Citroen Motor soğutma suyuna egzoz karışıyor

Bu konuyu okuyanlar

LxTx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
PSA grubunda diye Peugeot atında açtım sorumu. Aracım C4 cactus. Motor soğutma suyu eksiltmeye başladı ve suyun rengi karardı. hiçbir arıza ışığı yanmadı. Verdiği belirti ise yakıt artışı ve düşük viteslerde gaz yememesiydi. Servis in arıza tespiti ise egr valfi ve egr soğutucusu değişecek sorun devam ederse silindir kapağı açılacak, conta yanmış olabilir. ihtimalleri alt alta toplayınca bile bir servet ediyor. Bir bilen varsa sorumu sorayım.
1) egr iptal edilse sorun çözülürmü ( arızalı soğutucu orada dururken zarar vermezmi)
2) çıkma egr değişimi daha iyi bir çözümmüdür? (uygun fiyata buldum)
3) Conta yanmış olsa başka belirtileri olmaz mı? hararet yapmaz mı?
Şimdiden teşekkürler

rubyisred

Asistan
Reaksiyon puanı
208
sadece 2. soruna cevap verebilirim. evet çıkma parça iyi olur ucuzda olur.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Conta yanmış olabilir. Zarar büyüyebilir. Conta yanmasının sebebi genelde soğutmada yaşanan sorunlar. (Suyun eksilmeye başlaması) Ama Conta yanınca suya yağ karışmaya başlıyor.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Muhtemel conta

İptal ettirme ve çıkmaya güvenmeyiniz

LxTx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Conta yanmış olabilir. Zarar büyüyebilir. Conta yanmasının sebebi genelde soğutmada yaşanan sorunlar. (Suyun eksilmeye başlaması) Ama Conta yanınca suya yağ karışmaya başlıyor.
yani hem egr hem conta mı diyorsunuz ? ama kesinlikle yağ yok. yağ soğutucusu arızasında yağ karışıyor biliyorum o yüzden yağ var mı diye kontrol ettirdim. yağ yok hava var, egzoz var. daha çok su eksiltmek değilde hava nedeniyle basınç yapıyor gibi. motor soğukken de kapağı açınca su fışkırıyor.. Birde kesinlikle hararet yapmadı araç
Mesaj otomatik birleştirildi:

Muhtemel conta

İptal ettirme ve çıkmaya güvenmeyiniz
conta olsa kurumu, sudaki egzozu nasıl açıklayacağız? kesinlikle yağ değil

Son mesajlar