Çok yalnızım.

Bu konuyu okuyanlar

kapaliali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Merhabalar. Sizlerin görüşlerini dinlemek için böyle bir başlık açmaya karar verdim. Konu, yalnız olmam ve dahası.

Doğduğumdan beri yalnızım. Annem, babam ve kardeşim dışında kimsem yok. İnsanlarla iletişim kuramıyorum. Çok yalnızım. Hiç arkadaşım yok, asosyalim, sosyal fobim var, hiçbir insan beni anlamıyor, herkes benimle dalga geçiyor, herkes beni aşağılıyor.

Hobilerime bile karışan var. Hiçbir alanda başarılı değilim, okulda hiç başarılı değilim ve geçen sene bahar yarıyılında 3 dersten kaldım. Spor, sanat vs. gibi alanlarda hiç yeteneğim yok. Çok boş bir insanım. Bazen yaşamamın anlamsız ve gereksiz olduğunu düşünürüm. Hiçbir şekilde vatana ve millete hayrım olmayacak her alanda.

İleride benimle evlenecek bir kadın olmayacak hiçbir şekilde. Ölene kadar yalnız kalacağım. Ailem olmayınca nasıl tek başıma yaşarım bilmiyorum.

Şu an okuduğum okulu bile bitiremeyeceğim. Lise mezunu olarak ne yapabilirim bilmiyorum. Herhangi bir becerim veya yeteneğim olsa direkt o işe atılırdım ama yok.

Psikolojim iyice bozuldu. Ne yaptığımı, ne ettiğimi anlayamıyorum. Saçma sapan davranışlar sergileyerek benden kaçan insanlar daha çok gıcık oluyorlar bana. Sosyal medyada bile yalnızım ya.

Bugüne kadar konuştuğum ve yakın hissettiğim hiç kimse olmadı.

Bu hayat hiç yaşanmıyor ve hiç çekilmiyor. Yaş ilerledikçe kat be kat daha çok acı çekeceğim.

Yorumlarınızla beni yerden yere vuracaksınız eminim.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
peki sen insanları ve doğayı anlamak için ne çaba sarf ediyorsun ?ailen olmayınca verirsin kendini anti depresanlara o da kesmezse ve kubara zaten en sonunda altın vurş sıkma beterin beteri var.Nefes alıyorsan yalnız değilsindir,yalnızlık ve teklik Allah (C.C) 'a aittir.Seni Rabbin yalnız bırakmadı sen kendini küçük görüyorsun.

kapaliali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Psikolojik sıkıntılarım var ek olarak. Yaygın anksiyete bozukluğu, kronik depresyon, asperger sendromu şüphesi, hafif veya orta dereceli depresif nöbetler, sosyal fobi gibi sıkıntılarım var. Bu sıkıntılarımdan dolayı insanlar benden kaçıyor, bunları anlatmasam da neyin var diyorlar.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,699
Biz varız. Burada senin gibi başkaları da var. Bunlar sanırım yeni neslin hastalıkları. Herkes kendini dünyadan soyutlamış, ve sonradan bunun etkilerini yaşamaya başlamış. Bu sene kaçıncı kişisin burada bilemem. Benim gördüğüm dördümcü olabilirsin. Birisi sanırım çift veya daha fazla hesap kullanıyor. Her sorunun var olduğunu fark etmek, çözümün de yarısını bulmak ile eş anlamlı. Bilinen soruna her zaman çözüm bulunur. Zor olur veya kolay olur, ama çözüm bulunur. Konu kişisel olunca genelde zor olur. Kimse durup dururken arkadaş olmaz. Tanımadığı kişiyle hiç arkadaş olmaz. Önce birileri ile tanışmalısın. Sonra onların arkadaşlığını kazanmalısın. Zor olan kısım, tanışmak. Önce ortak bir yaşam alanınız ve ardından ortak ilgi alanlarınız olmalı. Ve hepsinden önemlisi multivasyon olmalı.

Artreverans

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Hangi bölümü okuyorsun. Üniversitede hiç mi arkadaşın yok. İnsanlar senden neden kaçıyor hiç bunları kendine sordun mu? Ne gibi hareketler sergiliyorsun da insanlar senden kaçıyor?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,699
İnsanlardan uzak yaşayanların zaman içinde davranış bozuklukları ortaya çıkıyor. Zamanla düzelecektir.

Artreverans

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Sosyalleşmeye bak mesela bir spor salonuna başla. Amaç orada spor ve sosyal biri olman. Param yok dersen de 50tlye aylık spor salonlarıda var. Amaç dediğim gibi sosyelleşmen ve bu bahaneyle spora başlayıp sağlığını koruman.

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
Forumda bu tür konu açanlarda fark ettiğim en belirgin ortak nokta kendini yetersiz ve değersiz görme herkes şunu yapamıyorum bunu yapamıyorum "ölene kadar yalnız yaşayacağım kimse beni sevmeyecek" gibi şeylerle kafayı bozmuş kurtulun şu düşüncelerden. Hayata karşı yenilgiyi kabullenmişsin sen çoktan hepimizin yapamadığı, beceremediği şeyler var önemli olan isteklerin için çaba göstermek başarısız olsan bile bir sonraki için umudunu yitirmemek. Derslerine odaklan bunun yanında iş bulup para biriktirirsen yapmak istediğin şeyleri daha rahat yapabilirsin sosyal aktivitelere katılırsın. Ne yazık ki ben yetersizim yapamıyorum diyince bir şey olmuyor çabalamak gerek biliyorum hayat herkese adil değil bizim sahip olmak için çok çaba sarf ettiğimiz şeylere doğuştan sahip olan insanlarda var ama dediğim gibi hayat kolay değil yaşamak için çalışmak çabalamak gerek.

Reaksiyon puanı
5,172
Artık bu konular kabak tadı vermeye başladı. Yani şu durumda bizim elimizden bir şey gelmez ki psikoloğa danışmalısınız.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
En kısa zamanda profesyonel destek almalısın.

Alıyorsan da burada böyle şeyleri paylaşman doğru değil. Çözüm forum, sosyal medya ya da internette değiş şu anda.

Artreverans

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Forumda bu tür konu açanlarda fark ettiğim en belirgin ortak nokta kendini yetersiz ve değersiz görme herkes şunu yapamıyorum bunu yapamıyorum "ölene kadar yalnız yaşayacağım kimse beni sevmeyecek" gibi şeylerle kafayı bozmuş kurtulun şu düşüncelerden. Hayata karşı yenilgiyi kabullenmişsin sen çoktan hepimizin yapamadığı, beceremediği şeyler var önemli olan isteklerin için çaba göstermek başarısız olsan bile bir sonraki için umudunu yitirmemek. Derslerine odaklan bunun yanında iş bulup para biriktirirsen yapmak istediğin şeyleri daha rahat yapabilirsin sosyal aktivitelere katılırsın. Ne yazık ki ben yetersizim yapamıyorum diyince bir şey olmuyor çabalamak gerek biliyorum hayat herkese adil değil bizim sahip olmak için çok çaba sarf ettiğimiz şeylere doğuştan sahip olan insanlarda var ama dediğim gibi hayat kolay değil yaşamak için çalışmak çabalamak gerek.
Çok haklısın.

blackheader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Teknolojiyle ilgileniyorsun, bir blog açsana? Blogger.com'a gir ve yazı yazmaya başla, göreceksin rahatlayacaksın.

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Vatana millete hayirli bir evlat olamaman senin sucun degil. Daha cocuk bakmayi beceremeyen insanlar bebek yapinca sonuc bu oluyor. Bu yazdiklarini ailene anlattigini dusunsene. Buyuk ihtimal seninle dalga gececekler. Ciddiye bile alinmayacaksin. Burada ne yazarsak yazalim hicbiri yarana merhem olmayacak. Her sey biraz sans her sey biraz genetik.

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Boşver zaten dünya yürümez o aşağılık insanların mantığıyla.. Seni bu hale getirenlere sen daha kötüsünü yap.. Özelden mesaj attım.

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Sende seri katil potansiyeli var. Lutfen kimseyi oldurme.
Ne öldürmesi? Sadece bana yaptıklarına cevap vereceğim en ufak detayına kadar buradan da... bizzat videolu bir şekilde paylaşacağım.. Eski konularıma bakıp ne halde olduğumu görebilirsin..

kapaliali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Hangi bölümü okuyorsun. Üniversitede hiç mi arkadaşın yok. İnsanlar senden neden kaçıyor hiç bunları kendine sordun mu? Ne gibi hareketler sergiliyorsun da insanlar senden kaçıyor?
Bilgisayar programcılığı bölümünü okuyorum. Üniversitede hiç arkadaşım yok, olsa da kısa sürüyor arkadaşlık. Daha yeni oldu, bir kızla tartıştım, benimle uğraşıyordu durumumla alakalı. Sonra sinirimden tartışma çıkardım. Davranış olarak dışarıdan çok garip görünüyormuşum, sinirli sinirli bakıyormuşum her tarafa. Elimde değil ki, doğal görüntüm öyle. Her zaman gülmem gerekmez ki.

İnsanlardan uzak yaşayanların zaman içinde davranış bozuklukları ortaya çıkıyor. Zamanla düzelecektir.
Doğru.

Artık bu konular kabak tadı vermeye başladı. Yani şu durumda bizim elimizden bir şey gelmez ki psikoloğa danışmalısınız.
Psikolog değil de psikiyatriye gidiyorum. Önceden gittiğim psikiyatrist, benim hemen psikoloğa gidip psikoterapi görmem gerektiğini söylemişti. Zamanım olmadığından gidemedim. İlaçla geçecek bir durumun yok demişti.

Teknolojiyle ilgileniyorsun, bir blog açsana? Blogger.com'a gir ve yazı yazmaya başla, göreceksin rahatlayacaksın.
Önceden ulaşım ile alakalı bloğum vardı ama beklenen ilgiyi görmeyince bloğu silmiştim. Teknolojiye ek olarak saçma bir şekilde ulaşıma merakım var.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
dinen kimseye karışmam ama bence kalbini inandığına aç onunla bir varlık gibi konuş ilaçlardan uzak dur sakin bir yere git biraz kendini biraz doğayı ve fazlaca hayvanları sev eminim ki kendini bulacaksın (= hayat seni seviyor ! seviyor olmasaydı bu sabah nefes alabilirmiydin ?

sana örnek bir video göstericem biraz ağır olur ama yerinde olur bence
(=