Bu konuyu okuyanlar

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
.....
ayrıdca aynı mesajda şöyle birşey daha yazmış. bunlara ne yazabilirmki?

Destination Country: Turkey(???)
Shipping Method: HKBRAM(??????(??))

türkçe çeviri programını benim adresimi çevirmek için mi kullanmış, vay dangalak. yildiz posta caddesi, vefabayiri sokak'ı türkçe çeviriyle nasıl çevirmiş :D

Soru işaretleri seni yanıltmasın. Burada sana soru sormamış. Orda şöyle yazıyor.
Destination Country: Turkey(土耳其) (Türkiye)
Shipping Method: HKBRAM(香港邮政小包(??)) (Hong Kong Posta Paketleri
gibi birşey) (Kırmızı yeri bende bilmiyorum)

ilahiyatci

Doçent
Reaksiyon puanı
10
daha hepsiburada.com'un sahtekarlıklarını anlata anlata bitiremiyoruz. bu adamların dilini bile bilmiyoruz. haydi ürün bozuk çıktı ya da gelmedi derdimizi marko paşaya mı anlatacağız arkadaşlar. elektronik eşya konusunda nasıl bu kadar geniş mezhep olabiliyorsunuz şaşmamak elde değil. isterse onda biri fiyatına satılsın ne bileyim poşetimden ne çıkacak. kime kimi şikayet edeceğim mağdur olursam. aklınıza gelmiyor mu hiç bunlar

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
daha hepsiburada.com'un sahtekarlıklarını anlata anlata bitiremiyoruz. bu adamların dilini bile bilmiyoruz. haydi ürün bozuk çıktı ya da gelmedi derdimizi marko paşaya mı anlatacağız arkadaşlar. elektronik eşya konusunda nasıl bu kadar geniş mezhep olabiliyorsunuz şaşmamak elde değil. isterse onda biri fiyatına satılsın ne bileyim poşetimden ne çıkacak. kime kimi şikayet edeceğim mağdur olursam. aklınıza gelmiyor mu hiç bunlar

Verilen sitelerin tamamı güvenilir siteler. Dealextreme hatta ürün ulaşmaması durumunda yenisini gönderiyor. Yanlış ürün gelirsede fiyatı çok yüksek değil ise eskisi senden kalsın biz yenisini gönderiyoruz diyolar.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
en son gelen mesaj;

okay,I just want to let you make sure that you can receive it,thanks

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
@topalsolucan Ürün biraz pahalı olduğu için tracking number verecektir. O takip numarasıyla önce Hong Kong Post sitesinde ürünün postaya verildiğini göreceksin. Ara ara PTT yurtdışı gönderi sağfasından bakabilirsin. Posta Türkiye'ye girmedikçe PTT sayfasında görünmeyecektir.

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
75 euroluk üst limiti dikkate almanızı ÖNEMLE rica ediyorum. Sonra vay efendim öyle oldu böyle oldu demeyin. Gümrükte takılmalar başladı maalesef.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
[MENTION=39332]engerex[/MENTION] bahsettiğin takip numarası geldi. o numaraya tıkladığım zaman şöyle bir nakliye detayları penceresi açılıyor;

pEK63.jpg

bir de şunu sorucam. bu mail geldikten sonra ebay deki Purchase History ye tıkladığımda o sayfada görünen sipariş ettiğim saat artık görünmüyor. bu normalmi?

zatura

Profesör
Reaksiyon puanı
0
forum içinde , istediğimiz bir konuyu işaret atabileceğimiz ve / veya sık kullananlar gibi ekleyebileceğimiz bir adım varmı ?

erkan_unal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki toplu alis ta nasil olur gumrukten gecis mesela , isi ticarete dokmek istesem , 20 tane su guzel bicaklardan alsam ? takilirmi acaba yada vergi falan odermiyim ?

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
peki toplu alis ta nasil olur gumrukten gecis mesela , isi ticarete dokmek istesem , 20 tane su guzel bicaklardan alsam ? takilirmi acaba yada vergi falan odermiyim ?

Adınıza ait 3 üründen fazla getirdiğiniz takdirde Bireysel Ticaret statüsüne girer ve ürün gümrükte kalır.

erkan_unal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anladim tesekkurler demekki boyle bisey yapacagimiz zaman cesitli urunlerden 3 ertane almak lazim bir gonderide

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
http://app3.hongkongpost.com/CGI/mt/genresult.jsp burada takip numarası ile takip edeceksin.

Türkiye'ye geldikten sonrada http://www.ptt.gov.tr/index.snet?wapp=internationalDeliveryTracking_tr buradan takip edeceksin

yukardaki adrese girip mailime gelen kodu girdiğimde şöyle birşeyler yazıyor?;

The item (RC080977870HK) left Hong Kong for its destination on 18-Dec-2011

To make further enquiry of this item, please complete the Online Enquiry Form or send the item number; the details of sender; addressee and contact information by fax to Mail Tracing Office. Our fax no. is (852) 2868 4723. You can also email or call our Mail Tracing Office at (852) 2921 2211 during office hours. Online tracking information on the delivery status of registered mail/parcels sent overseas is available for selective destinations. You can connect to the mail tracking website of the destinations below directly. For destinations not on the list, tracking information is only available up to departure from Hong Kong.

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
yukardaki adrese girip mailime gelen kodu girdiğimde şöyle birşeyler yazıyor?;

The item (RC080977870HK) left Hong Kong for its destination on 18-Dec-2011

To make further enquiry of this item, please complete the Online Enquiry Form or send the item number; the details of sender; addressee and contact information by fax to Mail Tracing Office. Our fax no. is (852) 2868 4723. You can also email or call our Mail Tracing Office at (852) 2921 2211 during office hours. Online tracking information on the delivery status of registered mail/parcels sent overseas is available for selective destinations. You can connect to the mail tracking website of the destinations below directly. For destinations not on the list, tracking information is only available up to departure from Hong Kong.

Henüz bilgisini girmemişler ama ptt'nin sayfasında yazıyor. Kargo 15.12.2011 tarihinde saat 12:24'de teslim alınmış. Henüz hong hong'dan çıkmamış

Edit: Bu arada yılbaşına doğru kargolar gecikmeli gönderilebiliyor.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
PTT nin hangi linkinden baktın teslim alındığına? ben senin verdiğin linkten bakınca teslim alınan paket olmadığını görüyorum.

hykanus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bana pahalı geldi çinden almanın hiçbir mantığı yok

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Checking into our system the order FPTCA417953B was shipped out on 2011-12-11 without the tracking code since the value of the order is lower than $20 and without payment of the shipment.
It takes 7-15 business days the package will reach the destination as common.
I propose you to check your mail box and the local post office.
If the package does not there, please feel free to approach us.

Beyler bunun açıklaması düşündüğüm gibi mi, tam çözemedim. Ne demek istiyor?

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Checking into our system the order FPTCA417953B was shipped out on 2011-12-11 without the tracking code since the value of the order is lower than $20 and without payment of the shipment.
It takes 7-15 business days the package will reach the destination as common.
I propose you to check your mail box and the local post office.
If the package does not there, please feel free to approach us.

Beyler bunun açıklaması düşündüğüm gibi mi, tam çözemedim. Ne demek istiyor?

Ürün Bedeli 20 doların altında olduğu için takip edilemiyor

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Sonuç itibariyle gönderildi? 20$ aşağısı için sorun oluyor sandım.