Çift Kamera Bokeh (Portre veya Derinlik) Etkisi

Bokeh efekti LG G5 üzerinde çalışır mı?

• Belki lensle

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hem app hem de lensle.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    6

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
0
Öncelikle selamun aleyküm; LG G5 Kullanıcısıyım ve çok memnunum ama bir şey hakkında soracağım. Bu çift kamerasını sadece 135 derece değilde bir app veya lensle hallederek bokeh efektini yapabilir miyim? Yaparsam nasıl yaparım? Yorumlarınızı ve anket sonuçlarını bekliyorum.

Son düzenleyen moderatör:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Öncelikle selamun aleyküm; LG G5 Kullanıcısıyım ve çok memnunum ama bir şey hakkında soracağım. Bu çift kamerasını sadece 135 derece değilde bir app veya lensle hallederek bokeh efektini yapabilir miyim? Yaparsam nasıl yaparım? Yorumlarınızı ve anket sonuçlarını bekliyorum. Bokeh efektinin ne olduğu bilmeyenler için: Bokeh Nedir?
Manuel mod ile odak uzaklığını ayarlayıp bokeh yapabilirsin. Veya çok yakına girip odaklanmak istediğin yere odaklanırsan cihaz kendi arkaya bokeh efekti becerebilirse verir.

Reaksiyon puanı
0
Manuel mod ile odak uzaklığını ayarlayıp bokeh yapabilirsin. Veya çok yakına girip odaklanmak istediğin yere odaklanırsan cihaz kendi arkaya bokeh efekti becerebilirse verir.
Evet, yakında oldukça iyi çalışıyor ama uzaktan yapmayı istiyorum. Manuelden hangi ayarla yapılıyo aslında kaynak bulsam şu manuelin tamamını (fotoğraf makinemde var onunla da kullanıcam) öğrenmek istiyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Evet, yakında oldukça iyi çalışıyor ama uzaktan yapmayı istiyorum. Manuelden hangi ayarla yapılıyo aslında kaynak bulsam şu manuelin tamamını (fotoğraf makinemde var onunla da kullanıcam) öğrenmek istiyorum.
Manuel moda gir orda odak felan yazar onla yaparsın.Fotoğraf makinesinde nasıl olur bilmiyorum.

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Öncelikle selamun aleyküm; LG G5 Kullanıcısıyım ve çok memnunum ama bir şey hakkında soracağım. Bu çift kamerasını sadece 135 derece değilde bir app veya lensle hallederek bokeh efektini yapabilir miyim? Yaparsam nasıl yaparım? Yorumlarınızı ve anket sonuçlarını bekliyorum. Bokeh efektinin ne olduğu bilmeyenler için: Bokeh Nedir?
Manuel ayarla yakın objeler için yapabilirsin. Fakat daha geniş alanlar için geçerli değil bu. Ama oto. modda bir yere odakladığın zaman arkayı abartılı olmayacak şekilde bulanıklaştırıyor. Suyunu çıkartmadığı için seviyorum ben. Ama snapseed kullanırsan orda baya bokeh yapıyorsun

adam4545

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar çift kamerayı bokeh için kullanıyor telefonlar yani ben buradan bokeh efekti için çift kamera şart anlamını çıkarıyorum. Peki DLSR kameralar nasıl çözüyor bu işi çok merak ediyorum.