Çift Hatlı Telefonlar Hk.

Bu konuyu okuyanlar

NKübra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar,
Şahsi hat ve iş yeri hattı olmak üzere iki hattım var.
Dolayısıyla iki farklı telefon kullanıyorum.
Fakat bu her türlü zor oluyor.
Çünkü hem iki telefonun şarjını takip etmem gerekiyor hem iki telefon taşımanın ağırlığı oluyor hem de elimden kayıp düşmeler yaşıyorum.
Bu nedenle iki hattımı tek bir telefonda birleştirmek istiyorum.
Fakat bununla ilgili olarak bazı kaygılarım var ve bunun için sizlerden bilgilerinizi paylaşmanızı rica edeceğim.

1. Çift hat kullandığım zaman her iki hattın internetini de kullanabilecek miyim?
İnterneti kullanırken hangi uygulamanın hangi hattaki interneti kullanabileceğini seçebiliyor muyum?

2. Çift hat kullandığım zaman aynı telefonda iki hattın bağlı olduğu vatsap hesapları kullanabilecek miyim?
Modifiye vatsap diye bir şey varmış sanırım ama ne olduğunu tam olarak anlayamadım.

3. Telefon çaldığı zaman hangi hattın arandığını anlayabiliyor muyum?

4. Her hat için zil sesi vs gibi kişisel ayarlar yapabiliyor muyum?

Şimdilik aklıma gelen sorular bunlar.
Bu konuyla ilgili bilmem gereken başka bir şey varsa onları da paylaşırsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Selamlar,
Çünkü hem iki telefonun şarjını takip etmem gerekiyor hem iki telefon taşımanın ağırlığı oluyor hem de elimden kayıp düşmeler yaşıyorum.
Fakat bununla ilgili olarak bazı kaygılarım var ve bunun için sizlerden bilgilerinizi paylaşmanızı rica edeceğim.

1. Çift hat kullandığım zaman her iki hattın internetini de kullanabilecek miyim?
İnterneti kullanırken hangi uygulamanın hangi hattaki interneti kullanabileceğini seçebiliyor muyum?

2. Çift hat kullandığım zaman aynı telefonda iki hattın bağlı olduğu vatsap hesapları kullanabilecek miyim?
Modifiye vatsap diye bir şey varmış sanırım ama ne olduğunu tam olarak anlayamadım.

Bu konuyla ilgili bilmem gereken başka bir şey varsa onları da paylaşırsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.
Lg G4 çift hatlı modeli kullanıyorum
1) Hayır aynı anda iki hattın interneti birden kullanılmaz, ama istediğiniz zaman istediğiniz hattı seçme imkanınız var internet erişimi için

2) WhatsApp konusunu bilmiyorum internette duymuştum olabiliyor diye, bilen biri yazar. Olmazsa youtube, google gibi yerlerde arayın bulabilirsiniz.

3) Evet, telefondan telefona değişiklik gösterebilir belirteçler. Ama her hattın farklı bir simgesi, rengi vs. olur aramalarda bellidir yani.

4) Evet çoğu telefon bunu destekliyor.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Hangi hattan mobil veri kulkanacaginizi telefonunuzun yetenegi dogrultusunda belirleyebilirsiniz. Genellikle cihazlarsa defult olarak sim1 on ayarli gelir.

Whatsap biliyosunuz numara uzerinden baglanti saglar. Iki farkli hatti numaralari da farkli oldugu icin bu durum teorik olarak mumkun. Ama whatsap boyle bir imkan sunuyor mu bilmiyorum. Bir cihaza aynu uygulama iki kere kurulamiyor ama dual bi imkan varmi bakmak lazim.

Evet, telefon caldiginda arama ekraninda genellikle sim1 Ahmet veya sim2 mehmet gibi ifadeler yer alir. Buda size hangi hattan arama geldigi bilgisini sunar.

Zil sesi gibi ayarlar sim"e degil de kisiye ozgu tanimlanabilir. O nedenle zil sesi ayarlari ya ortak olarak ayarlanir yada rehveri acip tek tek her kisiye ozel zil sesi atayabilirsiniz.

Bu sorduklarinizin cogu cihazlara gore farklilik gosterebilir. Malum android dunyasi ozgur. Artik cihazlarin ekran cozunurlukleri bile degisiyor ayarlardan tipki pc gibi. O yuzden sizin beklentilerinizi daha cok alacaginiz cihaza bagli birazda.

Ama iki cihaz tasimak yerine dual bi cihaz almak dogru tercih.

Reaksiyon puanı
16,118
çift hatlı teller baş ağrısından başka bişey değil iki katı sar değeri de cabası alma.

SonerGs34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
şebeke çekim gücü şarja doğrudan etki ediyor iki hat şarj için çok büyük dezavantaj

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Hangi hattan mobil veri kulkanacaginizi telefonunuzun yetenegi dogrultusunda belirleyebilirsiniz. Genellikle cihazlarsa defult olarak sim1 on ayarli gelir.

Whatsap biliyosunuz numara uzerinden baglanti saglar. Iki farkli hatti numaralari da farkli oldugu icin bu durum teorik olarak mumkun. Ama whatsap boyle bir imkan sunuyor mu bilmiyorum. Bir cihaza aynu uygulama iki kere kurulamiyor ama dual bi imkan varmi bakmak lazim.

Evet, telefon caldiginda arama ekraninda genellikle sim1 Ahmet veya sim2 mehmet gibi ifadeler yer alir. Buda size hangi hattan arama geldigi bilgisini sunar.

Zil sesi gibi ayarlar sim"e degil de kisiye ozgu tanimlanabilir. O nedenle zil sesi ayarlari ya ortak olarak ayarlanir yada rehveri acip tek tek her kisiye ozel zil sesi atayabilirsiniz.

Bu sorduklarinizin cogu cihazlara gore farklilik gosterebilir. Malum android dunyasi ozgur. Artik cihazlarin ekran cozunurlukleri bile degisiyor ayarlardan tipki pc gibi. O yuzden sizin beklentilerinizi daha cok alacaginiz cihaza bagli birazda.

Ama iki cihaz tasimak yerine dual bi cihaz almak dogru tercih.
Selamlar,

Şimdiden teşekkürler.
Çift hat telefon gereksiz. 2 telefon kullanman daha mantıklı. Şu an bütün telefonlarda özellik full. Bi tAne özelliği iyi telefon bi tane ufak whatsapp arama olsun 3 gibi telefon kullanmanızı tavsiye ederim. S7 + N3 mesela iş görür ikiside küçük elden kayma olmaz. Çift whatsapp oluyor ama memnun olan görmedim