Çıldırtan sorunlar

Bu konuyu okuyanlar

mekanrock

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Bilgisayarımdan şikayetçiyim memur bey :D Hemen sorunlarımı açıklayayım. Power supply kablolarına değdiğimde pc bazen reset atıyor. >X< Bilgisayarı ilk açtığımda monitöre direk görüntü gelmiyor, anahtardan açıp kapatıyorum öyle gürüntü geliyor. Pcye reset atıyorum açtığımda pcde donmalar meydana geliyor, mause imleci bile kendinden geçiyor. Müzik açtığımda seni kendime sakladım'ı seeeni keeenddiimee saaakkklaaadıım şeklinde duyuyorum >X< En son sorunumda dvdim :mad: Pc açarken dvdnin ışığı yanıyor düğmesine bastığımda açılmıyor :S Yani anlayacağınız çıldırtan sorunlarla karşı karşıyayım >X< >X< Yardımınızı bekliyorum.

mekanrock

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sana attığım format sayısını söylersem korkarsın :D :}
Not:Format atmayla sorunların bir bölümü çözülmüyor.

o_asy

Doçent
Reaksiyon puanı
0
mekanrock dedi ki:
Sana attığım format sayısını söylersem korkarsın :D :}
Not:Format atmayla sorunların bir bölümü çözülmüyor.
O zaman camdan at. :)

berckai

Profesör
Reaksiyon puanı
9
donanımında sorunlar var o zamn bence bir bilgisayarcıya götür kompütörcüye o donanımlarına bobinlerine ona buna baksın gerçi en az kafadan yarı fiyat fazla söylüyecek ama

mekanrock

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ah ah desenenize içine para sıkışmış :D

Reaksiyon puanı
188
1. power supply değiştir daha kaliteli power supply al ve kaliteli kalın power kablosu kullan

ses problemi olduğu sırada pc nin işlemci kullanımına ve ram kullanımına bak bir terslik var ise zaten çok yüksek değerlerde çalışır...

mekanrock

Asistan
Reaksiyon puanı
0
cgrszone dedi ki:
1. power supply değiştir daha kaliteli power supply al ve kaliteli kalın power kablosu kullan

ses problemi olduğu sırada pc nin işlemci kullanımına ve ram kullanımına bak bir terslik var ise zaten çok yüksek değerlerde çalışır...

Ses problemi olduğunda işlemci ve ram kullanımında hiç bir terslik görmüyorum :S

Reaksiyon puanı
188
mekanrock dedi ki:
cgrszone dedi ki:

Ses problemi olduğunda işlemci ve ram kullanımında hiç bir terslik görmüyorum :S

hmmm ses lie ilgi sorun için pc yi incelemek gerekir, o yüzden çok net şeyler söyleyemem ama bu bir virüs de olabilir ses sürücüleri ile ilgili bir sorun da veya multimedia yazılımın ile çakışan bir yazılım da olabilir.

kısacası bir çok sebebi olabilecek bir sorun incelemek gerekir kanımca...

mekanrock

Asistan
Reaksiyon puanı
0
En iyisi pcyi tamirciye götüreyim sorunlarını anlatayım baksınlar. Yapacak başka bir şey yok :( Yine para yine para :(

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
yeni bir bilgisayar seni çağırıyor... ;D :D ;D
ama power değiştirirsen...
format atıp tüm güncel sürücüleri yüklersen elindeki sürücüleri değil güncel sürücüleri...
ve işlemci fanını değiştirirsen bilgisayarın yeniden doğmuş gibi olur...
işlemci fanını değiştirirken işlemcinin üzerine sürülen bir sıvı gibi jel gibi bir şey var onu istemeyi unutma ve onu işlemcinin üzerine yay öyle tak :D bazen fan kutularının içinde olması gerektiği halde olmayabiliyor o işlemci sıvısı...
power alırken de watt olayına dikkat et...
ne kadar yüksek o kadar iyi...

Reaksiyon puanı
188
işlemci sıvısı deme de dalga geçerler :D termal macun iste. beyaz renkli macun verirlerse kabul etme parlak gri renkte olan macunları tercih et...

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
yaw halk dili anlatıyoruz :D
sen gel bizim burda bilgisayarcılara öyle de gariplerim sana böyle acayip acayip bakarlar :D
zaten ellerinde de ayrı olarak yok :D
isteyince satılık fan kutularının içerisinden birinden çıkarıp veriyorlar :D
o fanı alan garibimde bilmiyorsa direk takıyor fanı...
ha ne işe yarıyor diye soran olursa fandan gelen soğuk havayı işlemcinin tamamı üzerine yayarak daha etkin bir soğutma yapıyor...
aslında uzun süredir üç yıl gibi bilgisayarının fanı değiştirmeden kullanan arkadaşlar varsa onlara da tavsiye edilir fanlarını değiştirsinler... işlemciyi yormanın anlamı yok fanların kalitesine göre değişir ama ortalama ömürleri 3 yıldır... üç yılı geçen bir fan her an bozulabilir yavaşlayabilir gereksiz yere işlemciyi gereğinden fazla ısıtırsınız haberiniz olsun... bilgisayarın başına bir şey gelmeden önceden tedbir almak en güzel sağlıklı yöntemdir...

mekanrock

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben beyaz olan macundan aldım ama :) 2003 yılından beri aynı power artık değiştirme zamanı geldi :D Bilgisayarın bir çok parçasını geçen sene değiştirdim şimdi ise sorunlarla karşı karşıyayım.. Dvd olayını çözersem format atıp en güncel sürücüleri yükleyeceğım..
Şuanki işlemci ve ram çalışma görüntüsü
211644334834274120c82.png

Beowulf

Profesör
Reaksiyon puanı
10
yeni bilgisayar al bence. zaten cok ucuzladı pc ler

newstarnewstar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu kadar kendine dert etme bilmiyorsan işi ustasına bırak her iş ustasına göre herkez okuyarak çözüm bulsaydı her mahallede birkaç bilgisayarcı olmazdı

cenniro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardes helal olsun sana o elindeki pc yi bi muzeye kaldir bu kadar sorun anca bi mmx makinada olur:)

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Fabrika hatasıdır garantisi varsa hemen yolla :D

mekanrock

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Valla format falan atmadım takır takır çalışıyor bilgisayar. Hiç sorunu yok :D Parça değiştireceğimi anlayınca korktu çalışmaya başladı :D

bjk_ayse

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Müzik açtığımda seni kendime sakladım'ı seeeni keeenddiimee saaakkklaaadıım şeklinde duyuyorum

Duman ın söyleyişinden olmasın o

mekanrock

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bjk_ayse dedi ki:
Müzik açtığımda seni kendime sakladım'ı seeeni keeenddiimee saaakkklaaadıım şeklinde duyuyorum
Duman ın söyleyişinden olmasın o

Güldürme beni :)

Tabu1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence sorun etme olur bu dönemlerde pc'lerde böyle şeyler :D Uğraşma derim salla gitsin bi taraflara fırlat ;D

mekanrock

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu sorunlar bitti. Ama tek sorunum dvdm çalışmıyor :(