Comodo - Türk Antivirüs Testi

Bu konuyu okuyanlar

akrep6161

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[video=youtube;1AJx7J1iH2s]http://www.youtube.com/watch?v=1AJx7J1iH2s&feature=youtu.be[/video]

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
Taranan öğe sayısı 3
bulduğu 200 küsür.Sen kimi kandırıyon.Hem ben kendi bilgisayarıma kurdum bilgisayara bile kurulmuyor.

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
Yav he he.

akrep6161

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sen taranan öğeye bakma bulduğuna bak . orada ne bulduğuda yazıyor zaten.

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59

bir yalanlarını daha buldum.taranan öğe 0.
vdatE8v.jpg

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
adam sırf Trük antivirüsü savunmak için üye olmuş, bütün mesajları bu konuda.

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
:) belki türk antivirüsün bir yönetici kadrosunda çalışıyordur olabilir

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
tartışma çıkaracak sözlerden uzak duralım. gizliden takipteyim ona göre :dirol:

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
tartışma çıkaracak sözlerden uzak duralım. gizliden takipteyim ona göre :dirol:

Ayrıca bu kadar milli ve dini değerlere bağlı olduklarını söyleyerek İngiltere sunucuları üzerinden yayın yapmaları ayrı irdelenmesi gereken bir konu.

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Türk antivirüs ile ilgili 1 mayıs 2012 de yaptığım yorumlar maalesef beni haklı çıkardı

Sorun yapmakta üretmekte değil, sorun geliştirmekte. Her yıl haberini alıyoruz yerli otomobil diye. Bakıyoruz otomobillere 1930 lu yıllardan kalmış gibi. Tamam birileri çaba gösteriyor üretiyor ama o iş hep amatörce kalıyor. Binlerce profesyonel çalışanı, özel virüs odaları vs. olan Kaspersky var iken sırf yerli üretim diye bir öğrencinin programını kullanmak mecburiyetinde değil kimse. Geliştirsinler aradan bir kaç yıl geçsin, sönüp gitmezse, işi profesyonelliğe dökerlerse seve seve kullanırım.
Kullanıcıyı kullanmaya yönlendirecek, ikna edecek bir şeyler lazım. Piyasaya yerli malı olarak değilde başka bir stratejiyle girmeleri lazım. Ayrıca program sadece Türklere hitaben olmuş gibi, yabancıların pek tercih edeceğini sanmam. O yüzden muhtemelen yine yabancı ülkelerin haberdar bile olmadığı bir yerli yazılıma sahip olacaz. Tabi ki başarılı olmalarını istiyorum, ama objektif olarak düşününce bu stratejiyle çokta mümkün görünmüyor.
Umarım bu işi başarırlar da bizim yüzümüz kızarır bu mesajları yazdığımız için ama ben hala yazdıklarımın arkasındayım.

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
Saniyesinde 202 virüs buldu ya la :D

Adamlar yapmış.TÜRKİYE'de 5 milyon aktif kullanıcıları varmış.benim matematiğim kıt.Türkiye'de kaç internet abonesi var.Türkiye'de 5 milyon kişi türk antivirüs'ü kullanıyorsa.diğerleri ne kullanıyor.bunun biri bana matematiğini yapabilir mi.

inanmayanlar internet sitelerine girsinler:thumbdown:.
EA6tz9h.png

akrep6161

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Napacaklarını sanamı soracaklar . dini neden karıştırıyorsun burada kendini irdelemeye başla sen . bu yorumları yazarak kimliğini belli etme .

Uranos

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Adamlar yapmış.TÜRKİYE'de 5 milyon aktif kullanıcıları varmış.benim matematiğim kıt.Türkiye'de kaç internet abonesi var.Türkiye'de 5 milyon kişi türk antivirüs'ü kullanıyorsa.diğerleri ne kullanıyor.bunun biri bana matematiğini yapabilir mi.

inanmayanlar internet sitelerine girsinler:thumbdown:.
EA6tz9h.png

5milyon pazarlama sayısıdır birçok örnegini bizzat gördüm yaşadım:) Mesela oynadıgım online oyun vardı tanıtımlarını 5milyon kayıtlı oyuncu diye yapardı ama 8kişilik pt toplıyamazdık :D

akrep6161

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
adam virüsleri taratmış zaten tabikide bulacak hemen :thumbup:

PatavatsiZ

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Gönül isterki Piyasada dolanan sayılı virüs programları yerine iyi gelişmiş ve tasarımı yerinde bir Antivirüs programı olsunki yabancılar yerine milletimin insanı kazansın. Ben şahsen '' X '' firmasının yaptığı yabancı tasarım yerine Türk yapımı bu tasarımı kullanmayı tercih ederim.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Napacaklarını sanamı soracaklar . dini neden karıştırıyorsun burada kendini irdelemeye başla sen . bu yorumları yazarak kimliğini belli etme .

Bişeyi savunacaksan millete hakaret etmeden savunmaya çalış, hem Türk antivirüs yalana başvurup (Comodo nun tebrik maili attığı yalanı gibi) kendini olduğundan daha farklı göstermemiş, milli manevi değerleri sırf adı Türk diye istismara kalkışmamış (Madem bu kadar milli manevi değerlere bağlısın neden sunucuların İngiltere'de), eksiklerini kabul edip kendini olduğu gibi göstermiş olsaydı burdaki herkes senden daha çok savunurdu Türk antivirüsü.

Burdaki herkes senden daha çok istiyo Türk antivirüsün başarılı olmasını biz sadece yalana, ürünün olduğundan farklı gösterilmesine karşı çıkıyoruz.

Hem [MENTION=51495]trnc[/MENTION] nin dediği gibi binlerce çalışanı, özel virüs odaları bulunan, tüm dünyada kendini kanıtlamış olan Kaspersky dururken neden Türk antivirüs kullanayım. Ücretli satılıyor birde sen bi önce kendini tanıt, herkes haberdar olsun "aa bak böyle bi antivirüs varmış, çokta iyiymiş, hem sistemi de kasmıyormuş" desin, ondan sonra ücretli yap, siteye girdim (bi antivirüs programının sitesi bu kadar berbat olmaz, tasarım denen bişey yok); ama neye tıklasam ya aynı sayfa gözüküyo ya da sayfa bulunamadı diyo. Ben nasıl güvenecem sana.

Kaldı ki savunduğun program iyi, kötü nerdeyse bütün antivirüslerin bulunduğu bu listede yok.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
bu konuyu açıp konuşmaya bile değmez. yeni kurulan bakkalın cevahire filan kafa tutması gibi bişey bu. tüm millet bizden alıyor diyorlar.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bişeyi savunacaksan millete hakaret etmeden savunmaya çalış, hem Türk antivirüs yalana başvurup (Comodo nun tebrik maili attığı yalanı gibi) kendini olduğundan daha farklı göstermemiş, milli manevi değerleri sırf adı Türk diye istismara kalkışmamış (Madem bu kadar milli manevi değerlere bağlısın neden sunucuların İngiltere'de), eksiklerini kabul edip kendini olduğu gibi göstermiş olsaydı burdaki herkes senden daha çok savunurdu Türk antivirüsü.

Burdaki herkes senden daha çok istiyo Türk antivirüsün başarılı olmasını biz sadece yalana, ürünün olduğundan farklı gösterilmesine karşı çıkıyoruz.

Hem @trnc nin dediği gibi binlerce çalışanı, özel virüs odaları bulunan, tüm dünyada kendini kanıtlamış olan Kaspersky dururken neden Türk antivirüs kullanayım. Ücretli satılıyor birde sen bi önce kendini tanıt, herkes haberdar olsun "aa bak böyle bi antivirüs varmış, çokta iyiymiş, hem sistemi de kasmıyormuş" desin, ondan sonra ücretli yap, siteye girdim (bi antivirüs programının sitesi bu kadar berbat olmaz, tasarım denen bişey yok); ama neye tıklasam ya aynı sayfa gözüküyo ya da sayfa bulunamadı diyo. Ben nasıl güvenecem sana.

Kaldı ki savunduğun program iyi, kötü nerdeyse bütün antivirüslerin bulunduğu bu listede yok.
adamlar almaz tabi, niye şaka programı gibi AV değil ki :D konuş hocam.

akrep6161

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben burda kimseyi savunmadım . bunu iyi kötü olayına itmeye gerek yok olaya farklı açıdan bakarsan . ben burda bunu denedim sundum bu senide alakadar etmez zoruna giden bişey mi war comodo yla ilgili zoruna ginden bişey warsa açık açık söyle . ben burda kimseyi savunmuyorum ve ordada bu iyidirde yada bu kötüdür diye bişe demedim . Sen kalkmışsın neler diyorsun

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
[MENTION=345081]akrep6161[/MENTION] veritabanında kaç virüs kayıtlı?

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Söylediklerimi anlamamışsın bile, ben comodo yu mu savunmuşum? Bugüne kadar bi kere bile comodo kullanmadım kullanmamda, ne comodo yu savunmasından bahsediyorsun? Hem burda savunma yapan sensin açtığın ilk konu bu ve tüm mesajların burda, şimdi savunma yapan sen misim yoksa ben mi? Biz başarılı olunmasını istemiyor muyuz sanıyorsun? Neyse uzun uzadıya yazmayacam bi önceki mesajımda yazdım zaten yazılması gerekenleri.

akrep6161

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
veritabanında kaç virüs kayıtlı diyorsun da ben bir kullanıcıyım bunu nerden bilebilirim ? ben sadece elimde olan virüsleri tarama yaptırarak hangi programın kaç tanesini virüs olarak algılayabildiğini gösterdim.

ben savunmuyorum savunsaydım açtığım yerde savunduğumu gösterirdim kimseyi savunduğum yok burda . ama sizin yazdığını şeyler bunu böyle yapmayı gerektiriyor siz hemen programı savunduğumdan bahsediyorsunuz .

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
veritabanında kaç virüs kayıtlı diyorsun da ben bir kullanıcıyım bunu nerden bilebilirim ? ben sadece elimde olan virüsleri tarama yaptırarak hangi programın kaç tanesini virüs olarak algılayabildiğini gösterdim.

ben savunmuyorum savunsaydım açtığım yerde savunduğumu gösterirdim kimseyi savunduğum yok burda . ama sizin yazdığını şeyler bunu böyle yapmayı gerektiriyor siz hemen programı savunduğumdan bahsediyorsunuz .

kendisi virüs arkadaşım.tamindir bunu nasıl barındırıyor bilmiyorum.biz kimseye kötü iyi demiyoruz.olanı söylüyoruz.
NUNjGyX.png

https://www.virustotal.com/tr/file/54b23cdea004e114eb79fc4ab0d0165064270ddf78b5830be0ba3d06b4c11e5f/analysis/1367852782/