Çift Hatlı Telefon Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Anladım normalde Meizu 16TH 8/128 çok net kararımdı güncellemeyi gerçekten hiç sallamıyorum gelmese de olur kronik bir sorunu olmasın yeter hayatımda hiç telefon düşürmedim yani çok temiz kullanırım. Bu gönderdiğiniz telefonu da biliyorum fakat 64 GB Dahili Depolama kendi kullanımımı biliyorum bana yeterli gelmez. Honor 10'da kafamı karıştırdı. 2 cihaz arasındayım açıkçası :) Eğer dediğiniz gibi custom rom işi varsa hiç uğraşmaya değmez.

Honor 10 iyi cihaz aslında batarya, kamera ve yazılım olarak iyi bildirim sorunu yada ekranda görülmeme tarzı sorunlar yaşamazsınız.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Mesaj otomatik birleştirildi:

şuda daha iyi benim tam anlamadığım bir konu var malum forumda birisi samsung rom'unun 32bit destekli olduğunu söyledi a ve m serisinde bunu custom ile 64bit versiyona çevirmek gerekiyor galiba şu modelide düşünün derim çünkü ilerde google 32bit uygulamalara desteği kesip 64bit uygulama standardı koyacak bence mimix 2s veya honor 10 daha mantıklı hatta meizu 16th'de güzel bir model.

şu konuda da bahsettim custom kurar devam ederim derseniz siz bilirsiniz tabi.
Dostum Samsung A50 modelinde ARMv8-A (64-bit) işlemci var, 32 bit olduğunu nereden okudunuz? Farklı farklı birkaç siteye baktım ama 32 bit olduğuna dair bir bilgi göremedim

HalilAtici

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Samsung Galaxy A50 (Çift Hat / 128 GB) Özellikleri
ekran-1.png
EKRAN

batarya-2.png
BATARYA

• Batarya Kapasitesi4000 mAh
  • Konuşma Süresi (3G)23 Saat
  • İnternet Kullanımı (WiFi)15 Saat
  • İnternet Kullanımı (4G)14 Saat
  • İnternet Kullanımı (3G)12 Saat
  • Video Oynatma19 Saat
  • Müzik Oynatma92 Saat
  • ŞarjUSB Type-C
  • Değişir BataryaYok
  • Batarya ÖzellikleriHızlı ŞarjHızlı Şarj (15W)
kamera-5.png
KAMERA

temel-donanim-4.png
TEMEL DONANIM

tasarim-3.png
TASARIM

ag-baglantilari-8.png
AĞ BAĞLANTILARI

isletim-sistemi-7.png
İŞLETİM SİSTEMİ

kablosuz-baglantilar-6.png
KABLOSUZ BAĞLANTILAR

coklu-ortam-11.png
ÇOKLU ORTAM

• RadyoVar
  • Video FormatlarıM4VASFFLVWEBMAVIMP4WMVMKV3GP3G2
  • Ses FormatlarıOGAAWBMIDXMFMXMFIMYRTTTLRTXOTAM4AMIDIMP3WAVFLACAACWMAAMROGG3GA
  • Hoparlör ÖzellikleriMono
  • Ses Çıkışı3.5 mm
ozellikler-9.png
ÖZELLİKLER

diger-baglantilar-10.png
DİĞER BAĞLANTILAR

temel-bilgiler-60.png
TEMEL BİLGİLER

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Dostum Samsung A50 modelinde ARMv8-A (64-bit) işlemci var, 32 bit olduğunu nereden okudunuz? Farklı farklı birkaç siteye baktım ama 32 bit olduğuna dair bir bilgi göremedim

O zaman benim baktığım yorumdaki arkadaşın yanlışı olabilir öyle ise sorun yoksa alınabilir kusura bakmayın.

Samsung Galaxy A50 (Çift Hat / 128 GB) Özellikleri
ekran-1.png
EKRAN

batarya-2.png
BATARYA

• Batarya Kapasitesi4000 mAh
  • Konuşma Süresi (3G)23 Saat
  • İnternet Kullanımı (WiFi)15 Saat
  • İnternet Kullanımı (4G)14 Saat
  • İnternet Kullanımı (3G)12 Saat
  • Video Oynatma19 Saat
  • Müzik Oynatma92 Saat
  • ŞarjUSB Type-C
  • Değişir BataryaYok
  • Batarya ÖzellikleriHızlı ŞarjHızlı Şarj (15W)
kamera-5.png
KAMERA

temel-donanim-4.png
TEMEL DONANIM

tasarim-3.png
TASARIM

ag-baglantilari-8.png
AĞ BAĞLANTILARI

isletim-sistemi-7.png
İŞLETİM SİSTEMİ

kablosuz-baglantilar-6.png
KABLOSUZ BAĞLANTILAR

coklu-ortam-11.png
ÇOKLU ORTAM

• RadyoVar
  • Video FormatlarıM4VASFFLVWEBMAVIMP4WMVMKV3GP3G2
  • Ses FormatlarıOGAAWBMIDXMFMXMFIMYRTTTLRTXOTAM4AMIDIMP3WAVFLACAACWMAAMROGG3GA
  • Hoparlör ÖzellikleriMono
  • Ses Çıkışı3.5 mm
ozellikler-9.png
ÖZELLİKLER

diger-baglantilar-10.png
DİĞER BAĞLANTILAR

temel-bilgiler-60.png
TEMEL BİLGİLER

Hocam siz niye uzun uzun böyle yazdınız??!!?? :)

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Tüm bilgiler için teşekkürler arkadaşlar. Şu anda Çift hat ithalatçı garantili A50'de kesin karar kıldım fakat bu pasaport kayıtlı cihazların fiyatları da çok cezbediyor ne yapsam bilemedim :) Eğer İstanbul içi 2 IMEI'de kontrol edip alırsam cihazı görerek bir sorun olmaz herhalde bir riske girip garantisiz telefon almak ne kadar mantıklı acaba daha önce hiç yapmadım.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Tüm bilgiler için teşekkürler arkadaşlar. Şu anda Çift hat ithalatçı garantili A50'de kesin karar kıldım fakat bu pasaport kayıtlı cihazların fiyatları da çok cezbediyor ne yapsam bilemedim :) Eğer İstanbul içi 2 IMEI'de kontrol edip alırsam cihazı görerek bir sorun olmaz herhalde bir riske girip garantisiz telefon almak ne kadar mantıklı acaba daha önce hiç yapmadım.

İthalatçı almak pek mantıklı değil hocam. Mi9t modelini uyguna satıyorlar zaten.

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
İthalatçı almak pek mantıklı değil hocam. Mi9t modelini uyguna satıyorlar zaten.
İthalatçı Garantili alacağım mecbur çünkü çift hat türkiye garantili A50 yok. Mi 9 SE, A50'den pil harici daha iyi bir telefon fakat onunda IMEI atılınca bu Band 20 gitme muhabbeti var.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
İthalatçı Garantili alacağım mecbur çünkü çift hat türkiye garantili A50 yok. Mi 9 SE, A50'den pil harici daha iyi bir telefon fakat onunda IMEI atılınca bu Band 20 gitme muhabbeti var.

Gerçi ilerde satarkende sıkıntı olabilir o şekilde mi8 nasıl?

Son düzenleme:

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Şebeke sorunu yaşanıyor demiştiniz o yüzden vazgeçtim.

Yorumumda zaten gps sorunundan bahsettim ama kullanıcı yorumlarına göz attım düzeltmişler alınır bir cihaz aslında fena değil kayıtlı cihaz mevzusunu satıcılarla görüşün ben pek anlamam (başımızıda yakmayalım ;) )şebeke sorunlu filan denilen markalar mi8 lite, redmi note 7 gibi cihazlar

Mi 8 üst amirali xiaomi'nin daha kaliteli olabilir diye düşündüm tabi sallıyorum...

Ama sıkıntısız olsun isterseniz a50 daha mantıklı gibi hem fark cebinizde kalır riskli sonuçta xiaomi seçeneğide yazılımsal açıdan.

Son düzenleme:

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Mi 8 güzel fakat tasarımını beğenmiyorum o seviyeye çıkarsam Meizu 16TH alırım net ama ona da güncelleme gelmiyor ve bir dünya yazılımsal sorunu var gsmarena'dan da bir çok kişi aynı problemden şikayetçi.

Mi 9 SE ile A50 arasındayım. Mi 9 SE'yi alırsak zaten garantisiz ve yasal olmayan yolla IMEI atılarak kullanacağız fakat bu seferde Band 20 tamamen gidiyor ve geri getirmenin bir yolu yokmuş. A50 İthalatçı Garantili 6/128'lik versiyonu alacağım büyük ihtimalle çünkü başka seçenek kalmadı :)

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Ağustos ayında alacağım inşallah az kaldı. Şu an için Honor 10 128 GB İthalatçı Garantili - A50 128 GB İthalatçı Garantili arasındayım. Arada 300-400 TL bir fark var ne yapsam bilemedim. Samsung'un ekran parlaklığı daha fazla pili daha iyi. Honor'un tasarımı, kamerası ve donanımı daha iyi ama ekran ve pilde biraz geri kalıyor ama onun yanında NFC + Kızılötesi var. Aksesuar seçeneği olarak ikiside zengin sayılır ama 2. el olarak Samsung daha rahat satılır. Gönlüm Honor 10'a yatıyor şu an onu alasım var sizce ne yapayım :)

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Ağustos ayında alacağım inşallah az kaldı. Şu an için Honor 10 128 GB İthalatçı Garantili - A50 128 GB İthalatçı Garantili arasındayım. Arada 300-400 TL bir fark var ne yapsam bilemedim. Samsung'un ekran parlaklığı daha fazla pili daha iyi. Honor'un tasarımı, kamerası ve donanımı daha iyi ama ekran ve pilde biraz geri kalıyor ama onun yanında NFC + Kızılötesi var. Aksesuar seçeneği olarak ikiside zengin sayılır ama 2. el olarak Samsung daha rahat satılır. Gönlüm Honor 10'a yatıyor şu an onu alasım var sizce ne yapayım :)

Tr garantili uyan cihazı al bence yani samsung tr a50 ithalatçı honor 10 malesef pahallı.

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Tr garantili uyan cihazı al bence yani samsung tr a50 ithalatçı honor 10 malesef pahallı.
Çift hatlı olmadığı için TR garantililer alamıyorum malesef çünkü Türkiye garantili olupta çift hat olan Xiaomi modeller var ama onlarda 3000 TL üzerinde Redmi Note 7 istemiyorum o yüzden 2 telefon arasındayım ya Honor 10 ya A50.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Çift hatlı olmadığı için TR garantililer alamıyorum malesef çünkü Türkiye garantili olupta çift hat olan Xiaomi modeller var ama onlarda 3000 TL üzerinde Redmi Note 7 istemiyorum o yüzden 2 telefon arasındayım ya Honor 10 ya A50.

Anlaşıldı o zaman ithalatçı a50

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Anlaşıldı o zaman ithalatçı a50
Sen önerdiğin için alıyorum ;)
Bu arada çift hat olup 128 GB Depolamalı TR Garantili Telefonlar (2000-3000 TL arası)
* Redmi Note 7, Mi 8 Lite, P30 Lite. [En güzeli Note 7 ama işlemcisi biraz eskidiği için istemiyorum.]

*Benim listem burada. Bu telefonlar arasında Honor 10 ve A50 arasında kalmıştım. Honor 10'a bütçem yetiyor çok da pahalı sayılmaz ama benim için tek alınmama sebebi ekran parlaklığı maksimum 400 nite çıkıyor güneşte göremezsin 500 nit ucu ucuna görünüyor sınır yani.

Son düzenleme:

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Valla a50 daha ucuz olduğu için diyorum, honor 10 batarya ve ekran harici daha iyi, veririm dersen honor 10 ama bence gerek yok a50 alıp sarıp sarmalayıp tertemiz kullanmak daha mantıklı geliyor işini görür.

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Valla a50 daha ucuz olduğu için diyorum, honor 10 batarya ve ekran harici daha iyi, veririm dersen honor 10 ama bence gerek yok a50 alıp sarıp sarmalayıp tertemiz kullanmak daha mantıklı geliyor işini görür.
veririm sıkıntı yok batarya o kadar da kötü değil honor 10 ama ekran olarak A50 gerçekten daha iyi. Tasarımını çok beğendiğim için ona kayıyorum çünkü A50'nin arka tasarımını hiç beğenmedim.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
veririm sıkıntı yok batarya o kadar da kötü değil honor 10 ama ekran olarak A50 gerçekten daha iyi. Tasarımını çok beğendiğim için ona kayıyorum çünkü A50'nin arka tasarımını hiç beğenmedim.

Kılıf takacaksınız zaten bence o kadar takılma ona. Eğer yinede sevmedim o arkayı dersen honor 10'da fiyatına göre çok iyi cihaz ses ve ön kamera yönünden bayağı tatminkar kirin 970'de fena değil ufs nand birimi ile beraber kasmadan uzun süre götürür bana göre ikiside kötü değil, alınır yani. :)

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Kılıf takacaksınız zaten bence o kadar takılma ona. Eğer yinede sevmedim o arkayı dersen honor 10'da fiyatına göre çok iyi cihaz ses ve ön kamera yönünden bayağı tatminkar kirin 970'de fena değil ufs nand birimi ile beraber kasmadan uzun süre götürür bana göre ikiside kötü değil, alınır yani. :)
Kılıf takacağım alır almaz evet ama şeffaf takıcam mesela atıyorum öyle düşün :) Bağlantı seçenekleri de güzel NFC ve Kızılötesi var bunlar A50'de yok. Bir de geçen senenin amiral gemisi. Tasarım olarak bir de tek elle kullanmaya daha uygun boyutları tam bana göre ölçülerine baktım G6 ile birebir aynı nerdeyse 149 mm boyu var ama A50 158 mm biraz uzun yani kılıfta takılacağını düşünürsek cepten dışarıya taşar ve rahatsız eder çok net yani G6'dan büyük istemiyorum kesinlikle ideal yani. Onun dışında 2-3 şikayet gördüm genelde alanlar memnun. Amerika-Çin muhabbetinden etkilenmiyor zaten 2018 yılı telefonu. Damla çentik yok ve alt taraf biraz kalın ama o kadar olacak artık :) Kamerasını da çok beğendim P20/P20 Pro'ya yakın çekiyor. Donanım olarakta işlemci hızları hani gözle göremezsin ama grafik performansı bir tarafta G72 MP3, diğer tarafta G72 MP12, 4 kat fark var karşılaştırmasına baktım %14 genel performans farkediyor oyunlarda. Servis hizmeti olarak ithalatçı olacağı için Huawei avantajını kullanamayacağım zaten. 2. el'de satmam zor olabilir ama o da telefonu tercih eden çok olmadığı için telefonun suçu değil yani :)

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Kılıf takacağım alır almaz evet ama şeffaf takıcam mesela atıyorum öyle düşün :) Bağlantı seçenekleri de güzel NFC ve Kızılötesi var bunlar A50'de yok. Bir de geçen senenin amiral gemisi. Tasarım olarak bir de tek elle kullanmaya daha uygun boyutları tam bana göre ölçülerine baktım G6 ile birebir aynı nerdeyse 149 mm boyu var ama A50 158 mm biraz uzun yani kılıfta takılacağını düşünürsek cepten dışarıya taşar ve rahatsız eder çok net yani G6'dan büyük istemiyorum kesinlikle ideal yani. Onun dışında 2-3 şikayet gördüm genelde alanlar memnun. Amerika-Çin muhabbetinden etkilenmiyor zaten 2018 yılı telefonu. Damla çentik yok ve alt taraf biraz kalın ama o kadar olacak artık :) Kamerasını da çok beğendim P20/P20 Pro'ya yakın çekiyor. Donanım olarakta işlemci hızları hani gözle göremezsin ama grafik performansı bir tarafta G72 MP3, diğer tarafta G72 MP12, 4 kat fark var karşılaştırmasına baktım %14 genel performans farkediyor oyunlarda. Servis hizmeti olarak ithalatçı olacağı için Huawei avantajını kullanamayacağım zaten. 2. el'de satmam zor olabilir ama o da telefonu tercih eden çok olmadığı için telefonun suçu değil yani :)

Siz kararınızı verdiniz o zaman :) hayırlı olsun. Bence hareket sınırlaması olacaksa, cepten taşacaksa ve rahat ettirmeyecekse a50'den vazgeçilir. Önceki telefon gibi, elinizin alıştığı ebatlarda telefon bulmuşsanız bu gerçekten mantıklı bir seçim olur, çok iyi fikir dediğiniz.

Son düzenleme:

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Siz kararınızı verdiniz o zaman :) hayırlı olsun. Bence hareket sınırlaması olacaksa, cepten taşacaksa ve rahat ettirmeyecekse a50'den vazgeçilir. Önceki telefon gibi, elinizin alıştığı ebatlarda telefon bulmuşsanız bu gerçekten mantıklı bir seçim olur, çok iyi fikir dediğiniz.
Yalnız bu kadar konuşmadan sonra A50 Çift Hat Mavi siparişi verdim :) 2. el avantajı, aksesuar zenginliği, Android 9.0 Pie Arayüzü, Ekranı ve Pil ömrü daha iyi olduğu için tercih ettim. Bir de tasarımı daha güncel artık boyutlarına biraz alışacağım.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Yalnız bu kadar konuşmadan sonra A50 Çift Hat Mavi siparişi verdim :) 2. el avantajı, aksesuar zenginliği, Android 9.0 Pie Arayüzü, Ekranı ve Pil ömrü daha iyi olduğu için tercih ettim. Bir de tasarımı daha güncel artık boyutlarına biraz alışacağım.

Hayırlı uğurlu olsun kalan parada cepte tabi karar sizin inşallah uzun kullanmak nasip olur.

Son mesajlar