Çok soğuk su ile duş

Bu konuyu okuyanlar

pisiko_212

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Merhaba arkadaşlar.
Bendeniz yaz kış farketmez soğuk suda yıkanırım.Doğalgaz kullanmam bizzat şebeke suyu ile yıkanırım.İnternette yazılanlara göre bu yaptığım oldukça faydalı ancak hiç sıcak su kullanmayınca su oldukça soğuk oluyor haliyle.30 saniye suyun altında kalamıyorum.Suyun altından çekilip birkaç saniye ısınıp sonra bir daha giriyorum.Kafamı biraz uzun tutarsam alın kaslarımda ağrı yapıyor.Bu derece soğuk.Herşeye rağmen ben bu suda yıkanmayı seviyorum,açıkcası soğuk havalarda bayağı bir yararını görüyorum herkes üşürken ben kısa kollu dolaşabiliyorum ama ilerde benim için sağlık konusunda bir sıkıntı yaratır mı?

green1987

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Kesinlikle soğuk duş sıcak duştan çok daha iyi. Sağlık açısından üşütme kısmı aşılırsa başka herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Arcath

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Sorunuzun cevabını bilmiyorum, ben bir soru soracağım müsadenizle.
Sıcak suyu neden tercih etmiyorsunuz, neden soğuk su?

emirardagumus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Fazla soğuk tavsiye etmem. Kalbi yorabilir, çarpıntı filan yapabilir. Soğuk su iyidir, cildi diri tutar, sarkmaları önler filan ama aşırıya kaçmamak lazım bence. Ciddi sağlık sorunları olabilir sonra.

green1987

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
özellikle saçlar için soğuk saç kullanılmalı. Vücut için belki ılık olabilir.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Şok geçirmemeye ve hasta olmamaya dikkat et yeter .Yaptığın iyi gibi ama bence çok az da olsa sıcak su kullan en azından yakmayacak kadar soğuk olmasın.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Çok fazla soğuk sağlık açısından bencede iyi değil ama soğuk suyla saçınız nasıl yağlanmadan durabiliyor :)

pisiko_212

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Merhaba arkadaşlar

Artık suyu biraz ılıttım.Tam soğuk girmiyorum bir süredir.İlerde sıkıntı çekmek istemiyorum.

@Arcath Sıcak su yorgunluk yapar.Ama soğuk su sizi zinde tutar. Kilo vermeye de yardımcı olur çünkü metabolizmayı hızlandırır.

@Harnapazade Saçlarım sürekli kısadır.Fazla uzatmadan keserim.Çünkü saçlarıma şekil veremiyorum.Çok sık, çok kalın ve düz değil.Zaten saçlarım genel olarak yağlı.

metinali

Doçent
Reaksiyon puanı
49
Merhaba arkadaşlar

Artık suyu biraz ılıttım.Tam soğuk girmiyorum bir süredir.İlerde sıkıntı çekmek istemiyorum.
En doğrusunu yapmışsın. Özellikle kendinizde veya ailede tansiyon ve kalp hastalığı varsa çok daha dikatli olmak lazım.
Ilık su en iyisi. Ben biraz ılık soğuk arası seviyorum.

pisiko_212

Asistan
Reaksiyon puanı
62
En doğrusunu yapmışsın. Özellikle kendinizde veya ailede tansiyon ve kalp hastalığı varsa çok daha dikatli olmak lazım.
Ilık su en iyisi. Ben biraz ılık soğuk arası seviyorum.
Evet ne olur ne olmaz aşırıya kaçmamak lazım.Sonuçta ben bir Rus değilim ve vücudum bir yerden sonra sıkıntı gösterebilir.Bu riski göze almak istemiyorum.

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Hocam ne yaptın sen? Ben yazın bile sıcak suyla yıkanıyorum hatta çok üşüyen biriyim şu an evin içi 24.5 derece annem yazlık pijama ile otururken ben kazak ile oturuyorum :D

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Hocam ne yaptın sen? Ben yazın bile sıcak suyla yıkanıyorum hatta çok üşüyen biriyim şu an evin içi 24.5 derece annem yazlık pijama ile otururken ben kazak ile oturuyorum :D
Ben de sıcağı çok sevmiyorum evdekiler seviyor tam tersi sinir ediyolar beni :):)

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Ben de sıcağı çok sevmiyorum evdekiler seviyor tam tersi sinir ediyolar beni :):)
Aynısını rahmetli anneannem ile hep yaşıyordum. Ben klimayı 24 derece çalıştırıyorum gizli gizli o da 22 dereceye alıyordu. Normalde yaşlılar da sıcağı sever ama benim anneannem tam tersiydi :D

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Ben de sıcak seviyorum. Bir kere yazın montla dolaştığımı hatırlıyorum :D (üşüdüğümden değil)

pisiko_212

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Yaptığınız iyi değil aslında.Üşütmeniz çok kolay olur. Vücudu sıcağa alıştırmak pek iyi değil. Bizzat annem çok sıcağı sever ve sürekli hasta olur.

ContentWriter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yazın sorun yok elbette, kışın şok geçirebilirsin.
Soğuk havada soğuk suyla duş almanın anlamı yok.
Mümkünse hamama gidip terleyin hatta.

BelkScilk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Soğuk su ile duş almak iyi diyorlar,bende sıcak suyu seviyorum hamam gibi olcak...:):p:D

oguzhanq

Asistan
Reaksiyon puanı
94
bende öyleydim sinüzit oldum alırım bi ho

zetkinlik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Baş ağrısı yapacak kadar soğuk olan suyun yarardan çok zarar getireceğini düşünüyorum

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Soguk su ile elbette duş alınmaz nedeni kalp krizine davetiye çıkarmasıdır bu bağlamda oluşabilecek sorun kalp ritimlerinin düzensiz tekrarlarmasıdır.

Peygamber Efendimiz (s.a.v) duş sonrası ayaklara soğuk su ilave ederdi. Bunun baş ağrısı için faydalı olduğu da bilinmektedir.

MrSmoke94

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Merhaba arkadaşlar.
Bendeniz yaz kış farketmez soğuk suda yıkanırım.Doğalgaz kullanmam bizzat şebeke suyu ile yıkanırım.İnternette yazılanlara göre bu yaptığım oldukça faydalı ancak hiç sıcak su kullanmayınca su oldukça soğuk oluyor haliyle.30 saniye suyun altında kalamıyorum.Suyun altından çekilip birkaç saniye ısınıp sonra bir daha giriyorum.Kafamı biraz uzun tutarsam alın kaslarımda ağrı yapıyor.Bu derece soğuk.Herşeye rağmen ben bu suda yıkanmayı seviyorum,açıkcası soğuk havalarda bayağı bir yararını görüyorum herkes üşürken ben kısa kollu dolaşabiliyorum ama ilerde benim için sağlık konusunda bir sıkıntı yaratır mı?

Duyduğuma göre soğuk suda yıkanmak kilo verdiriyor.

Reaksiyon puanı
617
Bizim bi amca vardı piskolojik sorunları vardı. Oda yaz kış soguk suyla duş alırdı. Gerçi hala öyle. Bende piskolojik sorunları olduğu icin öyle yapıyo sanıyodum. Demekki başkalrıda yapıyomuş :)

oguzhanq

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Bizim bi amca vardı piskolojik sorunları vardı. Oda yaz kış soguk suyla duş alırdı. Gerçi hala öyle. Bende piskolojik sorunları olduğu icin öyle yapıyo sanıyodum. Demekki başkalrıda yapıyomuş :)
bizde pek normal değiliz

zetkinlik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Duyduğuma göre soğuk suda yıkanmak kilo verdiriyor.
Sıcak su Toksinlerin atılmasına soğuk su da kalori verilmesine sebep oluyor diye biliyorum. Başlangıçta sıcak suyla yıkanıp banyo sonunda da hafif soğuk suyla yıkanmak vücuda iyi geliyor diye biliyorum (Doktor Değilim)

MrSmoke94

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Sıcak su Toksinlerin atılmasına soğuk su da kalori verilmesine sebep oluyor diye biliyorum. Başlangıçta sıcak suyla yıkanıp banyo sonunda da hafif soğuk suyla yıkanmak vücuda iyi geliyor diye biliyorum (Doktor Değilim)

güzel açıklamışsın bende haberlerde duymuştum