Corsair Spec 0-1 Kasa Fanı

Bu konuyu okuyanlar

Hamzarrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Merhaba arkadaşlar 2 3 gün önce corsairin spec 01 modeli olan kasayı aldim. Tek bir adet fan ile gelmesi negatif bir durum. Pc yük altindayken bariz isiniyor. fan önde bulunuyor ve sanirsam disari üflüyor. 2 adet fan almayi düşünüyorum. Üst tarafta 2 fan ve arka tarafta bi adet egzos fan yeri bulunmakta. Hava senkronizasyonu için ne yapabilirim?

Bu arada alacagim fanlar. Bütçem az.

Akasa Viper 12cm Soğutucu & Fan - Kasa & Laptop Fanı - n11.com 50 TL

Dark 120mm Ultra Bright 33x Led' Li Kasa Fanı Dkccfb122r - n11.com 30 TL

Şimdiden teşekkürler.

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Merhaba arkadaşlar 2 3 gün önce corsairin spec 01 modeli olan kasayı aldim. Tek bir adet fan ile gelmesi negatif bir durum. Pc yük altindayken bariz isiniyor. fan önde bulunuyor ve sanirsam disari üflüyor. 2 adet fan almayi düşünüyorum. Üst tarafta 2 fan ve arka tarafta bi adet egzos fan yeri bulunmakta. Hava senkronizasyonu için ne yapabilirim?

Bu arada alacagim fanlar. Bütçem az.

Akasa Viper 12cm Soğutucu & Fan - Kasa & Laptop Fanı - n11.com 50 TL

Dark 120mm Ultra Bright 33x Led' Li Kasa Fanı Dkccfb122r - n11.com 30 TL

Şimdiden teşekkürler.

Merhaba.
Tavsiyem, resimde görünen şekilde Corsair,n önerdiği gibi fan takmanızdır.
Öne 2 adet 14Cm - Üste 2 adet 12Cm - Arkaya 1 adet 12Cm
Ayrıca çok daha iyi fanları belki aynı fiyata belkide daha uygun fiyata 2. el olarak şu linkten bulabilirsiniz.

Kasa/Güç kaynağı/Oc ürünleri

spec01_fan-mount-locations.png

Hamzarrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
@Jubei Attığım iki fanı satın aldım. sonrasında 1 tane daha alabilirim. 2 fanı resimden kıyasla nereye taksam hava akışı daha iyi olur? Akasa viper olanı üste . Dark fanı ise kasanın arkasına takmayı düşünüyorum. Egzos fan olarak, sonrasında ilave olarak yine alabilirim. Fikrinizi bekliyorum .Teşekkürler.

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
@Jubei Attığım iki fanı satın aldım. sonrasında 1 tane daha alabilirim. 2 fanı resimden kıyasla nereye taksam hava akışı daha iyi olur? Akasa viper olanı üste . Dark fanı ise kasanın arkasına takmayı düşünüyorum. Egzos fan olarak, sonrasında ilave olarak yine alabilirim. Fikrinizi bekliyorum .Teşekkürler.
Kasanın önünde zaten bir fan takılı, siz yeni aldığınız iki adet fanı, birini arkaya bir diğerini de üstte takmalısınız.
Önde ki fan içeriye hava üfleyecek, üstte ve arkada ki fanlar ise dışarıya hava üfleyecek şekilde takarsanız, hem kasanın içine serin hava girmiş olur hemde kasanın içindeki sıcak hava daha çabuk dışarı atılmış olur. ;)