[çözüldü] Hiper All in 1 CL3091 Internal Kart Okuyucu Siyah

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ahmet Ak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu kart okuyucuyu yeni aldım pc taktım yanlız windows 7 home premıum 64 bit kullanıyorum windows açılışı uzuyor windows başlatıyor yazısında baya bi bekliyor kart okuyucunu söktüğüm zaman açılış sorunu düzeliyor bu sorun neden kaynaklı olabilir not:kart okuyucuda sorun yok gibi çünkü sürücüler görünüyor okuma yapıyor.

annttiigs

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
24
benzer bir sorun için formatın eşiğinden dönmüştüm, sakin kafayla düşününce sorunu görmüştüm.
okuyucu içinde açılış anında kart var ise oluyordur.
bunun nedeni de boot priority'de external device'ler önceliklidir. bios'tan ilk sıraya cd ikinci sıraya hdd koy sorun kalmaz sanıyorum. ya da kart okuyucu takılı iken içinde kart bulundurma açılış anında.
bir de gelişmiş kart okuyucularda kendine ait boot sector olabilir ki bu durumda ilk söylediğim yöntem ile boot priority'de external usb device'leri sonlara getirmelisin.

ve son olarak bu değişikliği yaptıktan sonra yarın bir gün usb'den işletim sistemi kurmaya kalkarsan kuramayacaksın. o işlemden önce usb'yi yine öne çekmelisin.

Ahmet Ak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler annttiigs bilgi verdiğiniz için deneyelim dediğiniz yapmam lazım

link alanı düzeltildi

forumibo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sorun bencede biosdaki acilis ayarlarindan dir cunku siraya gore kontrol ediyor once kart okuyucu da kart varmi yok mu diye kontrol ediyorm sonra cdrom a bakiyor sonrada hdd bakiyor bence hizli acilis istiyorsan once hdd sonra cd rom mu koymalisin ki direk sistemi gorup acsin

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Aynı kart okuyucudan bende mevcut hiç sorun çıkartmadı(win7 64bit ultimate).Windows başlatıyor derken beklettiğini söylüyorsun.Benim anladığım oturumu açarken bekliyor.Yani biosla bir ilgisi yok.Açılışda driver kuruyor herhalde.Ondan dolayı bekletiyor.Bende ufak bir yavaşlama mevcuttu ama pc yi temizlediğimde düzeldi.Windowsu bir güzel temizle ccleaner ve regleri temizle ayrıyetten reg kayıtlarını birleştir.3 sene civarı oldu benim bu kart okuyucusunu aldığım.Pc ye her yeni bir şey taktığında pc yi temizlemek yararlı oluyor...

Eğer pc açılırken siyah ekran da iken bekletiyorsa bu arkadaşların dediği olayı düzeltir.Pc açılmadan kart okuyucuya kart takma.

Gene düzelmez ise kart okuyucunun driverlarını kaldır pc yi baştan başlat win7 kendisi kursun driverları...

Ahmet Ak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar teşekkür ederim bilgileriniz için

Ahmet Ak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar dediklerini uyguladım valla sorun gitti gibi pcyi kaç keren yeniden başlatım ve kaçkeren fişten kapadım hızlı açılıyor tekrardan bilgi verdiğiniz için teşekkürler

---------- Post added at 21:12 ---------- Previous post was at 21:11 ----------

Bende ürünüm bozuk diye değiştirecektim ama arzalı değil çünkü sd kart takdığım zaman tıkır tıkır çalışıyor yani arzalı değilmiş

annttiigs

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
24
geçmiş olsun o halde. dediğim gibi ben az daha format atacaktım :)

Ahmet Ak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler allah sizden razı olsun sorunumu çözdünüz ya çok çok teşekkür ederim arkadaşlar bende kendi kendime diyordum yoksa ürünüm bozuk yollayacaktım geriye bu siteye bide dedim yazayım belki bilenler vardır diye yardımcı olduğunuz için tekrardan teşekkür ederim arkadaşlar :)

annttiigs

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
24
sorunumuz çözüldü. enerjimizi farklı alanlara harcayalım.
konu kapatılmıştır. Ahmet Ak arkadaşımıza da geçmiş olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...