Çift Ekran kartı sorunu R5+R8

Bu konuyu okuyanlar

AhmetMaral

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beyler merhaba çıldırmak üzere oldugumu bastan belirtiyim şimdi olaya giriyorum yeni bir laptop aldım
amd a10 9600p işlemcim var ve içinde r5 grafik kartı var vede harıcı r8 m445dx ekran kartı var
sürücülerim güncel
ek ayarlardan yüksek performans yaptım oyunu
saat bölümünün ordaki yerdende yüksek performansa aldım radeon ayarlardan
ne yaptımsa o r8 çalısmıyo cs go da 15 fp aldım köküne kadar açtım herseyı zorlansın geçsin die yok çıldırmanın eşigine geldim artık ben işlemciye tornavida saplamadan r8 ekran kartımı nasıl kullanabilirim
r5 hiç kullanmıcam adı anılmıcak pc de güç seysi falan umrumda değil 10 tane pil takarım güç yönetimi istemiyorum tek istediğim ekran kartımı kullanmak ne yapmalıyım

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
laptoplarda anakart üzerinde özellikle bir devre ekliyorlar ki dahili ekran kartı asla kapatılmasın.
çünkü harici ekran kartı gerekli bilgileri bu devre üzerinden dahili karttan alması gerekiyor, bunun yüzünden performansta da yüzde 5 düşüş oluyor.
yani tüm laptop kullanıcıları hem kullanmadıkları donanıma para verip hem de performansı yüzde 5 düşüren şeyi satın almak zorunda kalıyorlar sırf şirketler daha fazla kar etsin diye.
bazı sürücülerde veya bazı oyunlarda harici ekran kartına geçmeyebiliyor ama bu durum genelde windows 10'da gözüküyor.
windows 8 veya özellikle windows 7'de bu tür durumlar çok daha az oluyor.

AhmetMaral

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benimde sorunum orda bide ikiside amd olunca iyice karıstı olay önceki bilgisayarımda işlemci inteldi win8 di bilgisayar 5 dakikada halletmiştim böyle bi sorunla hiç karşılaşmamıstım şimdi resmen para verip rezil oldum ofis pc si gibi bu ne kardeşim hem ne salakca bi sistemdir bu ben niye işlemcime yüklenip ekran kartıma ıhtiyacım oldugu halde kullanmıyım

AhmetMaral

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hala cözemedim hp servisi sadece directx 12 destekli programlarda geçebileceğini söyledi ayrıca bu sorunla ugrasan arkadaslarım amd deki crosfire olayını kurcalamayı bırakın onunla bır yere varamassınız kı o çalısıyor r8m445dx kullananlar için soyluyorum normalde ekran kartımız r7 m440 bu r5 le crosfire özelliğiyle birleşerek r8 oluyor cs go da çalıştırmayı basarınca ayrıntılı anlatıcam burda takıpde kalın çözen varsada kontrol ediyorum yardımcı olursanız sevinirim

CANER ÜSTEK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba kardeşim ben de ayn sorunu yaşıyorum ve ne yaptıysam çözüm bulamadım. Bir çözümünü buldun mu acaba?

serdar0795

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim cs go için durum kolay amd gaming center a giriyorsun cs go ya giriyorsun amd crossfire modu var orda onu amd profilini seç gibi bir seçeneğe getiryorsun önüne bir liste çıkıyor o listeden cs go yu seçiyorsun 50 fps ile 150 fps kalitesinde oynuyorsun ama diğer oyunlar için patates crysis filan 30-40 fps üstünü alamadım ben hp destek bağlandı bilgisayara mallar bi sorun yok dedi aygıt yöneticisinden güncelle diyip birde sanki birşey yapmış gibi oyun hakkında destek vermiyoruz diyip geçiştiriyorlar. sonuç: galiba uyumsuz oyunlarda çalışmıyor uyumlu oyun listeside çok kısıtlı. herşeyi denedim sonuç hüsran ama blgisayar güzel

AhmetMaral

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Servisle defalarca kavga ettim oyunu hangi ayarda oynarsam oyniyim cs de bos küçük bi mapta max 170 fps normal oyunda 100 - 120 fps 1 saat sonra 80 tabi evde 3. Nesil i5 pc var 1gb on board ekran karti var laptopda o daha cok fps veriyo
Bu arada kardesim 100 150fps diyosun bizde buna ayariz zaten bak bu ekran karti 4 gb 128 bit bundan 4 sene onceki pcm bu ekran kartinin eski nesli hd7670 2 gb 128 bit o bundan kat kat daha iyiydi elimde kalicak pc parcalicam win 7 yapip biraz daha zorlucam kardes duruma göre buraya yazarim takibte kalin genede

#Fire#

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sorunu düzelten oldu mu 6 aydır bunun acısını çekiyorum. Servise götürdüm format atıp driver kurmuşlar o kadar. Hiçbir değişiklik olmadı normal olarak.

BurhanTan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çözen olmadımı beyler lütfen oyun oynayamıyorum

Beratsen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beyler allah rızası için çözen yok mu ya