Çok iyi bir bilgisayar mı PS4 mü?

Bu konuyu okuyanlar

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, geçmişte oyunların grafiklerinden tatmin olmadığım için pek oyun oynamazdım. Fakat şimdi ciddi ciddi oyunların geliştiğini görmekteyim. İlk adımı atma konusunda ise kararsız kaldım, sizce PS4 (Henüz çıkmadığını biliyorum fakat ilk incelemeler ve görüşleri okuduğunuzu varsayıyorum) mü almalı yoksa 2K çözünürlükte full ayarlarda oynayabileceğim bir bilgisayar mı? Bilgisayar alırsam yanına muhtemelen bir de Xbox 360 kontrolcüsü alırım. Bazı arkadaşlar oyun konsolda oynanır demiş, bu konuda tecrübeli konsol ve masaüstü oyuncularından mümkünse tarafsız tavsiye alabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

Edit: Oynayacağım oyunlar genelde açık dünya oyunları ve araba yarışları. Gran Turismo ve diğer exc. oyunlar aklımı çeliyor.

paduwan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2sini de kullanmak en güzeli. ps4 yerine XBOX ONE olucak ama.

Dea

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Bana Kalırsa Bilgisayar Ama Bütçen Ne Kadar Oda Var

jack bauer

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
En basitinden şöyle açıklıyım ben cod:mw2 yi hem pc de hemde konsolda oynadım ama bana göre konsolda oynamanın verdiği zevk başkaydı. Ayrıca tek kumandada her şey elinin altındaydı o yanı güzel. Konsolda koltuğa yayılıp oynamanın zevki başka tabi.

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2sini de kullanmak en güzeli. ps4 yerine XBOX ONE olucak ama.

Xbox One kesinlikte tercihim olmayacak, PS4 yada bilgisayar alacağım. :)

Bana Kalırsa Bilgisayar Ama Bütçen Ne Kadar Oda Var

2K çözünürlükte full ayarlar demiştim. :)

En basitinden şöyle açıklıyım ben cod:mw2 yi hem pc de hemde konsolda oynadım ama bana göre konsolda oynamanın verdiği zevk başkaydı. Ayrıca tek kumandada her şey elinin altındaydı o yanı güzel. Konsolda koltuğa yayılıp oynamanın zevki başka tabi.

İşte ben de kendime ortam kurup masaya direksiyon kurmayı ve FIFA-NBA gibi oyunlar için de USB Xbox kontrolcüsü almayı planlıyorum.

yigott

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2k full ayarlar da oynatacak pc sana minimum 3500 4000 tl falan olur ondada 35 40 fps alırsın oyunlardan 2k dan bahsediyoruz...

Amacın oyunsa konsol almalısın.Ama Xbox One ı bi düşün derim kontrolcüsü bir muhtesem.

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2k full ayarlar da oynatacak pc sana minimum 3500 4000 tl falan olur ondada 35 40 fps alırsın oyunlardan 2k dan bahsediyoruz...

Amacın oyunsa konsol almalısın.Ama Xbox One ı bi düşün derim kontrolcüsü bir muhtesem.

Xbox One zaten ülkemize geç gelecek, ben ülkeme değer vermeyen firmanın ürününü almak için kendimi paralayamam. Ayrıca PS4'ün donanımsal anlamda bir tık daha hızlı olduğu biliniyor ve kullananlar PS4'ün kontrolcüsünün çok iyi olduğunu söylüyor. :)

yigott

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Xbox One zaten ülkemize geç gelecek, ben ülkeme değer vermeyen firmanın ürününü almak için kendimi paralayamam. Ayrıca PS4'ün donanımsal anlamda bir tık daha hızlı olduğu biliniyor ve kullananlar PS4'ün kontrolcüsünün çok iyi olduğunu söylüyor. :)

iMac falan kullanıyosun ozaman ? Veya Mac Pro Falan alıcan pc secersen ?

Bahsettigin Firma MİCROSOFT yani.

Xbox ın kontrolcusuyle mukayese bıle edılemez 360 ın kontrolcusu bıle ele okadar ıyı oturuyor ve okadar tok duruyorki elde ps3 kontrolcusu yanında bir hic kalıyordu...

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Üzülerek PS4 kontrolcüsünü denediniz mi demek istiyorum.

jack bauer

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
İşte ben de kendime ortam kurup masaya direksiyon kurmayı ve FIFA-NBA gibi oyunlar için de USB Xbox kontrolcüsü almayı planlıyorum.

hocam şayet yerinde var yazdığına göre güzel bir tv ile konsol gayet iyi gider. Amacın sırf oyun zaten emin ol aldığın oyunlarda seni baya götürür ben mw2 ile 3 yıl aralıksız oynamaktan cd nin çatladığını bilirim.

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Ben çok iyi bir pc yi tercih ederim 12 senedir pc de oyun oynuyorum konsola geçmeyide düşünmedim hiç bir zaman :) 2-3 bin tl ye toplanır iyi bir sistem Full hd olarak oynanır her oyun 2k ya bile gerek yok pc de oyun oynamak daha zevkli bence.

MyNickname

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çok iyi bir pc 3 yol sonra çok iyi bir pc olmayacak ama ps4 en az 5 yıl sıkıntısız her oyunu kasmadan oynatır ve buna konsolda oyun oynamanın verdiği keyfi de ekle

Ruberto

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çok iyi bir pc dediğin nerden baksan 2-3 bin TL. Ama ps4 1400 TL. Bence ps4

(PS63)

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Çok iyi bi pc oyun olarak en fazla 3 yıl oynatır
Ama konsol 7/10 yıl arası...

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Xbox 360 bana göre çok daha ergonomik ve kullanışlı bir konsolken Türkiye'de yıkılamayan ps3 tabusu üzerine adamlar niye Türkiye'ye yatırım yapsın ki adamlara suç bulmamak gerek. Xbox One ilk tercihim olurdu konsol alacaksam. Bunun dışında bilgisayar sürekli kendini geliştirebilen bir aygıt olduğu için bilgisayar almak daha mantıklı 2-3 ps4 e özel oyun için ps4 almak bana mantıksız geliyor ki senaryoları 5-7 saat arası değişiyor giderim bir cafeye bitiririm. Ayrıca bir oyuna 100-200 tl arası para vermek te absürt bana göre. Dediğim gibi sağlam bir pc çok daha keyiflidir bana göre. Ayrıca bazı arkadaşlar koltuk zevkinden bahsetmiş. Pc'ye takılabilen oyun setlerinden haberiniz yok sanırım.

(PS63)

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Varda
Sizin tüm zamanların en iyisi
the last of us
Beyond two souls
Gow serisi
Uncharted serisi
Bu ex oyunlar bile konsol almaya yeterli sebeplerdir
Ayrıca oyun konsollarina artık atari gözünde bakılmıyor bildigin ev eğlence sistemi ve multimedya canavarı
Ve illaki oyunları sıfır kutulu almaya gerek yok 2.el alın veya psn'den alın daha ucuza

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Iyi bir bilgisayar 3 yıl boyunca(donanım yetme sorunu) konsolun yapabildiklerini yapar ama konsol pcnin yapabildiğini ne kadar yapar bir düşünün.

Konsolun bana göre tek artısı oyunları yıllarcq rahat oynamak.
Pcde 50 tane oyunu indir dene, beğenirsen illegal şekilde oynarsın.
Ps4te demo vardır heralde, ama oyuna sahip olmak için en az 200 lira bayılırsın.
Tek oyunla yıllarca oynarım derseniz sıkıntı olmaz heralde.
3 yılda bir donanıma masraf mı mantıklı olur yoksa ps4te bir oyunu almak için uğraşmak mı?

(PS63)

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Oyun konsolda oynanır
Özellikle hiç bir zaman pc'ye çıkmayacak olan film tadında olan ex oyunlar
Bu arada oyunları çıktığı gün kutulu almak şart değil
Psn'den indirme var 2.el pazarı var varda var yani
+ Ps4 kirilabilen son konsol yani yakın bi zamanda hack'lenebilirde ;)

drake565

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayar çünkü kaçak oyun yükleyebilirsin bütçen ps4 oyunlarına yetiyosa ps4 al