Çok fazla şehidimiz var

Bu konuyu okuyanlar

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Esad'la görüşe idik

İdlibten çekilse idik

Bunlar olmazdı, kanı kanla kapatamassınız, ölen öldü daha fazlasını öldürsen ne olacak?
sadaukar kardeşim 3.dünya savaşı çıkmış....sınırlar açılmış...sen barış ve kardeşlik nutukları çekiyorsunuz..Hümanist olmak için yanlış bir zamanlama dostum....Pragmatik olma zamanı Analitik düşünce zamanı Metafor yapmak için yanlış bir zaman dilimi ne yazık ki....savaş başladı....Kapılar açıldı vatan hainlerini yabancıları avrupaya postalıyoruz..en azından burası güzel bir taraf....olumlu tarafından düşün...işin sonuna bakmak lazım.....

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
sadaukar kardeşim 3.dünya savaşı çıkmış....sınırlar açılmış...sen barış ve kardeşlik nutukları çekiyorsunuz..Hümanist olmak için yanlış bir zamanlama dostum....Pragmatik olma zamanı Analitik düşünce zamanı Metafor yapmak için yanlış bir zaman dilimi ne yazık ki....savaş başladı....Kapılar açıldı vatan hainlerini yabancıları avrupaya postalıyoruz..en azından burası güzel bir taraf....olumlu tarafından düşün...işin sonuna bakmak lazım.....
Bir yere postaladığın yok, Avrupa önlemini yıllar önce aldı, geçti bitti o işler

Realistik olmaktır bu. Hümanist olmak değil ben bıktım artık bu oyundan, yıllardır bir sürü şehidimiz gelir, herkes sonra birden milliyetçi kesilir, sonra birbirine küfür eden adamlar bir araya gelir poz verir operasyon yapacağız şehitlerin kanı yerde kalmayacak der

dağ taş vurulur gaz alınır, iki üç tanede karşı taraftan öldürülür, sonra bu döngü tekrar edilir

Suriye'de dünyanın en büyük petrolü dahi olsa şehidimiz karşısında değersizdir, aylardır herkes Esad'la görüşün idlibten çekilin diye boşuna demiyor, eğer çekilse idik o şehitler olmazdı

Savaşı savaşla, kanı kanla kapatmassın

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Bence böyle konularda halkada sorulmalı ne kadar zor durumda olsalarda suriyeliler gitmeli onlar burda yan gelip yatıp gayrimeşur işler yaparken bizim askerlerimiz açı çekiyor şehit oluyor

Süriyeliler ya yardım etsin yada gitsin

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Bence böyle konularda halkada sorulmalı ne kadar zor durumda olsalarda suriyeliler gitmeli onlar burda yan gelip yatıp gayrimeşur işler yaparken bizim askerlerimiz açı çekiyor şehit oluyor

Süriyeliler ya yardım etsin yada gitsin
Referandum olurda sonucu belli ama....

Ekli dosyalar

• caps_1582883577207cps.png
    caps_1582883577207cps.png
    152.9 KB · Görüntüleme: 110
  • caps_1582883577207cps.png
    caps_1582883577207cps.png
    152.9 KB · Görüntüleme: 100

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
PYD-PKK-IŞİD örgütlerini temizlemek sınır güvenliğimiz için önemliydi fakat Suriye devleti ile savaşmak yapılacak en mantıksız ve zarar verici hareket olur.

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
PYD-PKK-IŞİD örgütlerini temizlemek sınır güvenliğimiz için önemliydi fakat Suriye devleti ile savaşmak yapılacak en mantıksız ve zarar verici hareket olur.
çok haklısın ama birtakım yasaklar başlamış durumda fiili savaş durumu var...

Ekli dosyalar

• caps_1582886565467cps.png
    caps_1582886565467cps.png
    186.9 KB · Görüntüleme: 107

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,141
Yazık çok yazık.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
hava sahasına hakim olmadan ya da savunamadan bir yığın askerin orada işi ne? hedef de bariz şekilde esad. oraya resmi giriş sebebi rejimden kaçan mülteci sorunu ve mültecilerin akınını engellemek için rejime karşı güvenli saha oluşturmaktı kağıt üstünde. ypg değil. o güvenli sınır da yaklaşık 15-20 kilometrelik bir şeritti. idlib'i dahi içermeyen. ama bir adam eset eset diye inat edince sonuçlarını kimlerin çektiğini görüyoruz. sonuç; mülteci sorunu çözülmedi, paşalar gibi gelip nargilelerini içtiler milyonlarcası; askerimiz de kurbanlık koyun gibi hava saldırısına açık bir şekilde sıcak çatışma sahasına sokuldu.

yani gençler neden suriye'deyiz diye sormakta haklılar. aynı masal bininci kere söylendiği zaman daha etkili olmuyor maalesef.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Şehit olan tüm Mehmetçiğimizin mekanı cennet olsun. Çok üzücü bir durum. Hem de kandil günü.

Bu üzüntü üzerinden siyaset yapılmamalı. Biz söylemiştik, demekle bu işler çözülmüyor sonuçta. Kimse askerlerimizin bu şekilde şehit olmasını istemezdi.

Şehitlerimizin ailelerine başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum.

Reaksiyon puanı
2,554
Bence bu mesele bu kadar basit bir mesele değil.Bu mesele Akdeniz'e kim hakim olacak gelecekte bunun meselesi eskiden Osmanlı zamanında akdeniz hakimiyeti bizdeydi.Şimdi de hiçbir ülke bir daha hakimiyetimize girmesini istemiyor.Rusya dost değil öyle olsa oraya savunma sistemleri kurmazdı devletler dost olmaz zaten hep çıkar ilişkisi vardır Rusya'nın her zaman hayaliydi akdeniz ve hala da öyle bence.Natoya bağlıyız güya ama herhangi somut bir destekleri yok bize çünkü onlarında işine gelmez bizim Akdeniz'de hakim bir ülke olmamız.Yine yalnız kaldık her zamanki gibi tarih tekrar ediyor resmen.Hep diyoruz ya türkün türkten başka dostu yoktur diye hakikaten öyle şuanda bir yola girdik ya tam kazanacağız yada tam kaybedeceğiz.Allah yardımcımız olsun inşallah.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Şehidlerimize Rabbimden rahmetler, gazi ve yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.
Orada ne işimiz vardı diyen arkadaşlar, hiç kendinize "ABD'nin, Rus'un, İran'ın orada ne işi vardı?" diye sordunuz mu?
Bu mevzu basit bir Suriye konusu değil, bu mevzu benim devletimin, milletimin var olma savaşıdır, beka mücadelesidir.
Anlayın bunu artık.

Partilerin de, siyasetin de canı cehenneme. Suriye artık bizim Çanakkalemiz olmuştur. Bugün topyekün kalblerimiz, yüreklerimiz can Mehmed'imizin yanında olacaktır, olmak zorundadır.

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Şehit olan tüm Mehmetçiğimizin mekanı cennet olsun. Çok üzücü bir durum. Hem de kandil günü.

Bu üzüntü üzerinden siyaset yapılmamalı. Biz söylemiştik, demekle bu işler çözülmüyor sonuçta. Kimse askerlerimizin bu şekilde şehit olmasını istemezdi.

Şehitlerimizin ailelerine başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum.
Durumun hassassiyeti sebebiyle konuyu fazla kaşımadan durum tespiti ve izleme pozisyonuna geçme zamanı geldi....bekle ve gör zamanı...

Pfwin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bu gece tarihe yansıyacaktır ve Türk milleti bu hain saldırıyı hiçbir zaman unutmayacaktır. Allah şehitlerimizi rahmet etsin,onları cennetle mükafatlandırsın şehit ailelerine ise sabır versin
?

Son düzenleyen moderatör:

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Bu arada Milli Savunma Bakanımızın verdiği bilgiye göre 33 can'ımızın şehadetine mukabil 329 rejim askeri öldürülerek bir can'ımıza karşılık tam 10 askerleri öldürülmüş ve misliyle intikamımız alınmıştır. Ayrıca bi dünya dolusu da askeri teçhizat zayiatı verdilirmiş olup, tank, obüs, hava savunma sistemleri, zırhlı araç vb. imha edilmiştir.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Bu arada Milli Savunma Bakanımızın verdiği bilgiye göre 33 can'ımızın şehadetine mukabil 329 rejim askeri öldürülerek bir can'ımıza karşılık tam 10 askerleri öldürülmüş ve misliyle intikamımız alınmıştır. Ayrıca bi dünya dolusu da askeri teçhizat zayiatı verdilirmiş olup, tank, obüs, hava savunma sistemleri, zırhlı araç vb. imha edilmiştir.
Hocam can bizden gittikten sonra Suriye'yi dümdüz yapsalar ne fayda. O Mehmet'in annesine babasına bu durumu anlatamayız.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,141
33 sayısına inanmana mı şaşırayım, intikam deyişine mi şaşırayım bilemedim ağabey.
Şehit sayısı 100'den fazla. Daha da artacak gibi duruyor.

• Beğen
Reactions: bud

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Açıkçası bütün teröristler ölsün, yine de bir şehidimiz kadar değerli olamaz. Benim babam da asker olduğu için durumu biraz anlayabiliyorum. Kendisi anlatırdı şehit haberini vermek için ailelerin evlerine gittiklerini. Gerçekten yürek dayanmayan acılar bunlar.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Tüm şehitlerimize Rabbim rahmet eylesin mekanları cennet olsun inşallah, ülkemizin başı sağ olsun, vatan sağ olsun.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Bire bin alsan da o bir gitmiştir. Birde gitse, onda gitse bizden giden gidiyor, onların hepsi yok olmuş ne yarar?

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
IŞİD'den farksız terörist guruplarla beraber Suriye devletine ait topraklarda şehit veriyoruz ve hala çıkıp birileri saçmalayabiliyor inanılmaz bir ülkeyiz.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
IŞİD'den farksız terörist guruplarla beraber Suriye devletine ait topraklarda şehit veriyoruz ve hala çıkıp birileri saçmalayabiliyor inanılmaz bir ülkeyiz.
boşuna demiyoruz provokasyona gelmeyin, kan kanla kapatılmaz diye

şu saatten sonra idlib artık bitmiştir, artık kalan askerlerimizi düşünüp hemen tahliyelere başlayıp oradan çekilmemiz gerekir

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
İblibi Ruslara birakip çıkılması daha mantıklı tabi suriyeyi işgal etme Rusya ile bölüşme niyeti varsa bilemem...

Son düzenleme:

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Biraz fotoğraflar çekildi....istanbul yollarında herkes kendi evine haydi bakalım....

Ekli dosyalar

• caps_1582907040076cps.png
    caps_1582907040076cps.png
    245.8 KB · Görüntüleme: 97
  • caps_1582906864203cps.png
    caps_1582906864203cps.png
    252.2 KB · Görüntüleme: 94
  • caps_1582907270558cps.png
    caps_1582907270558cps.png
    235.1 KB · Görüntüleme: 94
  • caps_1582907377633cps.png
    caps_1582907377633cps.png
    164.3 KB · Görüntüleme: 92

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
Bu işin altında Amerikan'ın bir parmağı çıkacak gibi geliyor bana. Rusya Türkiye ile görüşmeler halindeyken 3-5 gün sonra Putin Türkiye'ye gelecekken göz göre göre neden vursun Türkiye'yi diye düşünüyorum. Esad'ta vurabilecek g.t yok zaten arkasında biri olmadan. Bunca senedir Ruslar ile sınırız Türkler'in inadınıda bilir öldürerek tehtit ederek oralardan çıkmayacağımızı veya korkkup geri çekilmeyeceğimizide bilir.
Bu ihtimal de kafamda var. Kesinlikle Rus haberlere bakmam gerekiyor.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Adam bu konuda bile siyaset yapıyor klasik hemen amerika diyor.. yav kardeşim size yazıklar olsun başka birşey demiyorum..

Seneler öncesinde yapılması gereken şimdi yapılıyor mültecilere izin veriliyor ? Ee sonuç 0 ? Bugün pazarkuleye gittim , emin olun çok az mülteci var , ve ayrıca yunanistan hiç bir mülteciyi almıyor , yani mülteciler yine bizde kalacak salakmı adamlar .

Bu duruma getirenlerin Allah belasını versin diyorum sadece , şehitlerden biri tekirdağdan 23 yaşındaki arkadaşım dı , yazıklar olsun hepsine be ateş düştüğü yeri yakarmış . 2-3 gün sonra yine unutalacaklar , siyasetiniz batsın

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
Adam bu konuda bile siyaset yapıyor klasik hemen amerika diyor.. yav kardeşim size yazıklar olsun başka birşey demiyorum..

Seneler öncesinde yapılması gereken şimdi yapılıyor mültecilere izin veriliyor ? Ee sonuç 0 ? Bugün pazarkuleye gittim , emin olun çok az mülteci var , ve ayrıca yunanistan hiç bir mülteciyi almıyor , yani mülteciler yine bizde kalacak salakmı adamlar .

Bu duruma getirenlerin Allah belasını versin diyorum sadece , şehitlerden biri tekirdağdan 23 yaşındaki arkadaşım dı , yazıklar olsun hepsine be ateş düştüğü yeri yakarmış . 2-3 gün sonra yine unutalacaklar , siyasetiniz batsın
Bizim suçumuz ne? Biz sadece Ruslardan bahsediyoruz. Biz şehitlerin hakkında hiç bir şey konuşmadık.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Maalesef bu saatten sonra kapıları açmak bir çözüm olmayacak. İçlerinde gayet yerleşmiş, halinden memnun bir kitlede var. Git desen bile gitmez onlar yani. Ayrıca zaten adamlar kapıları kapattı biz açsak bile, almıyorlar. Kaçak yollarla geçebilenler geçer, diğer o gördüğümüz güle oynaya gidenlerde bir iki gün sonra kapıda beklemekten vazgeçip nargilelerini tüttürmeye döner.