Çirkin olmakla nasıl barışık olunur?

Bu konuyu okuyanlar

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Çirkin olmayı kafaya takmamayı deniyorum ama yok dayanamıyorum. Olmuyor. Sırf çirkin olduğum için hayat beni dışlıyor. Ben gerçekten çirkinim. Hiç öyle ergenliktir geçer demeyim. Basbaya çirkinim ben. Fotoğraflarıma bakarken ben bile iğreniyorum. Yaşım 18, çocukluktan beri sosyal hayatım sıfır. Çirkinliğim yüzünden özgüvenim mahvoldu. Çirkin olmak hayatımı ciddi anlamda mahvetti. Kim ne derse desin çirkin olmasaydım şu an çok özgüvenli ve sosyal bir insan olurdum. Yaşıtlarımın, abimin arkadaşlarıyla gezip sosyalleşirken benim onları sadece izlemem canımı yakıyor. Beni ben olduğum için sevecek hiçbir insan yok şu dünyada, erkek arkadaş edinmek de dahil. Neden yaşıyorum ki madem? Bütün hayatım insanların gölgesinde yaşayarak geçecekse neden yaşıyorum? Hiç adil değil.

Mahmutemin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Hayat fani ölüm ani güzel olsan nolur yani ?

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Hayat fani ölüm ani güzel olsan nolur yani ?
Güzel olsam ne mi olurdu? Herkes benle arkadaş olmak isterdi, toplumdan dışlanmazdım, sevgilim olurdu, özgüvenim tavan yapardı. Daha sayayım mı? 80 yıl çirkin yaşamaktansa 25 yıl yakışıklı yaşamayı tercih ederdim eğer bana bir şans sunulsa.

Mahmutemin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Yanlış anladınız kelime oyunu yaptım.
Güzel olsan nolur olmasan nolur ? sonuçta hepimiz ölmiyecekmiyiz ?
Ben 13 yaşındayım ve bunları düşüne biliyorsam seninde düşünmen lazım.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Bir kaç fotograf at'ta senden iğrenelim.

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Çirkinsin diyen oldu mu hocam size onu söyleyin.
Evet lisede çoğu kişi çirkin olduğumu yüzüme karşı söyledi. Çocukluğumda yaşadığım nefes alma problemleri hayatımı daha da mahvetti. Buna bağlı olarak kalp problemleri oluştu. Uykudayken kalp krizi geçirme riskim var. Ağzımdan nefes almak zorunda kaldığım için çenem geriye doğru büyümeye başladı. Uyku apnesi yüzüne neredeyse uykumda ölüyordum. Kolum yandı o yara iziyle yaşamak zorunda kaldım bütün hayatım boyunca. Neredeyse bir insanda olmaması gereken bütün özellikler bende toplanmış. Şaka gibi.

Son düzenleme:

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Bizde jhonny deep değiliz bende yakışıklı değilim

Güzellik değişkendir
Kime göre çirkin kime göre yakışıklısın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sanki biz çok yakışıklıyız atalım fotoları bakalım kim nasıl sende rahatla bizde

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Bizde jhonny deep değiliz bende yakışıklı değilim

Güzellik değişkendir
Kime göre çirkin kime göre yakışıklısın

Sanki biz çok yakışıklıyız atalım fotoları bakalım kim nasıl sende rahatla bizde
Çok çirkin olduğum için buraya fotomu asla atmayacağım çünkü başkaları tarafından kullanılıp dalga geçebilirler benle. Güzellik değişken değildir. Güzellik nesnel bir kavramdır. Mesela örneğin bir erkeği yakışıklı yapan nedir?

*belirgin elmacık kemikleri
*güçlü çene yapısı
*kısa yüz
*düzgün burun

Şimdi şu iki fotoğrafı karşılaştır

300px-Kkk.png

Hangisi daha yakışıklı? Elbette 2.fotoğraf. 100 kadına hangisinin yakışıklı olduğunu sor hepsi de 2.adamın yakışıklı olduğunu söyleyecektir. Ki kötü olan durum şu ki ben 1.fotoğraftaki kişiden daha çirkinim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Rabbimin bütün kulları güzeldir çirkin insan yoktur çirkinleşen insanlar var doğumdan güzel olarak doğuyorsun...

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Çok çirkin olduğum için buraya fotomu asla atmayacağım çünkü başkaları tarafından kullanılıp dalga geçebilirler benle. Güzellik değişken değildir. Güzellik nesnel bir kavramdır. Mesela örneğin bir erkeği yakışıklı yapan nedir?

*güçlü çene yapısı
*kısa yüz
*düzgün burun

300px-Kkk.png

Hangisi daha yakışıklı? Elbette 2.fotoğraf. 100 kadına hangisinin yakışıklı olduğunu sor hepsi de 2.adamın yakışıklı olduğunu söyleyecektir. Ki kötü olan durum şu ki ben 1.fotoğraftaki kişiden daha çirkinim.
Tipimizi ailemizi biz seçmedik bunuda düşün

*güçlü çene yapısı
*kısa yüz
*düzgün burun

300px-Kkk.png

1. Ye benzeyen arkadaşım vardı şimdi askerde sayısız sevgilisi oldu benim hiç olmadı bende tipime güvenmiyorum yakışıklı değilim ama bana aşık olanda olmuştu kişiliklede alakalı senle dalga geçenle samimiyet kurma saten onlar iyilik düşünmez onlar otlakçı beleşçi değişik varlıklar

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Kilişe laflarla giriş yapmakla başlıyorum ama bunlar gerçek: "Çirkin ya da güzel olmak göreceli bir kavram. Güzellik ya da yakışıklılık ise gelip geçici...üzülmeye ya da isyan etmeye gerek yok" Güzel tabiri nesnellikle sınırlandırırsan, tüm edebiyatı, matematiği toptan çöpe atmış olursun. Senin yakarışını da anlıyorum, sen görsel zevkine çakılı kalmışsın "Ne olurdu sanki güzel ya da yakışıklı olsaydım. Varsın 25 sene yaşayayım" diyorsun. Kimsenin elinde sihirli değnek yok ki isteyen istediği başka bir surete hemen bürünsün.
Tamam okulda iken çirkin diye yüzüne söylenmiş, bu doğal olarak insanın psikolojisini olumsuz etkiler ama durmadan olumsuz düşünceler üretmekten vazgeç. Kötü düşünce daha kötüsünü doğurur, bu şekilde kendine işkence etmiş olursun. Bu hem aklına hem de kalbine zarar. Kendini kabullenmen ve kendinle barışman lazım, bunun için kendi görünüşünü kötü olarak değerlendirmekten, kendine olumsuz telkinlerde bulunmaktan vazgeçmelisin. Saçın var mı yok mu seyrek mi, ne renk bilmiyorum ama kendine başka bir stil bul, uzunsa kestir, geri doğru saçlarını tarıyorsan yana doğru taramayı dene, hafif sakal bıyık bırak ya da varsa da kestir, olmadı kısalt....vesaire vesaire... kendine biraz değer ver, sen de herkes gibisin. Bu dünyada hiç kimse önemsiz, değersiz değildir ve herkes en az bir şey öğrenilebilecek değerdedir. Düşünce olarak olumlu şeyler düşün ve öyle şeyler yap ki başkaları seninle bağ kurmaya çalışsın.
Yaşın genç, daha çok yolun var, yeteneklerini keşfet, kendini keşfet. Bir amaç edin, önüne yapabileceğin hedefler koy ve uğrunda çabala. Belki bir kısmını başaracaksın belki de çoğunda başarısız olacaksın ama inan şu anki durumundan çok daha iyi kendini hissedeceksin.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
D%C3%BCnyan%C4%B1n-en-%C3%A7irkin-adam%C4%B1-kim.jpg

Herkes kendi resmini koysun bakalım.

fatihipk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
dostum çirkin olabilirsin ama bakımlı, güzel vücutlu, diksiyonlu ve beyefendi olmak senin elinde kimse mükemmel değildir diğer saydığım alanlarını geliştir. tip bir ilişkide yüzde 40 etkiler

ladder

Asistan
Reaksiyon puanı
33
15 milyon Dollar serveti olan adı bile çirkin adam ile cevap vermek istiyorum.
benedict cumberbatch
Güzellik hikaye kardeşim aklını kullan ve şu konuya bakmanı öneririm: sapyoseksüel
72885

mertince

Asistan
Reaksiyon puanı
51

*güçlü çene yapısı
*kısa yüz
*düzgün burun

300px-Kkk.png

Kız olmayınca geberiyonuz mu ?

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Hep ağlayan sızlayan biriyle kim ne yapsın?

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Hep ağlayan sızlayan biriyle kim ne yapsın?
Arkadaş edinememin sebebi %100 çirkin olmam. İstediğin argümanı sun, çirkin insanla kimse arkadaş olmak istemiyor. İnsanlar iç güzelliğine değil dış güzelliğine göre yargılıyor seni. Empati yapabilsen durumun tam olarak bu olduğunu anlardın. Ayrıca kimse seni konuya yazmaya zorlamıyor, beni sevmiyorsan yazma yani.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Kaç kişi aramızda kendini güzel görüyor sence? Kimse Brad Pitt değil aramızda. Beni de Ebru Şallı sokata görse selam bile vermez.

mertince

Asistan
Reaksiyon puanı
51
"Arkadaşların" senin çirkin olduğunu söylemiş normal bir şey kendilerini çok beğeniyorlardır. Ama sende bu çirkin olma durumunu kabullenmişsin o yüzden sızlanıp duruyorsun.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
İnsanların seni dışlamasının sebebi sana saygı duyulmaması, çirkin olmanda saygını düşüren bir şey fakat en büyük sebebi hayatında henüz bir şey başarmamış olman. Yinede saygıdeğer bir insan olabilirsin. Mesela derslerinde başarılı olmak, yeteneğini insanlara göstermek, bunlar hep saygınlığını arttıracak şeyler, çirkin olmanında önüne geçebilirsin bunun içinse vücüt çalışman gerekiyor. Bir de karakter kısmı var, öncelikle kimseye muhtaç olma, gerekmediği sürece kimseden yardım isteme, insanların takipçileri olma, onlar seni takip etsin. Toplum önünde insanlardan özür dileme, kişişel olarak özür dile, toplum içinde özür dilersen ''geri vites yaptı'' olur. İnsanlarla konuşurken göz teması kur, insanların sözlerini kesme. Bu dediklerimi yap herkes sana saygı duyacaktır. Sırf çirkinsin diye hayatta kaybedecek değilsin.