CNC ve CAD işinin geleceği var mı?

Bu konuyu okuyanlar

pikkup

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Arkadaşlar tekrardan merhabalar önceki konularım da bahsetmiştim bi mobilya atölyemiz var gecen hafta cnc makinası aldık gram bilgim yoktu internetten, tanıdık bi kac usta geldı 10 15dk anlattı 1 hafta içinde çözdüm ufak tefek şeyler yapabiliyorum artık makinada cad işinide kendim yapıyorum, merak ettiğim bi nokta var. Şimdi bilgi almak için bi kaç cnc ustasına ulaştım adamlar sabahlara kadar çalışıyor vakit ayıramıyolar çok merak ettım bu işte güzel bi para var mı? önceki konularımı görürseniz mobilyacılık mı galericilik mi diye sormuştum :) mobilyacılık tamamen devreden çıktı artık ya bu cnc işine yoğunlaşıcam ya da para biriktirim araba al sat işine girmeyi düşünüyorum dışarıdan insanların da fikirlerini almak istedim.

pikkup

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Galiba kimse öneri de bulunmayacak -_-

ahmunt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
güzel para var tabii. ama programı yapmak önemli değil. Önemli olan istenen parçayı istenilen ölçülerde ve çok TEMİZ yapmak. ( malzeme olarak tahtadan bahsetmiyorum.)

pikkup

Asistan
Reaksiyon puanı
28
güzel para var tabii. ama programı yapmak önemli değil. Önemli olan istenen parçayı istenilen ölçülerde ve çok TEMİZ yapmak. ( malzeme olarak tahtadan bahsetmiyorum.)
O da deneyim istiyor, misal babam ay da 10 takım koltuğa lata alır lata da bu kanepelerin önüne kanepe kollarının önüne koyulan ahşap süs malzemesi onları yapmaya çalıştık 85x8 olan uzun inceyi birebir ölçüler de çıkarttım ama kollar da kullanılan lata çok kıvrımlı orantısız bi ürün 35x14 ölçüsü doğru ancak misal onun başı biraz daha sivri benim ki biraz daha bombeli ha uğraşsam 1 günü mü harcasam aynısı çıkardı onda sorun yok yani ama ben çevreden nasıl iş bulabilirim acaba? zaten 1-2 gün harça çizime aynısını 1 kere yaptıktan sonra o dosyayı kaydet çıkart :)

ahmunt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
O konuda yardım edemem. Yurtdışındayım :)

pikkup

Asistan
Reaksiyon puanı
28
O konuda yardım edemem. Yurtdışındayım :)
:) Bakalım bugün saat yapmaya çalıştım yapamadık yarın denicem yaptıgım da ufakten satıcılara sorucam hayırlısı arayana iş bulunuyor diyolar görücez bakalım :)

ahmunt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
bu saatin kurma kolunu ve kordonunu ben yapıyorum. :)
1.jpg
Malzeme ALTIN. :) :) :)

pikkup

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Vaov :) herşey yapılıyormuş bu makineler ile gerçekten usta

ferromagnet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her fabrikada Cnc makineler için cad kullanan bir personel bulunuyor sırf cad işine bakması için. Üretim daha da makineleştiği ve ardından robotlaştığı için cad daha da önem kazanıyor. Otonom robotlar için de ürünün tarif edilmesi lazım. O yüzden cad illa ki lazım.