Çift monitör problemi

Bu konuyu okuyanlar

xplumberrx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar herkese merhabalar, 1-2 senedir çift monitör kullanma hevesim vardı. Ekran kartımı alalı 2 hafta oldu Markası Amr Radeon r5 230. Aldığım bilgisayarcıya çift monitör kullanmak için alıyorum destekliyicek bişey alıcam dedim bunu verdi desteklediğini söyledi. Ana monitörümü ekran kartının vga girişine, 2. monitörü ise alta fotoğrafını bırakıcağım beyaz aparat ile yanındaki girişe bağlıyorum (ismini bilmiyorum kusura bakmayın, Fotoğrafını bırakıcam.) Fakat diğer ekran bi türlü aktif olmuyor ekranda sürekli kabloyu kontrol et yazıyı beliriyor gitmiyor o yazı. Monitörlerin ikiside samsung marka çalışır vaziyetteler problemleri yok. Kabloları değiştiriyorum denemediğim şey kalmadı fakat bi türlü aynı anda ikisine birden görüntü veremiyorum. Bilgisayarcı anlattı kendi dükkanında yaptığının videosunu attı aynısını yapıyorum fakat bi türlü 2. monitöre görüntü gelmiyor. Sabah 2. monitörde sadece siyah bi ekran vardı kabloyu kontrol et yazısı yoktu fakat işe gittim geldim tekrar denedim bu sefer kabloyu kontrol et yazısı çıktı.

Ekli dosyalar

• IMG_2502.JPG
    IMG_2502.JPG
    239.3 KB · Görüntüleme: 1,039
  • IMG_2503.JPG
    IMG_2503.JPG
    279 KB · Görüntüleme: 650
  • IMG_2504.JPG
    IMG_2504.JPG
    340.4 KB · Görüntüleme: 1,062
  • IMG_2514.JPG
    IMG_2514.JPG
    1,009.4 KB · Görüntüleme: 790

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Kullandığın beyaz dönüştürücünün ismi dvi-to-vga şeklinde, öncelikle ikinci monitörün dvi girişi var ise aynı şekilde dvi ile bağla, ekran kartın ATI sürücüsünü buradan güncelle. ATI kullandığım bir ekran kartı değil ama çok net olmasada tarif etmeye çalışayım sürücü güncellemesiyle ATI uygulamasında ikinci monitör aktif hale gelecek ve masa üstünü genişlet seçeneğiyle çözebilirsin.

xplumberrx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam ekran kartı güncel daha gün gece güncelledim ve malesef iki monitördede sadece vga girişi var. Amd'nin programındada böyle çözünürlük ayarlarındada böyle 2. monitörü okumuyor.

Ekli dosyalar

• wqf.png
    wqf.png
    318.8 KB · Görüntüleme: 717

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
o zaman iki seçenek kalıyor;
- DVI to VGA dönüştürücü arızalı ya da monitör kablosu arızalı
- Ekran kartı çift monitör desteklemiyor

Not : Eğer değişim/iade seçeneğini kullanacaksan NVIDIA chipsetli almayı tercih et

xplumberrx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yarın bilgisayarcı evime gelicek eğer çözemezse mecbur iade seçeneği gözüküyor