Coil Whine Sorunu Yaşıyorum (Coil Whine FPS Düşürür mü?)

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, 2-3 hafta önce bir sistem topladım. Şimdiye denk bir sıkıntım yoktu. Ekran kartının fanlarının belirli bir sıcaklıktan sonra çalıştığını biliyorum fakat benimkileri hiç çalışırken görmedim. Asus GPU Tweak II'yi kurup, fanları manuel moda alıp çalışıyor mu diye baktım. Çalıştıklarını gördüm ve yeniden otomatik moda aldım. Daha sonra herhangi bir oyun açtığımda FPS'de aşırı bir düşüş ve ekran kartında cızırtı sesi gelmeye başladı (oyun açık değilken veya oyunu kapatınca ses yok).

Sorun banada coil whine gibi geldi ama bu gpu tweak tan hemen sonra olması acaba psu ile bir bağlantısı varmıdır diye düşündürdü. Sizce sorun ne olabilir? Coil Whine fps düşürür mü? Acaba Psu yetersiz mi kalıyor?

Asus rog strix 1080 ti oc
i7 7700k
corsair h60 su soğutma(işlemci için)
Corsair CX650 psu
Asus rog strix Z270G anakart
16 Ram (kasanın 3 fanında ve ram,anakart,ekran kartında rgb led var)

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
nVIDIA'nın fıtratında coil whine var... artık coil whine olmayan model zor gelir...

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
CW denilen sorun ekran kartının fanının aksine kartın PCB'si üstündeki bobin vızıltısıdır. Sarmal bobinlerin iyi sarılamadığı durumda bu ses sorunu görülür. Genelde yük altında hissedilir. Servise gönderin. Büyük ihtimal değişim çıkacaktır...

İyi Forumlar...

Reaksiyon puanı
0
CW denilen sorun ekran kartının fanının aksine kartın PCB'si üstündeki bobin vızıltısıdır. Sarmal bobinlerin iyi sarılamadığı durumda bu ses sorunu görülür. Genelde yük altında hissedilir. Servise gönderin. Büyük ihtimal değişim çıkacaktır...

İyi Forumlar...
Gönderemiyorum ki, Amerikadan alınmıştı kart. Sıkıntı çıkarıyor :/

Reaksiyon puanı
0
Performansa herhangi bir etkisi yok. Rahatsız edecek düzeydeyse değilse kafanıza fazla takmayın sorun olmayacaktır.
Ama performasta düşüş var. Acaba bu gpu tweak 2 ile bir ayarımı bozdum. Ama formatladiktan sonrada devam ediyor bu performans sorunu. Çaresizim.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Ama performasta düşüş var. Acaba bu gpu tweak 2 ile bir ayarımı bozdum. Ama formatladiktan sonrada devam ediyor bu performans sorunu. Çaresizim.
Performans düşüşü CW yüzünden olmaz. MSI Afterburner ile stok ayarlara çekin. Ayrıca GPU Tweak 2 ile de stok ayarlara çekin.

Reaksiyon puanı
0
Performans düşüşü CW yüzünden olmaz. MSI Afterburner ile stok ayarlara çekin. Ayrıca GPU Tweak 2 ile de stok ayarlara çekin.
İki programlada ayarları stok ayarlarına getirdim, artık oyun açınca ekran kartından ses gelmiyor. Fakat hala performans sorunu yaşıyorum. sabit 144 fps aldığım oyun 60 lara kadar düşüyor çok dengesiz bir fps söz konusu.

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
ekran kartının biosunun güncellemesi var mı baktın mı hiç?

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
üretici sitesinden bak... tüm sürücüler ve bios sürümleride vardır...