Çok Fazla Disk Birleştirmek Sisteme Zarar Verir Mi?

Sisteme Zarar Verir Mi ?

• Kullanılan toplam oy
    6
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

teyojuvewu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başlıkta da belirttiğim gibi Windows'un kendi disk birleştiricisi, IObit Smart Defrag 2 , Auslogics Disk Defrag , Piriform Defragger olmak üzere 4 farklı yoldan 2 hafta bir kez , bir de formattan sonraki günlerde disk birleştiriyorum bu kadar çok yapmak sistemi bozabilir mi ?

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Yazıları renkli ve kocaman yazmıyoruz.Forum kuralları.Diski birleştirmeden önce çözümleyin eğer %12 den fazlaysa birleştirebilirsiniz.

teyojuvewu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yazıları renkli ve kocaman yazmıyoruz.Forum kuralları.Diski birleştirmeden önce çözümleyin eğer %12 den fazlaysa birleştirebilirsiniz.
Hocam mesajı düzenleme yetkim aşağıda var olarak görülüyor ama hiç bir yerde düzenle seçeneğini göremedim.

Bir dakika şimdi gördüm ana mesajı değiştiremiyor muyuz ?

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
Her şeyin fazlası zarar.her gün yapmana gerek yok.hafta da 1.ya da ayda 1 yapman yeterli.

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
herhangi bir sorun olmaz ancak o sıklıkta yapmanın bir yararı da olmaz

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Bende 120 gb ssd sata2 ve 500 gb sata 32 mb 2 tane harddisk takılı, 3 yıldır bir kere bile disk birleştirme yapmadım :D zaten ssd harddisklerde disk birleştirme iyi değilmiş, diğerini zaten depo olarak kullanıyorum, disk birleştirme işini 2 ayda bir yada 6 ayda bir yap hem sen rahat olursun hemde hardisk in fazla zorlanmaz, sürekli disk birleştirmelerde, harddisk yüzeyi zarar görür emin ol.