Cildiyeciler bekleniyor ?

Bu konuyu okuyanlar

Mate40pro

Doçent
Reaksiyon puanı
148
Merhaba dostlar

Çok eski bir dövmem var. Geçenler de sildirmek için lazer işlemi yapan bir firmaya gittim. Dövmeye dokunduğum da hisedip etmediğimi sordu. Bende hisettiğimi söyledim yani dövmeye dokununca sanki deri üstünde gibi. Skar oluşmuş dedi. Bu skar muhabbeti nedir? Kötü birşey mi veyahutta geçebilen birşey mi? Bana dediğine göre dövme silindikten sonra lazerle deri de yara anlamına geliyormuş yani lazerle sildikten sonra dövme yok ama deri tahrişli durur dendi. Bu ne kadar doğru acaba

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
tıbbi yönünü bilmem ama sol omuzum dan dirseğime kadar kaplayan ejderha dövmesi var sahip olduğum ilk ve tek dövme. Dokununca orada bir dövme hissi veriyor tabi kabarıklık illaki olur eğer hissetme deki kastın oysa o çok normal. Silme işlemine gelirsek hiç bir bilgim fikrim yok o konuda ama dediğim gibi dövme olan ve olmayan cilt deride fark bariz olur. Zaten kalıcı dövme dediğin iğneler ile yapılır ve deride kabarıklık yapar geçiciler ise kınadır deride tahriş yapmadığı için o hissi vermez bırakmaz.

Ama yinede senin bu konuda tam yada doğru bilgi almak aklı salim insanlarında yapacağı gibi cildiye doktoruna gidip bilgi alman lazım.

iyi forumlar

Mate40pro

Doçent
Reaksiyon puanı
148
tıbbi yönünü bilmem ama sol omuzum dan dirseğime kadar kaplayan ejderha dövmesi var sahip olduğum ilk ve tek dövme. Dokununca orada bir dövme hissi veriyor tabi kabarıklık illaki olur eğer hissetme deki kastın oysa o çok normal. Silme işlemine gelirsek hiç bir bilgim fikrim yok o konuda ama dediğim gibi dövme olan ve olmayan cilt deride fark bariz olur. Zaten kalıcı dövme dediğin iğneler ile yapılır ve deride kabarıklık yapar geçiciler ise kınadır deride tahriş yapmadığı için o hissi vermez bırakmaz.

Ama yinede senin bu konuda tam yada doğru bilgi almak aklı salim insanlarında yapacağı gibi cildiye doktoruna gidip bilgi alman lazım.

iyi forumlar
Öncelikle yorumunuz için teşekkürler. Ben sildirme için lazere gittiğim de bana şu dendi; beyfendi dövmeyi yaparken kişinin kötü yapması sonucu derinizde tahriş olmuş. İyi bir dövme asla taheiş bırakmaz. Ama iğne izi duruma göre kalabilir dedi extra olarak zaten lazer ile yakarken deri kendini yenilediğinden o tahriş izi vs de kaybolabilir dendi ama dedim bilen yapan var mı sildirdikten sonra zaten düzelmez ilk iş cildiye..

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Dediğim gibi kesinlikle bir cildiye doktoruna gitmeniz lazım

iyi forumlar