Çin Alışveriş Siteleri (En İyileri, En Güvenlileri)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

lotusadana

Asistan
Ekmek değil ama unu internetten alıyoruz. Ekmeği de kendimiz yapıyoruz.
Her ihtiyacımızı önce Çin'de bulamazsak buradaki sitelerde arıyoruz.
Özellikle yazın yaylada internet alışverişi olmasa çoğu ihtiyacımızı karşılayamayız.

oyuncu1234

Üyecik
arkadaşlar chinavasion sitesinden alışveriş yapan varmı gumrukte takılma riski varmı

topalsolucan

Rektör

ben amazondan takılıyorum :) gönderiler maximum 15 günde elime ulaşıyor. en son bunu aldım, yolda geliyor :)

türkiyede 270 tl. bana maliyeti 140 tl oldu.

topalsolucan

Rektör
Amazon konusunda gümrüğe takılan bir siparişin oldu mu @topalsolucan
4 tane ürün aldım son 3 ay içerisinde. hiç birinde sorun yaşamadım. 80 doların altındaki ürünler zaten gümrük vergisiz geliyor. 80 doların üzerindekilerde ise amazon, türkiyedeki gümrük ücretini bildiği için fiyata yansıtıyor ve gümrükte takılma yada gidip gümrük ücretini ödeme gibi sorunlarla yine sizi uğraştımıyor.

80 doların üzerinde hiç ürün almadım ama alan arkadaşlarım var. onda da şöyle bir güzellik var. ürünü aldıktan 1 ay kadar zaman geçtiğinde, eğer ürün ülkeye girişte gümrük işlemlerine tabi tutulmamışsa Amazon kestiği gümrük ücretini de iade ediyor. 2 arkadşaım pc toplattı amazondan. 200 dolara yakın gümrük vergisi ücreti ikisine de iade edildi. pc ler buraya kıyasla 3'te 1 fiyatına gelmiş oldu.

Son düzenleme:

legendeses

Üyecik
4 tane ürün aldım son 3 ay içerisinde. hiç birinde sorun yaşamadım. 80 doların altındaki ürünler zaten gümrük vergisiz geliyor. 80 doların üzerindekilerde ise amazon, türkiyedeki gümrük ücretini bildiği için fiyata yansıtıyor ve gümrükte takılma yada gidip gümrük ücretini ödeme gibi sorunlarla yine sizi uğraştımıyor.

80 doların üzerinde hiç ürün almadım ama alan arkadaşlarım var. onda da şöyle bir güzellik var. ürünü aldıktan 1 ay kadar zaman geçtiğinde, eğer ürün ülkeye girişte gümrük işlemlerine tabi tutulmamışsa Amazon kestiği gümrük ücretini de iade ediyor. 2 arkadşaım pc toplattı amazondan. 200 dolara yakın gümrük vergisi ücreti ikisine de iade edildi. pc ler buraya kıyasla 3'te 1 fiyatına gelmiş oldu.

Amazon.com dan mi yapiyorsun alisverisleri orda cogunda turkiye gonderim yok...
Amazon.co.uk de us ye gore daha fazla gonderim yapiliyor...

topalsolucan

Rektör
Amazon.com dan mi yapiyorsun alisverisleri orda cogunda turkiye gonderim yok...
Amazon.co.uk de us ye gore daha fazla gonderim yapiliyor...
.com dan yapıyorum. en ucuzu amerika olanı. turkiyeye gönderim gayet var yav. ben alacağım ürünlerde pek denk gelmedim gönderilmeyene. sold by amazon olan tüm ürünler türkiyeye geliyor. sadece başka firma ürünlerinde hepsi gelmeyebiliyor. zaten sold by amazon en garantisi. hem orjinal olduğu %100, hem de sıkıntı çıktığında asla mağdur etmiyorlar.

legendeses

Üyecik
Adidas ayakkabi bakiyorum sadece 1 tanesi gonderiliyor
Uk de ise 500 uzeri ...

Ebay' dan alış veriş yapan arkadaşlar var. Fakat fatura bedelini düşük gösterme gibi bir yola gidiyorlar gümrükte takılma yaşandığı için.

Tys23

Dekan
Şimdiye kadar 50-60 kez ürün aldım Ebay, Aliexpress, Bang'dan en erken ulaşım süresi Ebay de 10 ile 20 gün değişiyor. Aliexpress 2 ay sürmüştü.

legendeses

Üyecik
75 euroyu gecen urun alirsak gümrùk vergilerini amazon ödüyor mu ??
Bir sorunla karsilasirmiyiz gumrukle alakali ??

Muzaffer34

Üyecik
Merhaba Arkadaşlar..

Ebay üzerinden Lenovo vibe p1 tırbo 3GB Ram 'li telefon almayı düşünüyorum.
Bu alacağım telefonu pasaporta işletmek gerekiyor mu ?

Burk.Clik

Profesör
Merhaba Arkadaşlar..

Ebay üzerinden Lenovo vibe p1 tırbo 3GB Ram 'li telefon almayı düşünüyorum.
Bu alacağım telefonu pasaporta işletmek gerekiyor mu ?
Sim kart takılabilen cihazlar gümrükten geçmiyor diye biliyorum. Ürün geri yollanır. Geçse bile imei kaydı yapılması gerekiyor Türkiyede kullanmak için.

stat counter