Cloudflare ve SEO Hakkında Tavsiyeler Öneriler

Bu konuyu okuyanlar

muratbora

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aynı sektöre hitap eden 40 kadar siteyi 5'erli şekilde 8 ayrı hosting ( ip )'te barındırıyordum.
Sitelerin NAMESERVER'ini cloudflare'ye taşıdıktan sonra hepsinin IP 'sinin aynı olduğunu fark ettim.
Aşağı yukarı aynı konusal sektörel içeriklere sahip bu siteler GOOGLE gözünde aynı IP üzerinden yayın yapıyor olduğundan SEO'ya bir zararı olur mu? Zira bu siteler içindeki makalelerden birbirlerine back link çıkışlarıda var. Bu durumda aynı IP üzerinde yayın yapan sitelerin birbirine backlink vermesi GOOGLE gözünde değersiz olacak hatta zararı bile olacak.

Ayrıca IP adresleri değişir mi diye CLOUDFLARE üzerinde 8 değişik email ile üyelik açtım, siteleri CLOUDFLARE üzerinde ayrı ayrı 8 hesaba paylaştırdım. Her bir üyeliğe CLOUDFLARE ayrı NAMESERVER adresi vermesine rağmen IP'ler aynı.

Bu konuda SEO'cu arkadaşların görüşleri nelerdir?

kurumsaldata

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
şimdi çıkıp zararlı diyecekler fakat ben yinede bildiğimi ve tecrübe ettiğimi söyliyim zararı olmaz, hatta ben biraz konuyu çarpıtayım aynı sunucu da manuel ceza almış siteler dahi olsa diğerleri etkilenmez en büyük örnekleri hosting Firmaları neleri, kimleri barındırıyor kimsenin kimseden haberi yok..
Bu arada Seo Konusunda çalışmalarınıza ışık tutacağını düşündüğüm bir makaleyi sizle paylaşmak isterim

Son düzenleyen moderatör: