Cloud Flare Ücretsiz CDN & DDoS Koruması!

Bu konuyu okuyanlar

GaMeRTurK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
cloudflare.jpg

Merhaba arkadaşlar şimdi ki makalemde size ücretsiz ddos koruması ve cdn servislerinden nasıl faydalanacağınızı anlatıcam. Cloud flareyi aslında sadece ddos ve cdn hizmeti olarak düşünmeyin. Sitenizin üst seviye de önbellekleme işlemleri ve Comodo SSL & içerik sıkıştırma gibi bir çok özellikleri mevcut. Bahsi geçen siteden üyelik alıp aktifleştirdiğinizi ve giriş yaptığınızı var sayarak gerekli ayarlamalara başlayalım.
Adım adım kuruluma geçelim.
cf1.jpg
cf2.jpg
cf3.jpg
cf4.jpg
cf5.jpg
cf6.jpg
cf7.jpg

1. Add a Site butonuna tıklayarak ilk adıma başlayalım.
  2. Add your site sayfasında bizden alan adımızı yazmamızı istiyor, kadiruysal.com.tr yazdım siz kendi alan adınızı yazın ve Add site butonuna basarak bir sonra ki adıma geçelim.
  3. Dns kayıtlarımızı okuyor bu adımda Next butonuna basarak bir sonra ki adıma geçelim.
  4. Başlıkta belirttiğim üzere biz ücretsiz paketi kullanıyoruz, Confirm plan diyerek bir sonra ki adıma geçelim.
  5. Dediğim gibi bu sayfada ödeme ekranı bizi karşılıyor ücretsiz paketi kullandığımız için herhangi bir ödeme işlemi yapmıyoruz. Purchase butonuna basarak bir sonra ki adıma geçelim.
  6. Şimdi ki adımda dns kayıtlarımızı kontrol ediyoruz. Ekleme çıkartma yapabilirsiniz, fazla kurcalamanızı tavsiye etmem web sitenize erişimi engelleyebilirsiniz. Dns kayıtlarımızı kontrol ettikten sonra Continue butonuna basarak bir sonraki adıma geçelim.
  7. Ve son olarak bizden vaar olan ns kayıtlarımızı değiştirmemizi istiyor, domaini hangi firmadan kayıt ettiyseniz oradan yeni ns kayıtlarınızı güncelleyin. Continue butonuna basarak kurulum aşamasını sonlandırıyoruz.
Name server kayıtlarınızı güncellemediğiniz takdirde böyle bir ekran ile karşalacaksanız.
cf8.jpg

İsim sunucularınızı güncellediniz fakat hala aynı ekran var ise Rechech Nameservers butonuna basarak ns kayıtlarınızı yenileyebilirsiniz.
Şimdilik bu yazımda Cloud flare den ücretsiz yararlanmayı ve kurulum işlemlerini anlattım, diyer yazılarım da CDN Servislerini, Optimizasyon İşlemleri ve SSL Almayı göstereceğim, Takipte kalın

Kaynak: Cloud Flare Ücretsiz CDN & DDoS Koruması!

skdenizcom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
bir yere kadar koruyor, yeter mi ? başlangıç için - evet

Son mesajlar