Çok kararsızım

Bu konuyu okuyanlar

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Fazla kararsızım, bir alışveriş merkezine gidiyoruz ne yiyeceğime bile bazen zor karar veritorum. Nasıl kurtulurum ? Bir telefon almak için 1 sene günde 50 kez fikir değiştirdim :D gerçekten fazla kararsız olabiliyorum ve artık yavsş yavaş bu hayatımda daha çok sorun olmaya başladı. Önerilerinizi bekliyorum.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Kararsz kaldığında çoğunluğa göre hareket et. Birilerinden yardım al.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Kararsızlığı hepimiz yaşarız, ne yemek meselesi o kadar önemli değil ama önemli meselelerde önüne kağıt kalem alıp seçeneklerin artılarını ve eksilerini listeleyerek kendine bir yol haritası çizebilirsin.
Bu artı eksileri kafanda yapma kafan daha da karışır. Mutlaka bir kağıda karala.

Yukarıda arkdaş da değinmiş. Toplumsal akıl diye bir şey var. Herkrsin tercih ettiği markalar, ürünler, araçlar belli sebeplerden çok seçiliyordur sen de onları takip edebilirsin.

siannn

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Fazla kararsızım, bir alışveriş merkezine gidiyoruz ne yiyeceğime bile bazen zor karar veritorum. Nasıl kurtulurum ? Bir telefon almak için 1 sene günde 50 kez fikir değiştirdim :D gerçekten fazla kararsız olabiliyorum ve artık yavsş yavaş bu hayatımda daha çok sorun olmaya başladı. Önerilerinizi bekliyorum.
herşeyi o kadar ciddiye alma değmez bence şuana kadar çok düşünerek hareket yaptın sanırsam sonuç ne ona göre hareket et

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Sonuç yok galiba

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Tek almam gereken kararlar olabiliyor. Hayatımda her zaman yanımda birileri olmayacak.
O durumlarda ise duygularına değil aklına mantıklı geleni seç. Yani en basitinden artı ve eksileri bir kağıda yazıp k sabitinden değer verip fazla çıkana yönel.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
O durumlarda ise duygularına değil aklına mantıklı geleni seç. Yani en basitinden artı ve eksileri bir kağıda yazıp k sabitinden değer verip fazla çıkana yönel.
Bilmiyorum, duygularıma göre haraket etmediğimde yaptığım şey mantıksız geliyor. Kağıda dökme şeyni denicem.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Bendede var ama hoşuma gidemi alıyorum

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Bilmiyorum, duygularıma göre haraket etmediğimde yaptığım şey mantıksız geliyor. Kağıda dökme şeyni denicem.
Şeyni mi deniceksin ;)

Bu problemi şöyle düşüneblirsin bende hep öyleydim. Mesela sen kırmızı t-shirti beğendin yanındakiler mavi almanı istiyor.Onları dinlersen kararsız kalırsın . Onları dinleme ve kırmızıyı al.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Şeyni mi deniceksin ;)

Bu problemi şöyle düşüneblirsin bende hep öyleydim. Mesela sen kırmızı t-shirti beğendin yanındakiler mavi almanı istiyor.Onları dinlersen kararsız kalırsın . Onları dinleme ve kırmızıyı al.
Ben ikisi arasında kalıyorsam :D

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Gözüne en çok çarpandan ziyade yine çoğunluğu dinlemelisin. Çünkü ikisinde de eşit gözle bakıyorsan çoğunluğun seçtiği o seçeneği 1 tık ileri taşır. Sen farklı çoğunluk farklı ise kendi istediğini seç.

deter1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bende çok kararsız bir insanım ve böyle durumlarda yakınımdakilerin fikirlerini alıyorum. Bazen bana koyun kafalı diyorlar fakat kendim düşünmek için bu kadar uğraşacağıma yanımdakiler düşünsün :) İyi Forumlar

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,129
Bazen hayatı akışına bırakmak lazımdır,ne kadar çok ,onun kılı var,bunun yumağı var,bunu şurası böyle,yok burası böyle,onun busu varmış,bunun şusu varmış,vs vs vs diye hayatı düşünerek hareket ederseniz,ne yediğinizin tadını,nede yaşadığınız hayatın tadını alırsınız,kararsızlık çoğaldıkça saplantı haline gelir,bırakın 4+4 lük olmasın,birazda kusurlu olsun,ne var sanki,ucunda ölüm mü var.

Davşan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fok balıkları da çok yalnız ama hiç bir fok balığını şikayet ederken göremiyorum.Sen de fok balıkları gibi ol problemlerini içten yaşa dışa yansıtma.