Coil Whine

Bu konuyu okuyanlar

Petrichor

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Arkadaşlar hepinize merhabalar yakın zaman içinde AMD XFX RX590 ekran kartımın ses sorunu olduğunu ve ne yapmam gerektiğini sordum ve fikir sahibi olmamda yardımcı olan yorum fazlaydı.Bende bunun üzerine aldığım yerden(teknobiyotik)bu sorunla ilgili mail attım ve bana ekran kartımı yollamamı istediler ve bende yolladım.Ellerine salı günü geçti ve perşembe günü beni arayıp,kartınız da Coild Whine sorunu olduğunu ve kartı değiştirmek istediklerini söyleyip bana SAPPHİRE ekran kartını tavsiye ettiler,yani söylediklerine göre soğutması ve hızı AMD XFX RX590'na göre daha iyiymiş,ellerinde bu kart olmadığı için bana bu kartı tavsiye ettiler sizin de görüşünüzü almak istedim,aslında ben ekran kartının para iadesini talep edip biraz daha para biriktirip Gtx 1070 yada Gtx1070ti alıcaktım böyle bir sorunla karşılaştıkdan sonra (Galiba 2 yıla alırım...) ama bekliyemem diye düşündüm ki zaten ekran kartının para iadesini yapmıyorlar en fazla beklerseniz 2 veya 3 gün içersinde tekrardan Amd XFX RX590 ellerine geçince göndere bileceklermiş...

1-AMD RX590 ile SAPPHİRE RX590 arasında ki fark var mı veya sayılıcak iyi yönleri var mı?

2-Değiştirmeyip 2 veya 3 daha bekleyip gene AMD RX590 ekran kartını mı alsaydım?

3-AMD ve SAPPHİRE aynı marka mı?

4-Tekrardan forum açmak istemiyorum Ryzen 5 2600x-750w Psu-işlemcili bir sisteme darboğaz yapmadan en fazla hangi yüksek ekran kartını taka bilirim?

Teşekkür eder,iyi günler dilerim...

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
AMD ve Nvidia mimari üretir, kartın kendisini firmalar yapar MSI, Asus vb. gibi. Elindeki kartın üreticisi XFX markası AMD'nin kendi ürünü değil yani. Sapphire RX 590'da AMD kartı yani ikisi de AMD sadece birini XFX diğerini Sapphire üretmiş. Bana kalırsa Sapphire daha iyi bir marka tabi. 2600X işlemcisi RTX 2080 bile kaldırır o konuda rahat ol iş senin bütçene kalmış.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Ekran kartı yine aynı yani sen bir ürün çıkardın sen bunu bir a101 saattın bide bim'e saattin onlarda dışını elledi satıyor ama azıcık da içini ellediler yani biri güzel bir şey daha ekledi yanına biri ise ellemedi onun gibi bir şey oluyor Sapphire daha iyi,i bir marka benim gözümde rahatlıkla alabilirsiniz.

Petrichor

Asistan
Reaksiyon puanı
26
AMD ve Nvidia mimari üretir, kartın kendisini firmalar yapar MSI, Asus vb. gibi. Elindeki kartın üreticisi XFX markası AMD'nin kendi ürünü değil yani. Sapphire RX 590'da AMD kartı yani ikisi de AMD sadece birini XFX diğerini Sapphire üretmiş. Bana kalırsa Sapphire daha iyi bir marka tabi. 2600X işlemcisi RTX 2080 bile kaldırır o konuda rahat ol iş senin bütçene kalmış.
Adamsınız görkem bey...

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ekran kartı yine aynı yani sen bir ürün çıkardın sen bunu bir a101 saattın bide bim'e saattin onlarda dışını elledi satıyor ama azıcık da içini ellediler yani biri güzel bir şey daha ekledi yanına biri ise ellemedi onun gibi bir şey oluyor Sapphire daha iyi,i bir marka benim gözümde rahatlıkla alabilirsiniz.
Teşekkür ederim efendim...

---- Mesajlar birleştirildi ----

Teşekkürler dostum...

Son düzenleme:

Petrichor

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Peki görkem bey ben bu ekranı taktıkdan sonra driverini amd sitesiden mi yapmam lazım yoksa sapphire den mi? bir fark var mı yani

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
kendi sitesindekini yapmanız daha doğru olur çünkü bileşen kayıtları farklıdır,tabi önceki kurulu olanı kaldırıp öyle kurulum yapın (=

Petrichor

Asistan
Reaksiyon puanı
26
kendi sitesindekini yapmanız daha doğru olur çünkü bileşen kayıtları farklıdır,tabi önceki kurulu olanı kaldırıp öyle kurulum yapın (=
Teşekkür ederim zaten kart sıfır gelicek kurulumu yoktur galiba?

Petrichor

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Ekran kartı elime ulaştı ve taktım aklında uzun süreden beri bir soru vardı hazır sizi bulmuşken konu açmadan sorayım.Şimdi bildiğiniz gibi amd ekran kartı için driveri yükleyince bize öneriler sunuyor bunların bazıları Amd freesync,Virtual super resoution ve gpu ölçekleme gibi şeyler bize açmamızı söylüyor ben bunları açarsam oyunlarda fps düşüşü yaşarmıyım?yani bunları kapatırsam 60 fpsden 70'e çıkar mı?