Çinliler Türkçe iPhone yaptı

Bu konuyu okuyanlar

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Taklit ürün yapmadaki ustalığı ile bilinen Çinliler, Türkiye'de de kısa süre önce satışa sunulan Apple'ın yeni nesil mobil cihazı iPhone'un sahtesini yaptı.

Türkçe menüye de sahip olan Çin malı iPhone'a çift SIM kart takılabiliyor. Çin'deki elektronikçilerde ve pazarlarda satılan sahte iPhone'ların fiyatı ise yaklaşık 800 yuan (120 dolar).

Cihazın kabının üzerine ise sadece ''Phone'' yazıyor. Kutunun içinde bir adet şarj cihazı, 2 pil ve bir adet de kulaklık bulunuyor. Orijinaliyle hemen hemen aynı olan sahte iPhone'ın özellikleri de insanı şaşırtıyor. Dil seçeneklerinde ise Türkçenin yanı sıra İngilizce, Almanca, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Portekizce, Taylandca, Vietnamca, Rusça ve Arapça olmak üzere 12 dil bulunuyor.

KAYNAK

Stone

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Gelsin hemen alacam :D

alanya75

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evet ya ben de alac am hemen yeterki gelsin :DDDDDDDd.ama daha geliceye kadar neler çıkar neler sahi kaç gb bu

ugurugu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar alırsınız çin malı bu heveslenip elinizde kalır bence baksanıza 2. bir batarya veriyor. bizim arkadaşta farklı bir modele benzeyen aldı ama şarjı 1 gun gitmiyor verdikleri yedeği takıyor oda bitincede ......:D başlıyor biiiiiiiiippp.......lemeye

eF.E

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Helal olsun adamlara :)

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Çin malı ama helal olsun. Çünkü Türkçe'yi eklemiş. Benim en sinir olduğum şey Türkiye'de ürün satıpta ürünlerde veya kullanma kılavuzlarında Türkçe'ye yer vermemeleri. Allah belasını versin Türkçe destek vermeyen firmaların. Parayı alırlarken iyi ama. Kanun yok mu ya bununla ilgili. Ben nereden bileyim Türkçe olmayan şeyi. Bu tüketiciyi yanıltmakla aynı konuya denk geliyor. Örnek olarak VW arabaların yol bilgisayarında bile Almanca yazılar yazıyor. "Bitte tanken" felan, ne bileyim kardeşim nedir bu! Madem araba satıyorsun 50bin liralık oraya da Türkçe yazacaksın eşşek gibi!! Amaaaa bizim milletimiz uyudukça bu daha böyle çok sürer gider...Yazık valla çok yazık. Tek milliyetçi olmayan ülke biziz bu konularda..

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Helal olsun adamlara :)

aklımdan tam olarak bu geçiyordu :happy: gelsin hemen alacam...120 dolar nedir ya...hakikaten komik bir fiyat :D

Çin malı ama helal olsun. Çünkü Türkçe'yi eklemiş. Benim en sinir olduğum şey Türkiye'de ürün satıpta ürünlerde veya kullanma kılavuzlarında Türkçe'ye yer vermemeleri. Allah belasını versin Türkçe destek vermeyen firmaların. Parayı alırlarken iyi ama. Kanun yok mu ya bununla ilgili. Ben nereden bileyim Türkçe olmayan şeyi. Bu tüketiciyi yanıltmakla aynı konuya denk geliyor. Örnek olarak VW arabaların yol bilgisayarında bile Almanca yazılar yazıyor. "Bitte tanken" felan, ne bileyim kardeşim nedir bu! Madem araba satıyorsun 50bin liralık oraya da Türkçe yazacaksın eşşek gibi!! Amaaaa bizim milletimiz uyudukça bu daha böyle çok sürer gider...Yazık valla çok yazık. Tek milliyetçi olmayan ülke biziz bu konularda..

iyiye değil kötüye gitmek konusunda üstümüze yok...

Big

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Analamadığım bu meretin zaten türkçesi vardı neden bukadar abartıyorsunuzki
Bence diğer mesajlardada aşikar olan asıl düşündüğünüz şey konu başlığındaki TÜRKÇE kelimesi değil fiyatının ucuz olacağıdır.

muratozelci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu çinliler den korkulur herşeyi yapar bunlar paylaşım için teşekkürler