Çocuk parkı serserileri

Bu konuyu okuyanlar

Yamaha50

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba evimizin hemen karşısında bir çocuk parkı var ve saat akşam 9 dan başlayıp gecenin 2 sine kadar içip çekip küfür ediyorlar
ben dahil mahallede yaşıyan herkez bu durumdan şikayetçi polis çagırmamıza ragmen işlem yapılmayıp polis gelip hadi dagılın diyor
herkez gidiyor yarın yine geliyorlar sürekli kagva oluyor benim sormak istedgim şey belediye başkanı ile görüşüp parkı yıktırıp otopark veya çardakları
kaldırıp normal oturma alanları oluşturmaları bunu belediye başkanın dan rica etsem imza toplasam böyle birşey olurumu yada ne yapmam gerekir bunun için?

bunun da altını çizim park çocukların oynaya bilecegi bir park degil sürekli ateş yaktıkları için parkın bagzı yerlerinde full yanıklar var ve çogu şey
kırılmış ve çardaklar da etrafı yanık pislik için de daha önce çardak vardı onu yaktılar kompile

Reaksiyon puanı
5,172
Merhaba evimizin hemen karşısında bir çocuk parkı var ve saat akşam 9 dan başlayıp gecenin 2 sine kadar içip çekip küfür ediyorlar
ben dahil mahallede yaşıyan herkez bu durumdan şikayetçi polis çagırmamıza ragmen işlem yapılmayıp polis gelip hadi dagılın diyor
herkez gidiyor yarın yine geliyorlar sürekli kagva oluyor benim sormak istedgim şey belediye başkanı ile görüşüp parkı yıktırıp otopark veya çardakları
kaldırıp normal oturma alanları oluşturmaları bunu belediye başkanın dan rica etsem imza toplasam böyle birşey olurumu yada ne yapmam gerekir bunun için?

bunun da altını çizim park çocukların oynaya bilecegi bir park degil sürekli ateş yaktıkları için parkın bagzı yerlerinde full yanıklar var ve çogu şey
kırılmış ve çardaklar da etrafı yanık pislik için de daha önce çardak vardı onu yaktılar kompile
Karakola gidip şikayetçi olmak çok daha kolay sonuca ulaşilabilir bir işlem. Belediyeden zamanında yol asfaltlaması istemiştik 5 yıl uğraştık.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Eğitim seviyesi düşük olduğu için sürekli bi olay oluyor bizim buradaki parklarda öyle denetim yok ondan.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
İslam dininden bihaber yetiştirilmiş bir nesilden başkasını beklemek ham hayaldır yeğen. Din deyince insanlar artık dudak kıvırıp sizi dinlemez oluyor. Halbuki insanları kanunla, te'diple yola getirmek imkansızdır. İnsan başına bir polis dikseniz bile bu yeterli olmayabilir. Lakin Kur'an ahlakı, Peygamber terbiyesi bütünüyle bu problemleri kökünden halleden bir çözümdür. Ne ki artık ne söylesek havada kaldığına göre boşa konuşmanın da pek bir anlamı kalmıyor. Ezcümle Kur'an ahlakının bu kadar hor görüldüğü bir toplumda terör, tedhiş, çürüme ve şikayet asla eksik olmayacaktır. Vesselam.

Reaksiyon puanı
5,172
İslam dininden bihaber yetiştirilmiş bir nesilden başkasını beklemek ham hayaldır yeğen. Din deyince insanlar artık dudak kıvırıp sizi dinlemez oluyor. Halbuki insanları kanunla, te'diple yola getirmek imkansızdır. İnsan başına bir polis dikseniz bile bu yeterli olmayabilir. Lakin Kur'an ahlakı, Peygamber terbiyesi bütünüyle bu problemleri kökünden halleden bir çözümdür. Ne ki artık ne söylesek havada kaldığına göre boşa konuşmanın da pek bir anlamı kalmıyor. Ezcümle Kur'an ahlakının bu kadar hor görüldüğü bir toplumda terör, tedhiş, çürüme ve şikayet asla eksik olmayacaktır. Vesselam.
Haklısınız mühim olan dini doğru ve düzgün anlatabilmek geri kalanı boş...

tEmptation

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Konuyu burdan nasıl ve neden dine çektin anlamadım. Dindar olup her türlü pisliği yapan insanları da gördü bu ülke.

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
Olay ne din nede eğitim seviyesi bana göre olay tamamen aile terbiyesi ve yetiştiriliş tarzıdır sen çocuğu doğurup sokağa başı boş bırakırsan o çocuğun düzgün bir birey olmasını bekleyemezsin insanlarımızda çocukları için gelecek kaygısı yok ne yazık ki.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Konuyu burdan nasıl ve neden dine çektin anlamadım. Dindar olup her türlü pisliği yapan insanları da gördü bu ülke.

İşte bir türlü anlaşılmak istenmeyen nokta da tam bu!
"Her türlü pisliği yapan dindar!"
Din ile pislik sözünü aynı cümleye sığdırdığına göre sana söyleyecek lafımız yok yeğen.
Sen git o sarhoş ve uyuşturcu müptelalarını belediyeye şikayet etmeye devam et.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
suriyede eğitilmemiş ne kadar zararlı varsa alırlarsa normal...

tEmptation

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
İşte bir türlü anlaşılmak istenmeyen nokta da tam bu!
"Her türlü pisliği yapan dindar!"
Din ile pislik sözünü aynı cümleye sığdırdığına göre sana söyleyecek lafımız yok yeğen.
Sen git o sarhoş ve uyuşturcu müptelalarını belediyeye şikayet etmeye devam et.
O zaman genelleme yapmaman gerekiyor. Senin kurduğun cümleden "ateist, deist olan herkes serseridir, ayyaştır" anlamı da çıkarılabilir.

Reaksiyon puanı
5,172
O zaman genelleme yapmaman gerekiyor. Senin kurduğun cümleden "ateist, deist olan herkes serseridir, ayyaştır" anlamı da çıkarılabilir.
Abimizin cümlesinden çıkarılabilecek tek şey dinin doğru öğretilip yasandığı sürece kişiyi kötülüklerden koruyan biri yanı olduğudur. Üstelik bu durum pek çok diğer dinide kapasamaktadır. Pek çok dinin temelinde güzel ahlak yatar.

macindows

Asistan
Reaksiyon puanı
59
dinle-ahlakın bir bağlantısı yok yaşadağımız şu dönemde.

Reaksiyon puanı
5,172
Dinle ahlakın bağlantısı her daim olmuştur ancak insanları dinine göre yada dindarlığına göre ahlaklı yada ahlaksız yorumunu hiç bir dönem yapılamamıştır. Gerçekten inanan insanda hangi din olursa olsun tanrı korkusu olur. Eğer bizler gerçekten inananla inanmayanı ayırabilseydik işte o zaman dinle ahlak eşanlamlı iki sözcük olurdu...

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Olay ne din nede eğitim seviyesi bana göre olay tamamen aile terbiyesi ve yetiştiriliş tarzıdır

Bak kardeşim, anlamakta zorlandığınızı biliyorum ama dini değerlerin insan hayatına birşey katmadığını zannetsen bile hiç olmazsa sosyoloji açısından bakabilirsin. Aile terbiyesi, insani değerler vb. iki türlü yoldan vücut bulabilir. 1. Bugün batıda olduğu gibi kanun ile. 2. Tarihten, geçmişten tevarüs yoluyla. Bizim ülkemizde ise bu genelde geçmişten, tarihten tevarüs yoluyla elde ettiğimiz değerlerdir ki bu da genelde dinden, dini değerlerden istinbat eder.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Din ahlâkın kemale ermesi için gönderildi. Lakin demek istediğinizi de anlamıyor değilim. Fakat bu hükme bir hususu karıştırmış olmanızdan vardığınızı tahmin ediyorum. Din eşittir müslüman değildir kardeşim. Din eşittir dinin kendisidir, özüdür, ruhudur. Bir dini hakkıyla temsil edebilecek ve her yaptığı işi aynı zamanda dini ilzam edebilecek tek kişi var o da o dinin peygamberidir. Sizi haklı gibi kılacak hususlar din kavramına halel getirmez. Çünkü camiye gittiği halde, namaz kaldığı halde her türlü haltı yiğen omurgasız tipler her zaman olmuştur yine de olacaktır.

Bir gün yolda yürürken önüm sıra elinden tuttuğu çocuğuyla yürüyen çarşaflı bir hanımın elindeki çocuğuna yedirdiği bazı şeylerden geriye kalan çer çöpü yerlere savurduğunu görünce çok üzüldüm. Hızlandım, önüne geçtim ve ona bir müslüman olarak bu yaptığının ayıplığını anlattım. Mahçup oldu, dönüp döktüklerini toplamaya başladı, sonra ben de ona yardım edip temizledik. Şimdi ben sizin bakış açınızla bakıp bu kadını gördükten sonra "İşte bütün çarşaflılar böyledir, pistir vs." falan deyip genelleme yapar, onları her yerde karalayabilirdim; Lakin işin aslının öyle olmayacağını bilmek için sadece ön yargılı olmamak gerektiğini biliyorum elbette.

Hani bu biraz da şuna benziyor: Mesela CHP zihniyetine mensup biri kafayı çekip dine imana küfrettiğinde bak işte bütün CHP'liler böyledir demek gibi...

Son düzenleyen moderatör: