence de herşey çalışıyor ve sorun ekranda ...

gessef

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim cevaplarınız için. HDMI VGA Dönüştürücü kablosu bozulmuş değiştirdim sorun çözüldü.

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim cevaplarınız için. HDMI VGA Dönüştürücü kablosu bozulmuş değiştirdim sorun çözüldü.
Rica ederiz... Sorunun çözüldüğüne sevindim... İyi forumlar dilerim...